folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bulgaristanda Yaşamak - (Konuya Bakar Gibi Yapın)

Bulgaristanda Yaşamak - (Konuya Bakar Gibi Yapın)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    MaviBere bunu yazdı:
    -----------------------------

simdii, ne merak ediosaniz sorun soleyim gordugum bildiim kadariyla bir yildir burayim varnada,sacma sapan seyler sormayin abi kizlar veriomu gibisinden...

ogrenci olaylari hakkinda bilgim yok nedir nasildir ama sosyal hayat gecim is gibi konularda ne merak ediosunuz.turkiyeden ogrenci cok burda ozellikle tip ve muhendislikte, en yasanilasi kent varna sofia bizim ankara gibi gri bulutlar ve souk bi goruntusu var ama gecim yiyecek icecek tr den daha hesapli araba falan yarifiyatina cunku vergi cok yok tr deki gibi gecen ay bmw aldim 2000 model 320 ci 9000 euro ya geldi, tr de arkadas 2001 316 yi 17000 euro ya almisti, et falan hesapli turklere karsi herhangi bir artniyet yok hele bir de turkiye turklerine gercek turk diolar tr sermayeli pasabahce nin buraya buyuk fabrika acmis olmasi tr sermayesi falan gecmiste o kadar beraber yasamisiz ama sonucta yanli tarih bilgileri olsada on yargili degiller. kompleksli insan sayisi az, iliskiler rahat.

anlatım 

kelv1n denklik var diyorum ya abi ücrette ssanıyorum 4-8 arası birşey

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    bulgarlar pislik insanlardır, hiçbiriyle muhattap olup da seviyeni düşürme..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

cold-m4 bunu yazdı:

hoca yabancıların çoğu pismiş .. alışkın adamız çarşı ortasında dalgasını kaşıyan kroları göre göre..

bulgarlar pislik diyorsunda bulgaristan göçmenleri gelene kadar Türklerin nsaıl yaşadığını hiç açmayayım istersen ??En basii kar yağınca çık sokağa kim evinin önünü temizlemişse %80 göçmen olandır.

oraya gidip aldığım eğtiimi burda 2 yıllıklarda bulmak zorunda kalacağım.Benim için orası daha iyi burda durmamın anlamı yok.

Eğer olmazsa rusçuk üniverstesinde bilgisayar bölümünde devam edicem.Fakat ameirkan üniverstesi var siyaal bilgiler ve uluslar arası ilişkiler var orda.Yökte denklik almaya çalışıyoruz dedi adamlar.

Eğer alırsa seneye oraya geçerim bir senede bulgarca,yı öğrenirim, ingilizcede öğreirim ameirkan üniverstesinde ,.

Hem siyasal bilgiler hemde uluslar rası ilişkiler veriyor adamlar.Ondan sonra tekrar Türkiye ye gelmeyi düşünüyorum.Hatta düşünmüyorum gelicem.Fakat hangi bölümü bitirirsem bitireyim ne yapacağımı bilmiyorum planlı bişey sadece ünviersteye kadar..

edit:

2.500 euro imiş.. yaklaşık 4 e geliyor..

dili olmayanlara Türkçe http://foreign.ru.acad.bg/tr/Default.aspx

http://foreign.ru.acad.bg/tr/annual.aspx

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek

cold-m4 bunu yazdı:

cok ilginc bir tespit... nerenle vardin bu fikre?katilmiyorum sana, birkac ornek gormus olabilirsin genellem yapma geyiine ve bizimde pis ve kendine bakmayan insanlarimiz olduu konusuna girmek bile istemiorum seviyesiz bi cvp yazmissin seviyene inip cvp yazmicam daha fazla.

zumsuk oolum  gelceksen varnaya gel ruscuk ( simdiki adi ile ruse), romanya sinirinda olmasinin ve yol guzergahi olmasinin disinda bi avantaji yok varnayi tek gecerim plovdiv de bizim eskisehir gibi ogrenci kenti sen eskisehirlisin gerci ortamin degimez:)gel sen beni dinle varna ekonomi universitesine kayit yaptir pasalar gibi okursun sana is de buluruz burda ogrenci isi bi baslangic yaparsin.

hız emniyettir...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azizsenel55
    azizsenel55's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zumsuk ordaki diplomanı tr de geçerliliği var mı? vrsa bende gelem yanına .-)

Bir gün HERKES FENERBAHÇELİ OLACAK...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek
    MaviBere bunu yazdı:

cold-m4 bunu yazdı:

cok ilginc bir tespit... nerenle vardin bu fikre?katilmiyorum sana, birkac ornek gormus olabilirsin genellem yapma geyiine ve bizimde pis ve kendine bakmayan insanlarimiz olduu konusuna girmek bile istemiorum seviyesiz bi cvp yazmissin seviyene inip cvp yazmicam daha fazla
    aynen katılıyorum MaviBere. her memelekette pis insan vardır veya yoktur bunu genellemeye vurmayın dikkat edelim.

...
Toplam Hit: 10199 Toplam Mesaj: 37