folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bu Sıcaklık Değerleri Normal Mi ? (CPU)

Bu Sıcaklık Değerleri Normal Mi ? (CPU)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Merhaba müritler,son zamanlarda pc fazla kasıyordu,format atıyordum halen devam ediyordu kasmalar,fanları söktüm ve termal macunu yeniledim,değerler aşağıda pc yaklaşık 20 dakikadır çalışıyor ve oyun falan açmadım.İki farklı program ile değerleri ölçtüm.

PC Dell Inspiron N5010 Lap top

DjBlueMaN tarafından 17/Eki/15 16:37 tarihinde düzenlenmiştir

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Valla bence normal sürekli 90 düzeylerinde çalışırdı eski masaüstüm. Kapanmaz öyle çalışırdı. Bugün bassam yine çalışır.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    DjBlueMaN bunu yazdı

Merhaba müritler,son zamanlarda pc fazla kasıyordu,format atıyordum halen devam ediyordu kasmalar

durmuyordu sıcaklık artışı cpunun yok mu macunum üstüme atın diyordu ağlıyordu fanlar sağdan soldan 

bana normal gözüktü tabi hiç anlamam ama bir ara bende kontrol ederdim oyun için benim 70 80lere felan çıkardı kasması için bunlar stabil gibime geldi

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

normal hocam gayet hatta iyi 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Soğutmada çeşitli etmenlere bakmak lazım. Sirkülasyon, macun, CPU'nun işlem kapasitesi ve anlık kullanımı, modeli vs. Çok güç harcayan teknik olarak daha fazla ısınır. Çok yük altındaki de daha fazla ısınır. Bu tip cihazlar 90-100 derecelere kadar çıkabilirler. Zaten emniyet sibobu babında üst limite yakın bir değer aldı mı reset atacaktır. 

60 derece bence normal. 30-20 gibi derecelerde olması hatta daha soğuk olması için standart fanlı soğutma dışında su soğutma gibi yöntemlere başvurmak lazım. Bahsettiğin değer bir laptop için çok abartılı değil hatta ortalamaya göre güzel bile sayılabilir. Sonuçta laptopların hava sirkülasyonu masaüstü yapılara göre daha kötü ve içindeki pek çok parça yakın olduğundan ekstra ısınma olabiliyor.

// Bu arada 60 olan GPU imiş. Ki genelde GPU daha fazla ısınabiliyor. CPU değerleri çok çok iyi.  

Austen tarafından 17/Eki/15 17:50 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 731 Toplam Mesaj: 5
cpu sıcaklık