folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Bu Tarz Oyun Grafiklerini Nasıl Yapıyorsunuz ?

Bu Tarz Oyun Grafiklerini Nasıl Yapıyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

steamde spriter var oldukça başarılı bir bak onada

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Aİ  ile önce ham şekilde çizilir sonra 3-D haline getireceksen 3-d programlar var onlarlada efeck ti çart çurt ama ben 2-d yapacaksam dersen önce Ai kullan taslağı hazırla sonra PS çilalama işlemi yapabilirsin. sıfırdan çizmek istiyrosan resim kapiseteni biraz artırman gerek ve sağlam bir çizim tableti almalısın.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

evet inceledim baya bişiler

https://www.youtube.com/watch?v=ALESgmAYfNc

https://www.youtube.com/watch?v=FxcJez9Ge1Y

https://www.youtube.com/watch?v=hLbqmyE8OvE

bu 3 linkte güzelce göstermişler. ilk postta attığım gibi efektler yapılabilir. fakat iş insan, kedi gibi zor şeyler yapmaya kalkarsak çok zaman alır. oyundaki animasyonlarda zaten çok küçük bir bölümde oluyor. tabi bunları tablette yapmak lazım ama tabletlerde çok pahalı geldi.şimdi alırım sonra hevesim kaçarsa kötü olur :D mouse ile yavaş yavaşda çizilebilir fakat baya bi sabır gerektiriyor.çünkü kalemle çizmek var mouse ile çizmek var.

nette telefonu çizim tabletine çevirmeyle ilgili şeyler vardı onlarada bakacam ama çok kullanışlı olduğunu sanmıyorum

Ekerci tarafından 29/Tem/16 16:27 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

mouse tan daha rahat mouse :d

http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=kalem+mouse

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Sprite bunlar hocam. Arka plan ise tek bir resim gibi duruyor. Mesela ona da görünmez borderlar ekleyerek koridorlar oluşturabilirsin filan. Mesela o videoda gördüğün portallar bu mantıkta,

Kodlamada sprite olduğunu belirtip hızını vb. ayarlayıp ard arda oynatıyorsun bu resimleri. Mesela yukarıda resimde 4 tane var 1-4 arası seçiyorsun.

Örnek bir lua kodu,

explosionSpriteSheet = sprite.newSpriteSheet("explosion.png" ,24,23)
    explosionSprites = sprite.newSpriteSet(explosionSpriteSheet, 1, 8)
    sprite.add(explosionSprites, "explosions", 1, 8, 2000, 1)
    explosion = sprite.newSprite(explosionSprites)

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Sprite bunlar hocam. Arka plan ise tek bir resim gibi duruyor. Mesela ona da görünmez borderlar ekleyerek koridorlar oluşturabilirsin filan. Mesela o videoda gördüğün portallar bu mantıkta,

Kodlamada sprite olduğunu belirtip hızını vb. ayarlayıp ard arda oynatıyorsun bu resimleri. Mesela yukarıda resimde 4 tane var 1-4 arası seçiyorsun.

Örnek bir lua kodu,

explosionSpriteSheet = sprite.newSpriteSheet("explosion.png" ,24,23)
    explosionSprites = sprite.newSpriteSet(explosionSpriteSheet, 1, 8)
    sprite.add(explosionSprites, "explosions", 1, 8, 2000, 1)
    explosion = sprite.newSprite(explosionSprites)

aynen hocam unity'de bu tarz sprite yapmak çok kolay oluo. kendisi bölüo spriteları daha sonra seçiosun arka arkaya ne gelsin die

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 2189 Toplam Mesaj: 17
oyun grafikleri oyun renkleri