folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Bu Konuda Bilgisi Olanlardan Yardım Rica Ediyorum

Bu Konuda Bilgisi Olanlardan Yardım Rica Ediyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Palulu
    Palulu's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar ben bir belediyede görmüştüm Belediye yazılımı belediyede su tahsilat bürosuda belediyeden yaklaşık olarak 3Km uzaklaıkta su tahsilat bürosundaki görevliler belediyedeki yani ana makinadaki belediye proğramından su tahsilat proğramını çalıştırıp tahsilat bürosundan tahil ediyorlar aynı zamanda tahsilat makbuzubu su tahsilat bürosundan çıktı alıp vatandaşa veriyorlar bunun nasıl yapıldığını bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum. Statik ipden bahsediliyor. Hangi yok izlenecek ne tür kablo kullanılacak ne tür bir sistem kullanılacak ise açıklarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Beklenen Gün Gelecekse Çekilen Çile Kuıtsaldır
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Sorun tamamen iletişimle ilgili ve belediyenin parasına göre bunun bir sürü çözüm yolu var;

leaseline
    Fiberoptic kablo
    ADSL üzerinden VPN
    Dial-up üzerinden VPN
    Uzak mesafe Wireless AP
    İç hat üzerinden (dahili tel kablosu varsa) Cisco LNR.....

Mesafe fazla olduğu için (3 km.) bakır CAT-5e veya CAT-6 data kablosu (FTP,SFTP,UTP) mantıklı bir çözüm olmaz.Zira araya birsürü repeater veya swich koyması gerekir. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bonzo
    bonzo's avatar
    Erkek
    Bu programı 5 sene kadar önce ismi lazım değil bir firma ilk başta 100.000$ a ihale alıp yaptı sonra programda hatalar tespit edildi ve ilgili firmanın sozleşmesi fes edildi.Daha sonra yine aynı firma başka bir firma kurup bu seferde 300.000 $ a ihaleyi aldı ve hataları düzeltip programı yeniden sattılar.Nereden biliyorsun derseniz malesef bu işi yapan adamlardan biri benim arkadaşımdı.
    Bu insanlar belediyeye böyle neler saatılar anlatsam inanmassınız.

Dünyayı güzellik kurtaracak .Bir insanı sevmekle başlayacak herşey/Gerçekçi ol imkansızı gerçekleştir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Palulu
    Palulu's avatar
    Erkek
    İlginize teşekkürler ama ümidimide kırdınız :=)

Beklenen Gün Gelecekse Çekilen Çile Kuıtsaldır
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ttx14c
    ttx14c's avatar
    Erkek

Bunu yapan ikinci parti yazılımlar vardır belki ama en uygunu güvenlisi ve stabil olanı Wİndows serverlar ile gelen (win2000 server ve üstü) Terminal Servistir. Yani uzaktaki bir bilgisayarın bir hat üzerinden (ağ, internet bağlantısı, telefon hattı vs..) terminal sera bağlanıp uygulama çalıştırması ve serverın kaynaklarını kullanmasıdır.

Bu işin şöyle bir güzelliği var. şöyle bi senaryo düşün. diyelim 25 bilgisayarlı bir networkun var ve makinalar artık çok eski. acilen upgrade gerekiyo çünkü şirketteki yeni programı kullanamıyolar. böyle bir durumda çok yüksek bi maliyet çıkıcak. ama bir terminal server kurarsan (tabi bu 25 makinayı kaldırıcak donanıma sahip olmalı) tüm makinalar hertürlü işlemiserver üzerinde yapabilirler. 25 makinayıda yavaş yavaş upgrade edebilirsin.

Neyse, eğer böyle bişey kullanmak istiyen olursa siteye böyle bir döküman yazıp koyabilirim.

onLy tTx14c (TechnoLogy) (tTime)
Toplam Hit: 1882 Toplam Mesaj: 5