folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Bulut Depolama Önerisi?

Bulut Depolama Önerisi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Photoshopta arkadaş ortamında eğlenmemiz için yaptığım çalışmalar, after effects çalışmalarım, reddit, 4chan, twitter facebook ve diğer sosyal mecralarda gördüğüm her çeşit ekran görüntüsü, kişisel fotolarım, e-kitap arşivim, kriptopara airdropları hesap arşivimi ve sayamadığım tüm dosyalarımı dual boot olarak kali linux kurmaya niyetlenince silinme korkusu bastı.

Hdd silinse çok üzülürüm şahsen. O nedenle bulut depolama önerilerinizi bekliyorum. 15 GB free veren yerler var 5 GB free veren yerler var. 100GB, 200 GB olsa ücreti de ayda 1 dolar falan olsa çok harika olur. Kullandığınız depolama çözümleri neler efenim? mail.ru baya veriyor galiba film arşivimi bile yükleyebilirim. x265 10 bit filmlerden oluşan 400gb film arşivim var. izlediğim filmleri silememe gibi bir hastalığım var. 

Mezun olup iş hayatına atılınca eve nas server kurarım zaten. Bu arşivcilik nereden bulaştıysa çok illet bir olay. Ne zaman temizlik yapsam pc de günüm mutsuz geçiyor :D

HACKEROKAN!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Fotoğraf ve videolar için Yandex Disk'i kullanabilirsin sınırsız alan sunuyor.

E-kitaplar için Google'ı kullanabilirsin. https://play.google.com/books

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Fotoğraf ve videolar için Yandex Disk'i kullanabilirsin sınırsız alan sunuyor.

E-kitaplar için Google'ı kullanabilirsin. https://play.google.com/books

e-kitap olayı harika oldu. Fakat yandex disk sınırsız medya olayı sadece mobil için geçerli. 

ekleme: https://forum.donanimhaber.com/mail-ru-ucretsiz-1-tb-cloud-depolama-dagitiyor-20-ocak-ta-bitiyor--86584904 konu sizinmiş hala geçerli mi? :D

GuArDiAn55 tarafından 06/Eyl/18 19:48 tarihinde düzenlenmiştir

HACKEROKAN!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

50-100 tl arası 1tb lik mail ru hesabı alsana daha çok işine yarar, tbt de satan vardır mutlaka

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

google photos sınırsız alan veriyor

yandex mobilde aynı sınırsız video ve foto veriyor bunları grubunlada paylaşabilirsin

ebook yer kaplamıyor zaten para vermeni gerektirecek bi servis yok

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Google haritalarda yerel rehber sisteminde 4. seviye olursak 2 yıllık google drive 1 tb depolama alanına sahip olacakmışız. 2. yılın sonunda dosyaları silmezsek orada durmaya devam edecekmiş. puanlama sistemi ve puana göre seviyeler;

Google haritalar yerel rehber puanlama sistemi. 

bakalım kaç günde verecek 25 yorum yapınca 250 puan oluyorsunuz. yıldız vermek yetmiyor yorum için cümle yazmanız lazım. verirse çok harika olacak bedavaya çözerim çok harika olur.

GuArDiAn55 tarafından 06/Eyl/18 21:22 tarihinde düzenlenmiştir

HACKEROKAN!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

Google haritalarda yerel rehber sisteminde 4. seviye olursak 2 yıllık google drive 1 tb depolama alanına sahip olacakmışız. 2. yılın sonunda dosyaları silmezsek orada durmaya devam edecekmiş. puanlama sistemi ve puana göre seviyeler;

bakalım kaç günde verecek 25 yorum yapınca 250 puan oluyorsunuz. yıldız vermek yetmiyor yorum için cümle yazmanız lazım. verirse çok harika olacak bedavaya çözerim çok harika olur.

bana vermedi.

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    DuPi bunu yazdı
    GuArDiAn55 bunu yazdı

bana vermedi.

nerden kontrol edecez? benim seviyem vardı baya öyle sanıyorum.

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Yerel rehberden Google Drive alanı kazanma olayını çözemedim. Google forumlarında kaldırıldı denmiş. 2017 sonlarında doğru alanlar olmuş. Beklemekten başka yapacak birşey yok. Belki gelir.

O sırada araştırırken üniversite maili aklıma geldi. office 365(word, excel, powerpoint vs.) ve yanında 1 TB onedrive alanı veriyormuş. Mezun olsanız bile .edu mailiniz aktifse alabiliyorsunuz. Süresi 4 yıllık mı bilmiyorum. Süresiz galiba. Çok harika oldu bu. 

https://portal.office.com/OLS/MySoftware.aspx linkten indirirseniz bilgisayarınızdaki office uygulamaları otomatik olarak office 365 e yükseltiliyor. crackli kullanıyordum sıkıntı çıkmadı bende yükseltme yaparken. Onedrive da oturum açtım şimdi tüm kişisel dosyalarımı buluta yüklüyorum. Saniyede 350-400 KB/s benim upload fena değilmiş :P 

ekleme: iptal ettim. önce şifrelemek lazım dosyaları. güven olmaz şimdi ergenlik zamanlarım sızarsa rezil olmayalım. şimdi de şifreleme için konu açayım :D

@ilteris hocam google drive alanınız 1 tb olduysa gelmiştir 15 gb ise gelmemiştir. Direkt geliyormuş google forumlarda alanlar öyle yazmış.

GuArDiAn55 tarafından 10/Eyl/18 01:48 tarihinde düzenlenmiştir

HACKEROKAN!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Donanımhaber’deki konu evet bana ait. Mail.ru sonradan tek seferde maksimum 2 GB yükleme sınırı getirdi. O zaman açılan hesapları 100-150 liradan satıyorlar. Benimde vardı zamanında buradan müridlere dağıtmıştım. 

Google Drive ise çok güvenme. Süren biterse yüklediğin fazla dosyaları silip kotayı normale çekene kadar mail alıp gönderemiyorsun. Yani şahsi Gmail hesabınla yapma o işi. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

50 GB ücretsiz mega kullanıyordum fotoğraflar icin. Çok güven vermedi Google fotoğraflara taşıdım sınırsız alan.  Aylık 3₺ karşılığında iCloud 50 GB kullanıyorum evrak dosya kitap falan varsa orada tutuyorum.