folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder BU KLİMA Alınır Mı ? Klimadan Anlayanlar Yardım İstiyorum

BU KLİMA Alınır Mı ? Klimadan Anlayanlar Yardım İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek
    eengineer bunu yazdı

Kullandığın kadar ödersin a++ klimalar 1.1 kw civarı harcıyor 1 saatte ortalama 60 krş olarak düşün. 

Para önemli değil dersen Daikin hitachi Toshiba bak yoksa electrolux ü de daikin üretiyor iyidir. Hotpointin tek sıkıntısı tr den çekildi ancak vestel bakıyor.

Çok çalışsın az yaksın dersen a+++ klimalara bar scop ve seer değeri önemli 

Tek odaya bu 18.000 btu'luk klima mı alsam doğru olur, yoksa bi odaya 9.000 diğer odaya 12.000'lik alsam mı daha doğru olur bilmiyorum.

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Buradaki yorumlara bakarak bu gün vatandan baymak Elegans plus 12.000 aldım peşin fiyatı 3.000 liraydı kredi ile taksit yaptılar 12 toplamda 3.360 lira ödeyeceğim. Klima gelsin kurulsun bakalım Nasıl olacak :)

ofiste kullanacağım oda ortalam 10 m2 ofisin tamamı 60-70 m2 ilk başta 18 alıp kapıyı açık bırakırım diye düşündüm 1.300 lira fark edince vazgeçtim diğer odaya küçük mobil klima/ soğutucu gibi bir şey almayı düşünüyorum sizce mantıklı olur mu?

mavii tarafından 09/Haz/19 20:34 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı

Buradaki yorumlara bakarak bu gün vatandan baymak Elegans plus 12.000 aldım peşin fiyatı 3.000 liraydı kredi ile taksit yaptılar 12 toplamda 3.360 lira ödeyeceğim. Klima gelsin kurulsun bakalım Nasıl olacak :)

ofiste kullanacağım oda ortalam 10 m2 ofisin tamamı 60-70 m2 ilk başta 18 alıp kapıyı açık bırakırım diye düşündüm 1.300 lira fark edince vazgeçtim diğer odaya küçük mobil klima/ soğutucu gibi bir şey almayı düşünüyorum sizce mantıklı olur mu?

Vatan'dan almışında normalde 12000 elegant'ların fiyatı 2.500 liraya kadar geriliyor n11'de hepsiburadada, sen çok vermişin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek
    TheRunZex bunu yazdı

Merhaba hocam , 

Bu cihazı alacağına Hem doğa dostu r410 gaz türüne sahip hem de İnverter olan bir cihaz almanı tavsiye ediyorum.

Bu attığın cihaz r32 gaz türüne sahip ve inverter değil. İnverter cihazlar Daha az elektrik yakıyor.

Yani bu cihaza 3100 vereceksin ama  Bu cihazı alsan LİNK elektrik tasarrufu ile aradaki fiyat farkını kapatır ve uzun yıllar sorunsuz kullanırsın.

Ve doğa için faydalı bir iş yapmış olursunuz :)

edit : Baymak marka cihazları eskiden sevmezdim ama teknolojisini eskiye göre iyileştirip soğutma ve ısıtma olarak türkiyede kaliteli işler yaptıklarını düşünüyorum.

dipnot: 5 yıl Toshiba klima servisinde çalışmışlığım var :)

Biraz fazla sallamadın değilmi hocam ? Bak adamlar söylediklerinin hatalı olduğnu söylüyor bi cevap ver da :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek
    jargonphp bunu yazdı
    eengineer bunu yazdı

Kullandığın kadar ödersin a++ klimalar 1.1 kw civarı harcıyor 1 saatte ortalama 60 krş olarak düşün. 

Para önemli değil dersen Daikin hitachi Toshiba bak yoksa electrolux ü de daikin üretiyor iyidir. Hotpointin tek sıkıntısı tr den çekildi ancak vestel bakıyor.

Tek odaya bu 18.000 btu'luk klima mı alsam doğru olur, yoksa bi odaya 9.000 diğer odaya 12.000'lik alsam mı daha doğru olur bilmiyorum.

Btu m2 ye göre değişiyor internetten btu hesabı diye arat. Her odaya ayrı klima alman daha doğru 1 klima alim tüm evi soğutsun dersen klimanın bulunduğu oda buz gibi olur

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    eengineer bunu yazdı
    jargonphp bunu yazdı
    eengineer bunu yazdı

Btu m2 ye göre değişiyor internetten btu hesabı diye arat. Her odaya ayrı klima alman daha doğru 1 klima alim tüm evi soğutsun dersen klimanın bulunduğu oda buz gibi olur

klima bütün evi sogutma ve ısıtma için kullanılamaz. her odaya ayrı klima gerekir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek
    jargonphp bunu yazdı
    mavii bunu yazdı

Vatan'dan almışında normalde 12000 elegant'ların fiyatı 2.500 liraya kadar geriliyor n11'de hepsiburadada, sen çok vermişin.

Nakit ödemeye müsait değilim bu ara o yüzden kredi ile mecbur vatandan aldım yoksa dediğin doğru peşin paraya daha uyguna bulabilirdim..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek

hacım aşağı yukarı yanlış değilsem aynı fiyata sana 12 lik sigma göndereyim yeğenimin şirketinden. hem sabancı güvencesinde sabancının bizzat yurtdışından getirttiği. hem inverter. hemde R410 gaza sahip. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı

Doğru bir tercih yapmışsın. Klimanın kumandasında fan ayarında ek olarak silince fan var onu açtığında sinek vızıltısını duyarsın klimanın çalıştığı fan sesini duymazsın. çok süper birşey. ayrıca dış ünide o kadar sessiz ki fan rüzgarının sesi bile çok az çıkıyor. arada dışarı bakıyorum klima çalışıyormu lan diye :) ben 1 senedir kullanıyorum çok memlunum.

Toplam Hit: 3333 Toplam Mesaj: 30
klima klima servisi klima tavsiyesi