folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bu Sivil Anayasa Çok Baş Ağrıtçağa Benziyo.

Bu Sivil Anayasa Çok Baş Ağrıtçağa Benziyo.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Bu sivil anayasa dedikleri şey nedir, ne değildir? at gibi, eşek gibi bişey mi? ne yapmaya çalışıyolar? tamam bazı maddelerdeki yapacakları değişiklikler hoşuma gitti ama şu da dikkatimi çekmedi değil "Yapılacak değişiklikte, ilk 4 madde aynen korunacak" vurgulanarak,söylendi, yani?? düz mantık düşünürsek, diğer maddeleri bokunu çıkarana kadar değiştircekleri anlamına gelir galiba. bu da bana sanki ülkemizle ve milletimizle istedikleri gibi oyun oynayabilmek ya da bunun için ortam hazırlamak amacıyla yapılıyormuş gibi geliyor bkz: türban tartışması ve kürtçe eğitim vs. vs. nolacak ne bitecek? yoksa avrupalaştırma sürecinin bi parçası mı bütün bunlar? hala kafamda soru olan şeylerdir, siyasi bi açıdan bakmıyom sadece ne olacağını veya olabileceğini merak ediyom...

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek
    Kardeş Bekle Bilip Bilmeden Konuşma Bekle Anayasa Bi Çıksın Meclisten Sonra Unutmaki HAlk Oylaması Yapılacak.....

Yasaklar her zaman ilgi çeker ve kısıtlanmış alanlara serbestçe girip özgürce davranmak daima zevklidir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cep_telefonu
    cep_telefonu's avatar
    Erkek
    dostum baş ağrıtacak bi durum yok .. bu gün kime sorarsan sor bu anayasanın değişmesinden yana ayrıca anayasalar  zaman içinde işe yaramazlar deişmeleri gerekir çağa ayak uydurmak zorundadırlar 82 yılınca asker baskısıyla yapılan anayasada nitekim bu günün ihtiyaçlarını karşılamamakatadır .. bu konuda dünyadan biraz geride kaldık dünyada anayasasında şahıs ismi geçen 3 anayasa vardır biri totaliter rejim olan kuzey kore diğeri iran ki zaten hepimizi iran rejimini biliyoruz diğeri ise türkiye geçenlerde bi tartışma çıkmıştı atatürk ilkeleri çıksın diye doğrudur bencede çıkmaldırı ama tepki wermeyin hemne çünkü atatürkçülük bi ideolojidir we dewletin ideojiisi olmaz hele hele bunun anayasada yazmaması gerekir şimdi birileri çıkar atatürkçülğe karşısın vs der ama o zmana şöyle düşünün atatürk 1928 yılında anayasa değişikliğne gitmiş we anayasadan "devletin dini islamdır" ibaresini çıkarmıştır.. o zaman bu mantıkla düşünülürse atatürk din düşmanıdır.. ama böyle düşünmek saçmadır çünkü atartürk devletin dini olamaz insanların dini olur diyerek bunu yapmıştır şimdi birileri kalkıpta devletin ideolojisi olmaz insanların ideolojisi olur dediği zaman ayağa kalkmamak gerek... ayrıca değişiklieri iyi inceleyin iyi anlayın öyle oy werin  sonuçta bi referandum süreci var isteyen kabul eder isteyen etmez bu kadar basit
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hea ii beklicez, görcez, ama b.kunu çıkarana kadar değişikliğe gidileceğe benziyo, ondan şeyttirdim.

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dipLoit
    dipLoit's avatar
    Erkek
    baş ağrıtacağa değil yıllardır aynı yerde dura dura küflenmiş taşları biraz oynatacağa benziyor. bence bu iyi birşey. yani çok mu memnunsun ki şu an yasadan ülkenin halinden vs.vs. atatürk öldüğünden beri türkiye büyük bir hızla geriledi. adım ileri gidemedik. demekki bir şeyler yanlış gidiyormuş 70 senedir. artık değişimin vakti geldi. çıksın boku boşver bişiy olmaz. şu aptal saçmasalak sistemimiz biraz iyileşir belki. isterse de iyileşmesin. yıkılsın yenisi gelsin. şimdikinden iyidir. eğitim sistemi desen bok, siyasi sistem bok, sosyal sistem bok, demokrasi namına bişey yok. hala neden bu kadar istemezük deyip bu saçmalıkları korumaya çalışıyoruz anlamıyorum. yanlış anlama sana değil bu laf inatla istemezük diyenlere.)

bir imzam bile yok
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turunc4u
    turunc4u's avatar
    Erkek
    Eskidendi baş ağrıtan anayasalar... Adı üstünde sivil, senin için senin tarafından yapılan bi anayasa olcak bu. Ve halk oylamasına sunulacak. Olması gerektiği gibi...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    her türlü sivilliğin te a.q.. ne geliosa sivillerden gelio başımıza, ORDU rulz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek
    Adamlar koltuğuda ele geçirdi ya tamamdır, yakında atatürkten bahsetmek bile suç olabilir dikkat... Ah ulen ah.......

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek

FaTHeR bunu yazdı:
    -----------------------------
    Kardeş Bekle Bilip Bilmeden Konuşma Bekle Anayasa Bi Çıksın Meclisten Sonra Unutmaki HAlk Oylaması Yapılacak.....
    -----------------------------

halk oylamasındada akp ne istiyosa o çıkçak..adamlar ne yapmak istiyosa yapıyolar..gül ü cumhurbaşkanı yapçaz dediler eninde sonunda yapıyolar...bunuda iyide olsa kötüde olsa çıkartırlar halk oylaması falan bişi diil

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek
    ne olursa olsun bence her halukarda bi sivil anyasaya gecilmelidarbecilerin hazırlamış anayasaya kullanan başka ülke varmı acaba

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
Toplam Hit: 1418 Toplam Mesaj: 10