folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Bu Ses Nedir Kafayi Yicem :@ OLAY COZULDU - EKLEDİM.

Bu Ses Nedir Kafayi Yicem :@ OLAY COZULDU - EKLEDİM.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

SON EDIT: Arkadaşlar kusura bakmayın mobilden yazmaya uğraşamadım. Laptopu almaya gittim. Olayın özeti komşulardan gelen seslerden psikolojisi bozulmuş bir amcamızın açmış olduğu uyku müziğimiş. Detay okumak istemeyen burada bırakabilir :) Tokiden ev almayın bu amcaya dönersiniz diye dedim satın her şeyinizi, çok gizemli olaylar oluyor diye değil:D

İlk önce yan komşuya gittim, gençten bir arkadaş. Benden gelmiyor dedi. Hatta geldi benim dairede dinledi o da şaşırdı. Neyse üst kata çıktım. Sabah da çıkmıştım açan olmadı. Bu sefer de açan olmadı. Ben de bir üst kata çıktım. Ses oradan da geliyordu hatta biraz daha fazla gibiydi. Senin tonu alçalıp azaldığından yer tespiti kolay olmadı. Neyse s.kerim böyle işi dedim çaldım kapıyı bunun da haberi yoksa başka yere bakarım dedim. Neyse bir amca seslendi içeriden kim o diye. Alt komşunuz bakar mısın dedim. 1 dk bütün kilitleri anca açtı :) Dedim 3 gündüre sürekli devam eden bir ses var. Acaba sizden mi geliyor. 2 alt komşunuzum . Bu ses mi acaba dedi uyku müziğidir bu dedi. Gitti sesi tanıdım tabi. Bi rahatlama geldi bana :) amca da çok dertliymiş başladı anlatmaya. Amcaya üzüldüm gerçekten psikoloji bozulmuş çünkü özellikle birisinin onunla uğraştığını düşünüyor. 2 kat aşağıdan yukarıdan ses nasıl gelir. Birileri uğraşıyor bak sesi yükselten bir şey var bu binada. Bende aşağıdan konuşulanları duyuyorum hatta tarih saat not bile aldım ne dediğinizi falan diyor. Wifi kullanıyormuş sürekli biri modemime bağlanıyor falan dedi. Anlattı da anlattı.  malum virusten dışarı çıkamıyoruz sütçü kapıya geliyor takip ediyorum korna çalarsa asansör bozuluyor birkaç kere korna çalmadan gel dedim asansör ile yukarı kadar çıkabildi dedi. (Asansör hakikaten uyuz.Bazen kaçıncı katta olduğunu karıştırıyor 7 ye basıyorsun 8 de indiriyor. 2 Sefer başkasının kapısını açmaya çalıştım :) Neyse son olarak da geçen ayın 10unda çıldırmış akşam 8 gibi duvara vura vura 5 tane 1,5 lt su şişesi vurup patlatmış falan. Gece 2 de inip dinledim ışıkları bile aktif etmemek için yavaş hareket ettim sesin nereden geldiğini anlamak için falan demeye başlayınca ben de mevzuyu uzatmadım en sonunda helalleştik ayrıldım :D Şimdi melodiyi değiştirdi. Önceki kadar gelmiyor ses ve neden olduğunu öğrendiğim için herhalde artık sinir olmuyorum.  Bu da böyle salak bir macera oldu ama amcaya üzüldüm. Torun bakıyorum falan dedi. Diğer söyledikleri paranoyakça idi açıkçası. Bu seslere karşı hassasiyet hakiken sinir bozucu. Umarım yaşlanınca o amca gibi olmam. Adam ses duymamak için bastırsın diye su sesi, uyku müziği tarzı şeyler açıyormuş yani. Bu Tokilerin aq o ses nasıl aşağı iniyor hayret ettim. Adam kapıyı açınca bile çok ses gelmiyordu. He bir de bu ses işiyle uğraşan biri var. Donanımlı bu işleri çok iyi biliyor. Para harcamaktan da çekinmiyor bu herif demişti :D 

Uzun uzadıya yazıcam diye mobilden yazmadım. Kızmayın :D

EDIT 2: Ilk firsatta detayli yazicam yazicam ne oldugunu. Mustakil ev alin gotunuzu satin donunuzu satin ama mustakil eviniz olsun.

EDIT: SES VIZILDAMA DEGIL ORG DA 3 4 NOTA ILE UZUN BASARAK YAPILMIS BIR NEVI MEDITASYON MUZIGI GIBI BIR SEY. SUREKLI VE AYNI SEY CALIYOR. RUZGAR KLIMA FALAN OLDUGUNU SANMIYORUM. DINLEMEDEN YORUM YAPMAYA ZAHMET ETMEYIN. ULAN FORUMDA BU KADAR MI BOS ADAM VAR YA. BI ZAHMET DINLE OYLE YAZ. DUYAMAZSIN EYV

Arkadaslar 2 3 gundur asagida linkini attigim sesi duyuyorum evin icinde ve dk basi. Kafayi yicem aq az kaldi. Sanki ruzgar ugultusu ama 2 gundur ayni tondan mi eser bu ruzgar. Sese kitlenmedikten sonra duymasi belki zor ama bir sefer takilinca da cikmiyor kafamdan muzik aciyorum surekli. Valla deliriyor muyum diye dusunmeye basladim. Sesi telefonu duvara dayayip cektim hisirti var. Ozellikle 12. saniyeden sonra beliriyor.  Ne sesi bu sizce? Sanki biri meditasyon yapicam diye bisey acmis birakmis ya da ruzgar bi yerden gecerken ses cikariyor ama surekli tekrar ediyor falan. Bir ara 3 5 saat duymadim yeniden basladi. Tokide oturuyorum 2 kat merdiven ciktim duyuluyor. Asagi indim 1 kat duyamadim alt komsunun tv sesi geliyordu disari anlamadim

bakalim siz fark edecek misiniz? Boyle dururururuuuuuuu Ruuuuuu rururuuuuu gibi bisey :) 

https://dosya.co/un0xwjjoq5kx/Ses_004.m4a.html

Liquid tarafından 26/May/20 21:06 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=dUOpHLwiOZ4

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

yangin.sondurme borulari var tokiden vanasi kapaliysa icerisinden gelio.olabilir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Yok hocam ya benim gönderdiğimi dinledin mi alakası yoktur bunlarla :)

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Demlik icine dokulmus porçöz gibi tizzz ses geliyordu.  Tuzruhu sesi gibi.

Boru icinden kum akiyor akiyor diyebiliriz.

Tekrar dinledim simdide cok uzaktan sesi gelen selale gibi.

Daha dinlersem  bende kafayı yiyeceğim :)

İyide tek bu sesi sen mi duyuyorsun?

Komsularin ziline basip fikir al. Duyuyormusunuz bu nedir de. 

futurist tarafından 25/May/20 21:11 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

İyide tek sesi sen mi diyorsun?

Telefonda dinlerken kulağıma yapıtırmadan bahsettiğim sesi duymıyorum tızz sesi muhtemelen parazit gibi bir şey. Sanırım kulaklık harici dinleyince duyulmuyor çok dipten gelen bir ses  ve nasıl tarif edeyim orgda birkaç nota ile yapılmış bir kısa melodi gibi . Öyle tız tuz tak tuk sesi değil.

Komşuları falan tanımıyorum da yukarıdakiler normalde gürültü yapan tipler çıkarsa kavga edicem zaten sinir oluyorum. Bir de sese odaklanmayınca duyulmuyor. Biraz takıntıya döndü. Adam dicek ben ses duymuyorum. Yok yere de gitmek istemedim kapı kapı dolaşmam lazım nereden geldiği belli değil aslında ondan kimseye sormadım.

Liquid tarafından 25/May/20 21:13 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ah ah 1.5 yıldır o sesi beynimin içinde duyuyorum birde kulak çınlaması var. sese bakmadımda ssss diye hava kaçıran lastik sesi gibi . + çınlama :D

beyni zamanında çok hor kullandım heralde :D 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

konuya girene kadar ben hiç ses duymuyordum şimdi çınlamaya bedavaya tribe soktunuz hocam bizide ya :D 

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Çok düşük ihtimal ama ; Tokilerde ilerisi için yedek bir boru bırakabiliyorlar,içi boş oluyor.Elektrik,anten,internet vb. kabloların içinden geçtiği sert borudan bahsediyorum.Ucu çatıya veya balkona varan tek parça bir boru varsa,uğultu yapabilir.Prizlerin,anahtarların önünden dinlemeyi dene.Ya da merdiven boşluğuna ek bir pencere koyup tüm kabloları oradan geçirebiliyorlar.Oradan daireye gelen boş boru olabilir.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Liquid bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

İyide tek sesi sen mi diyorsun?

Telefonda dinlerken kulağıma yapıtırmadan bahsettiğim sesi duymıyorum tızz sesi muhtemelen parazit gibi bir şey. Sanırım kulaklık harici dinleyince duyulmuyor çok dipten gelen bir ses  ve nasıl tarif edeyim orgda birkaç nota ile yapılmış bir kısa melodi gibi . Öyle tız tuz tak tuk sesi değil.

Komşuları falan tanımıyorum da yukarıdakiler normalde gürültü yapan tipler çıkarsa kavga edicem zaten sinir oluyorum. Bir de sese odaklanmayınca duyulmuyor. Biraz takıntıya döndü. Adam dicek ben ses duymuyorum. Yok yere de gitmek istemedim kapı kapı dolaşmam lazım nereden geldiği belli değil aslında ondan kimseye sormadım.

Haklisin kulaklikla dinleyince 12. Saniyede basliyor. Bence flut gibi uflemeli birseyle birsey caliyorlar. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

1 - kulaklarında problem olabilir

2 - ben o kadar fark edemedim ama biraz  tedirgin olunca daha kısık sesleri duyabiliyoruz

3 - kedidir kedi :)

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
Toplam Hit: 7276 Toplam Mesaj: 60
ses