folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Bu Ses Nedir Kafayi Yicem :@ OLAY COZULDU - EKLEDİM.

Bu Ses Nedir Kafayi Yicem :@ OLAY COZULDU - EKLEDİM.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    cohndoe bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

SON EDIT: Arkadaşlar kusura bakmayın mobilden yazmaya uğraşamadım. Laptopu almaya gittim. Olayın özeti komşulardan gelen seslerden psikolojisi bozulmuş bir amcamızın açmış olduğu uyku müziğimiş. Detay okumak istemeyen burada bırakabilir :) Tokiden ev almayın bu amcaya dönersiniz diye dedim satın her şeyinizi, çok gizemli olaylar oluyor diye değil:D

İlk önce yan komşuya gittim, gençten bir arkadaş. Benden gelmiyor dedi. Hatta geldi benim dairede dinledi o da şaşırdı. Neyse üst kata çıktım. Sabah da çıkmıştım açan olmadı. Bu sefer de açan olmadı. Ben de bir üst kata çıktım. Ses oradan da geliyordu hatta biraz daha fazla gibiydi. Senin tonu alçalıp azaldığından yer tespiti kolay olmadı. Neyse s.kerim böyle işi dedim çaldım kapıyı bunun da haberi yoksa başka yere bakarım dedim. Neyse bir amca seslendi içeriden kim o diye. Alt komşunuz bakar mısın dedim. 1 dk bütün kilitleri anca açtı :) Dedim 3 gündüre sürekli devam eden bir ses var. Acaba sizden mi geliyor. 2 alt komşunuzum . Bu ses mi acaba dedi uyku müziğidir bu dedi. Gitti sesi tanıdım tabi. Bi rahatlama geldi bana :) amca da çok dertliymiş başladı anlatmaya. Amcaya üzüldüm gerçekten psikoloji bozulmuş çünkü özellikle birisinin onunla uğraştığını düşünüyor. 2 kat aşağıdan yukarıdan ses nasıl gelir. Birileri uğraşıyor bak sesi yükselten bir şey var bu binada. Bende aşağıdan konuşulanları duyuyorum hatta tarih saat not bile aldım ne dediğinizi falan diyor. Wifi kullanıyormuş sürekli biri modemime bağlanıyor falan dedi. Anlattı da anlattı.  malum virusten dışarı çıkamıyoruz sütçü kapıya geliyor takip ediyorum korna çalarsa asansör bozuluyor birkaç kere korna çalmadan gel dedim asansör ile yukarı kadar çıkabildi dedi. (Asansör hakikaten uyuz.Bazen kaçıncı katta olduğunu karıştırıyor 7 ye basıyorsun 8 de indiriyor. 2 Sefer başkasının kapısını açmaya çalıştım :) Neyse son olarak da geçen ayın 10unda çıldırmış akşam 8 gibi duvara vura vura 5 tane 1,5 lt su şişesi vurup patlatmış falan. Gece 2 de inip dinledim ışıkları bile aktif etmemek için yavaş hareket ettim sesin nereden geldiğini anlamak için falan demeye başlayınca ben de mevzuyu uzatmadım en sonunda helalleştik ayrıldım :D Şimdi melodiyi değiştirdi. Önceki kadar gelmiyor ses ve neden olduğunu öğrendiğim için herhalde artık sinir olmuyorum.  Bu da böyle salak bir macera oldu ama amcaya üzüldüm. Torun bakıyorum falan dedi. Diğer söyledikleri paranoyakça idi açıkçası. Bu seslere karşı hassasiyet hakiken sinir bozucu. Umarım yaşlanınca o amca gibi olmam. Adam ses duymamak için bastırsın diye su sesi, uyku müziği tarzı şeyler açıyormuş yani. Bu Tokilerin aq o ses nasıl aşağı iniyor hayret ettim. Adam kapıyı açınca bile çok ses gelmiyordu. He bir de bu ses işiyle uğraşan biri var. Donanımlı bu işleri çok iyi biliyor. Para harcamaktan da çekinmiyor bu herif demişti :D 

Bende toki deyim ne yazık ki bende böyle alengilli şeyler olmuyor da genel komşu gürültüsü. Ben tam tersini yaşıyorum benim altında kocası yakın zamanda vefat eden bir teyze var. Bunca zamandır yaşına hürmettir diye susuyorum. Kadın manyak 2 üst kattan falan biri elektrik süpürgesi çalıştırsın çat beni arıyor, sen mi yapıyorsun diye. Ne bilim 4-5 ay yalnız kaldım tv açmam etmem, müziğimi kulaklıkla dinlerim gibi gibi yani doğru düzgün gürültüm yoktur yönetime şikayet etmiş, çok gürültü yapıyor diye. En son birileri yine son ses müzik dinliyordu çat aradı yine beni sen misin diye. gına geldi bende aradım polisi bu kadın beni taciz ediyor, üzerine hakaret falan ediyor, yapacak bir şey yok polis geldi evde biliyorum ama açmadı inatla kapıyı. Kadın hafif çatlak tanıyan komşularının söylediğine göre yoksa tanımam etmem. Kocası öldüğünde başsağlığına bile gitmişliğim vardır. Kadın takık bir şekilde, benden öncekileri de bezdirmiş yeni evli çift kaçıp gitmişler. Öyle ki geçenlerde site bahçesinde çardakta oturuyorlar kadınlar buda orada, 20 metre kadar ilerisinde küllüklü çöp kovası var geçerken sigaramı söndürüyorum, burada söndürme diye laf çakıyor oradan.

Uzzzuuun lafın kısası toplu konut hayatı çok boktan. 

İlaveten hangi tokidesin merak ettim açıkçası :) :) (ben tuzladakilerde bulunma gafletindeyim, buralardansa kimseyi tanımıyorum ya arada selam çakacak birileri olur umarım buradansındır) buradaki asansörlerde sizinkinden hallice kaç defa kaldım içinde. her gün biri çalışıyor diğeri çalışmıyor. 

Dipnot: İçimi de dökeyim hazır yeri gelmemişken. buradaki başta bir tane emlakçı var o olmak üzere tüm emlakçıların yatacak yeri yok(buradakileri kast ediyorum genelleme değil) 400-500 tl lik evlere 1000-1200 tl gibi civarlarda kiralara çıkartıyorlar tabir aklıma gelmedi işte onu yapıyorlar :)

Ankara'dayım hocam ben. Allahtan uzun süre kalmıcam 7 aya falan memlekete kendi evime dönücem. Ev alma komşu al olayı çok doğru. Adamla konuştukça içimden üst komşularına falan üzüldüm. Hatta oğlum geliyor arada torun bakıyorum falan dedi iyice üzüldüm adama. Adam kapıların hizasında tavanı çöp poşetleri ile kapatmış. Yani boy hizası komple poşet çekili. Tavanı görmüyorsun. Mana veremedim ama ses gelmesin diye de yapmış olabilir aklınca. Çocuğu da karışmıyorsa demek ki alışmış artık yapacak bir şey yok. Komşu olayları hakikaten sıkıntı hele ki ses yapan kişi bunu yaparken seni umursamadığını düşünürsen hepten sinir oluyorun ama adamla konuştuktan sonra 180 derece fikrim değişti yani. Çok abartmadıkça rahatsız olmam. Onun altı benim üstümde olanlar da kapıyı açmıyor adam kaç sefer gittim kimse kapı açmadı yarım saat bekledim diyor ama ben yukarıdan sürekli ses duyuyorum :D Kaçak mı takılıyorlar nedir anlamadım.

@RitmFarbRacourci Hocam bozmuş işte bildiğin, birisinin kasti olarak onunla uğraştığını düşünüyor. Sanki biri ses geçirgenliğini artırmış da gelmemesi gereken sesler geliyor diyor yani. Kapı diafonlarından sesler geliyormuş. Sökmüş diyafonu sadece duvardaki ünitesi var. Konuşmadan kapıyı açıyorsun o kadar. Kapıdan gördüğüm kadarı ile oda kapısı hizasında duvardan duvara tavanı kapatacak şekilde her yere poşet çekmiş. Kapı hizasında poşetten tavan oluşturmuş yani. Ya sesi keseceğini düşündü ya da birinin onu izleyebileceğinden endişe ediyor. Yaşı 65 üstünde evden çıkamıyor zaten. Sütçü geldiğinde asansör özellikle çalışmıyor diyor. Gelince kornaya basmamasını söyledim. O zaman asansör çalıştı. Kornaya basıp haber verince asansör çalışmıyor diyo. sanki kasten asansörü bizi bozuyor zannediyo. Bizim asansörler zaman zaman katı şaşırıyor, basıyorsun 0 da iken iniyor aşağı kapı açılmıyor. Ben de sonradan fark ettim katları karıştırıyor asansör 1. katta kapıyı açıp duruyor sen aşağıdan bastıkça. Artık aynısı olursa koşup üst kattan kapı kapanmadan biniyorum :D. Sinirden işte pet şişeleri duvara vura vura parçaladım küfür ettim merdivenlerde diyor ses yapana. Gece ikide çıkmış merdiven boşluğundan ses dinliyormuş. Konuşmalar anlaşılıyor sesler bu kadar gelmemesi lazım biri kasti sesleri yayıyor duyalım rahatsız olalım demeye getirdi. Duyduklarımı kağıda tarihi ile yazıyorum bu tarih saat bunu dedi diye bahsetti. Daha ne anlatayım. Kırmış adam işte. Evde sürekli olarak rahatlatıcı meditasyon tarzı hani uyku müzikleri olur ya onlardan açıyormuş. Yoksa uyuyamıyorum dedi. Beni de konuşturmuyor. Başta cevap vermeye bir şeyleri anlatmaya çalıştım lafımı kesiyor yine kendi bildiğini söylüyor baktım böyle olmayacak ben de tamam abi tamam abi dedim en son sağolsun işte sesi kıstı başka müzik açtı falan şimdi rahatladım. Adam kapatmasa bile olayı öğrendiğim için artık takmam o kadar. Ne olduğunu bilmediğimden uyuz oluyordum. Yalnız bu sefer bu dayı ile aramızdaki komşu takıldı kafama. İbneler gürültü yapıyor ama kapısına gidince kapıyı açmıyorlar. O kadar eminim ki üst katta biri oturduğundan sürekli tv konuşma gülme kapı mobilya sesleri duyuyorum eminim birileri oturuyor ama kapısına 2 sefer gittim kimse açmıyor kapıyı. İri yarı biri de değilim korksun açmasın. Bu dayı da dedi 30 40dk bekledim kapılarında kaç sefer gittim orada kimse oturmuyor dedi bana. Kapıcıyla konuştm üst katında öğrenciler var dedi. Hatta cümlesini unutmam "Öğrenciler oturuyor orada. Tuttuğunu getiriyor eve. Sex yapıyordur.Ondan müzik açıyordur duyulmasın diye." :D:D 

Neyse çok uzattım. Mevzu çözüldü kafam rahatladı. 

Liquid tarafından 27/May/20 03:21 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

iyi hadi geçmiş olsun. sevindim senin adına. 

yalnız bu Toki evlerinin Konumları iyi oluyor da, ses  sıkıntı, sanırım. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    Cayan bunu yazdı

Dayının ve senin çözümünüz iç cephe ses yalıtımı yaptırmak

O işi evin içinden değil de komşulara yapmak lazım bence.

İçerden yapılsa çok işe yarıyor mu

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    Cayan bunu yazdı

yok hocam ses yalitiminin mantigi sesin hareket edemedigi havasiz ortam olusturmaktir. o kullandiklari diger kati maddelerin etkisi elbette var ama hem yav hem tavana yapacagin bi yalitim kalin olmali, hava boslugu olmali. duvara tutunsun diye atacagin vidanin bile iletime etkisi oluyor. Faydasi elbette olur ama hem odanin hacmi kuculur hem de yuzde yuz etkili bir yalitim yoktur en iyileri cok pahalidir. en guzeli ev degistirmek yada komsuyu vurup hapishanede ses derdi olmadan curumek ki bunu secenler de az degil

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    Cayan bunu yazdı

yok hocam ses yalitiminin mantigi sesin hareket Ede'medigi Havasiz Ortam olusturmaktir. o kullandiklari diger kati maddelerin etkisi elbette var ama, hem yav(?) hem tavana yapacagin bi yalitim Kalin olmali, hava Boslugu olmali. duvara tutunsun diye atacagin Vida'nin bile iletime etkisi oluyor.

Faydasi elbette olur ama hem Odanin Hacmi kuculur. hem de yuzde yuz etkili bir yalitim yoktur. en iyileri cok pahalidir. en guzeli ev degistirmek .yada komsuyu vurup hapishanede ses derdi olmadan curumek ,ki bunu secenler de az degil.

en kötüsü de şu koyu kısım. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Hayattaki en büyük korkularımdan biri bu ses olayı. Şu an final sınavlarına hazırlanıyorum yan apartman çimleri biçiyor. üst komşunun çocukları koşturuyor duvarlar titriyor. tabi covid-19 var herkes evinde bunun etkisi çok. Ben mezun olduğumda ailemin yanında kalıp biraz para biriktirdiğimde aklımda şöyle https://shop.karmod.com/urun/prefabrik-hazir-ev-61-m%c2%b2-beylerbeyi/ prefabrik ev almak var. şehrin dışında iş yerine yakın bi arsa bulabilirsem böyle yaşamayı düşünüyorum. çekilmez bu insanlar gerçekten müstakil ev şart ama bu çarpık kentleşmede zengin değilsen geriye bu prefabrik evlerde yaşamak kalıyor. :D

HACKEROKAN!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Kaç evde kalmışsam rahat bi uyuyamadım çoğu zaman. sırf bu yüzden üniversitede 7 tane ev değiştirmiştim.

-gecenin 1inde bilye oynayan mı dersin

- boş fayans zeminde tahta taban terlik topuklu giyen mi dersin

-kalın plastik  3 tekerlekli dandik çocuk bisikletini parkede binen mi dersin

yıllardır çekmediğim kalmadı. migrenimden dolayı aşırı rahatsız oluyorum ses ve ışıktan.

bu sene kurtuldum diyip arkadaşın tavsiyesiyle eve çıktım.

hayatımda bu kadar sesi bir arada duymamıştım. gece bazen 1den 3 4e kadar bağıra bağıra ana avrat sövüyorum o derece.

alt kat spor salonu dumble falan halter paldır küldür atıyolar 11e kadar.

yukarı katta umursamaz düşüncesiz 3 çocuklu aile var. çocuklar bi başlıyo sabah 8de gece 10a kadar. yahu bir çocuk hiç mi yorulmaz aklım almıyor. evin bütün odalarını denedim tüm odaları koşa koşa geziyo bebeler. 3 8 11 yaşlarında. Virüs mevzusunda iyiki erken davranıp memlekete gelmişim yoksa kesin vururdum üst kattakini.

özetle o yaşlı amca olma potansiyelim var ilerde :S

Better Call Soulda radyasyondan korkan dayı gibi birşey de olabilirim :|

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

Hayattaki en büyük korkularımdan biri bu ses olayı. Şu an final sınavlarına hazırlanıyorum yan apartman çimleri biçiyor. üst komşunun çocukları koşturuyor duvarlar titriyor. tabi covid-19 var herkes evinde bunun etkisi çok. Ben mezun olduğumda ailemin yanında kalıp biraz para biriktirdiğimde aklımda şöyle https://shop.karmod.com/urun/prefabrik-hazir-ev-61-m%c2%b2-beylerbeyi/ prefabrik ev almak var. şehrin dışında iş yerine yakın bi arsa bulabilirsem böyle yaşamayı düşünüyorum. çekilmez bu insanlar gerçekten müstakil ev şart ama bu çarpık kentleşmede zengin değilsen geriye bu prefabrik evlerde yaşamak kalıyor. :D

Hocam gerçekten ciddi bir rahatsızlığa sebep oluyo bu ses hassasiyeti. Bende de var ama düşüncem bu sesin yapanlar sizi umursamaz bir şekilde yapıyor  olması biziz en çok rahatsız eden şey. O çocuklu komşu gelse dese ki kardeş gerçekten ses yapmamaya uğraşıyorum ama çocuk bunlar laf dinlemiyor elimden geldikçe dikkatli olucam o zamandan sonra eskisi kadar rahatsız etmez beni. Umursamaz olmaları beni en çok rahatsız eden.

Allah herkese iyi komşular versin.

@GuArDiAn55 İleriki zamanlarda insanlar rezidanslardan kaçıp müstakil evlere geçmeye çalışacak. Param olsa villa tarzı ev yapar torunlarıma bırakırım.

İmzalamazsam ne olcak?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

hava akımı  ceyran. 

Hava akışının birincil nedeni havanın varlığıdır. Hava akışkan bir şekilde davranır, yani parçacıklar doğal olarak yüksek basınç alanlarından basıncın düşük olduğu alanlara akar.

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
Toplam Hit: 7203 Toplam Mesaj: 60
ses