folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder Bu Nasıl Yapılabilir? [Flash Yardım]

Bu Nasıl Yapılabilir? [Flash Yardım]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

http://www.udpa.net.tr/ bu adresteki ışık vurma olayını nasıl yapabilirim basitçe anlatabilecek arkadaş varmı acaba :)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Önce nesneyi buton haline getir ondan sonra düzenlemek için içine gir.Orda 3 bölüm var normalde-üstüne geldiginde-tıklandıgında.Sen ortadakini sececeksin own gibi bişey yazar.Sonra o yeşil ışığı yapacaksın o kadar.Ama 1. karede normal olacak ışık yanmıs olmayacak 2 de dediğim gibi ısık olacak o kadar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    bayzin bunu yazdı:
    -----------------------------
    Önce nesneyi buton haline getir ondan sonra düzenlemek için içine gir.Orda 3 bölüm var normalde-üstüne geldiginde-tıklandıgında.Sen ortadakini sececeksin own gibi bişey yazar.Sonra o yeşil ışığı yapacaksın o kadar.Ama 1. karede normal olacak ışık yanmıs olmayacak 2 de dediğim gibi ısık olacak o kadar.
    ama burda ışıklar sürekli yanıyo

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

tolgasen bunu yazdı:
    bayzin bunu yazdı:
    ama burda ışıklar sürekli yanıyo

O zaman daha kolay bunları yapmana hiç gerek yok.3 tane farklı katman olustur 3 ısıgı koy.Sonra hepsini sıra sıra ayarla mesela 30. framede 2.ışık sönsün, 50.framede 3. ışık sönsün diye.Ama ışık mesela 30 da yandı ya devam etmesi için sadece 30 a koyacaksın.Sonra flash mesela 70. framede bitiyor tekrar bastan baslayınca aynı bu görüntü olur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

aynı resimden iki tane var bitanesi ışık yanınca görünen şekli b, gölgeleme metodu vardı flash yok pc de 2 yıldır bakmıyorum mantığını anla diye yazıyorum buraya o ışıkları gölgelemeye bağlamışlar yani o framede alan kaplayan obje görününce bağlı olduğu objenin üstündeyse kendi kapladığı alan kadar olan yeri gösterir bu metodla yapılmış olmalı 

düzeltiyorum gölge değil mask

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KIZILYILDIZ
    KIZILYILDIZ's avatar
    Erkek

basit. 

ışığın vurduğu şekil üçgen görüntü gibi bir movie clip yarat.

renk olarak gradient ver. alpha 100/beyazdan - alpha 0/beyaza geçiş ver.

yaptığın tabelanın üzerine açtığın layera istediğin gibi eklersin. sonra alpha 100 değerini istediğin gibi düşürüp ışığın parlaklığını azaltabilirsin. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    http://www.asptr.net/flash/tabela/

Toplam Hit: 1099 Toplam Mesaj: 7