folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Bulut Yedekleme Tavsiye "Soru"

Bulut Yedekleme Tavsiye "Soru"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Fotoğraf ve video yedeklemek için hangi bulut teknolojiyi tavsiye edersiniz. ios, android gibi mobil cihazlardan  ve desktoptan upload edilecek. Google drive satın alma işlemi hakkında kullanan tecrübesi olan var mı? aylık diyor yüklediğimiz kadar mı para ödüyoruz.

siyahbereli tarafından 12/Mar/18 14:16 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Google drive 5 kişi ve sonrası üyeliklerde sınırsız depolama aylık 10 usd. Toplaşıp girsek mi acaba.

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Yıllar önce yandex 200 gb ömürlük hediye etmişti :)

Hala onu kullanırım.

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Google fotograf video yedekleme ücretsiz yaptı

Yandex var mail.ru var  hepsi güzeldir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam tüm bulut depolamaları aşa yukarı aynı kaliteyi ve hizmeti sunuyor senin yapman gereken en az 2 cloud u kullanmak.

niye ? çünki yarın öbür gün cloud backuplarına bişi olabilir atıyorum hesabın haclenebilir dosyalar silinebilir veya sistemsel bişi olur özür dileriz derler oyüzden

önemli dosyalarınızı yedeklediğiniz ayrı bir harici hdd niz + 2 tane de cloud backupunuz olsun.

2010 yılından beri google a yedekliyorum herşeyi o zaman sanırım picassa vardı şimdi google fotograflar oldu tüm foto arşivim her türlü elimin altında

1. tavsiyem google fotograflar uygulamasını telefonuna kurup sınırsız yüksek kaliteli depolamayı seçmen bu sayede 1080p videolar ve yüksek kaliteli fotolar zaten bedava ücretsiz yedeklenir.

2. olarak yandex de telefondan yedeklemeye google gibi sınırsız alan veriyor. 2. cloud olarak dropbox yandex ikilisinden birini seçmeni tavsiye ederim.

3. olarak  ara ara google dan tüm verilerini indirip hdd ye atabilirsin telefondan tek tek pc ye ordan hariciye atmak yerine google dan tüm verilerini indirme seçeneği var 

buna youtube videoların , google drive , google fotograflar , arama sonuçların bile dahil. bu şekilde yedeklemeyi sağlamlayabilirsin.

Yandex ve Google evet bedava sınırsız ama ben fotografçıyım profesyonelim ham dosyaları saklamak istiyorum sıkıştırma olmadan.

ha diyorsun ki hem orjinal dosyaları sıkıştırma vs olmaksızın yüksek kapasiteyle yedeklemek istiyorum o zaman şöyle bişi var

eğer tüm ailen ios cihazları kullanıyorsa aile paylaşımı ile  icloud satın alabilirsin,  veya  microsoft onedrive alanı satın alabilirsin veya yine dropbox kullanabilirsin.

paralı olarak yandex çok fazla tavsiye etmiyorum çünki rus firmalarına güvenmiyorum zamanında iş yerinde yandex yedekleme kurduk pc çöktü sadece bizimdeğil binlerce pc de aynısı oldu adamlar bedava 200gb alan dağıttı fakat yedeklememiş olsak önemli dosyalarımız gidebilirdi.  

ama ne yaparsak yap bulut yanında fiziki depolama kullan. 

Ben kendim adına tekrar söyleyeyim. 

150GB google driver ım var + sınırsız ücretsiz google fotograflar kullanıyorum + harici hdd var oraya yedekliyorum + olarakta belli aralıklarla başka bir cloud a daha atıyorum.

1TB lık microsoft onedrive alanım olmasına rağmen bana yavaş geldiği için microsoft un sadece office ürünlerini kullanıyorum.

Fiyatlar.

Google 1 TB = 28 TL AY ( Foto ve video ya yüksek kalitede sınırsız yedekleme ve online döküman düzenleme ) 

Microsoft 1 TB = 25 TL AY ( + tüm office 360 ürünleri içinde ) 

Yandex 1 TB = 38 TL AY ( foto ve video da yüksek kalitede sınırsız yedekleme )

Dropbox 1 TB = 31.50 TL AY ( online döküman düzenlemesi içinde ) 

MediaFire 1 TB = 14.5 TL AY 

PanxeR tarafından 12/Mar/18 14:52 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

Google fotograf video yedekleme ücretsiz yaptı

Yandex var mail.ru var  hepsi güzeldir.

Nasıl ücretsiz hocam, 50 gb yetmiyor. o yüzden bakınıyoruz paralıya

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

hocam tüm bulut depolamaları aşa yukarı aynı kaliteyi ve hizmeti sunuyor senin yapman gereken en az 2 cloud u kullanmak.

niye ? çünki yarın öbür gün cloud backuplarına bişi olabilir atıyorum hesabın haclenebilir dosyalar silinebilir veya sistemsel bişi olur özür dileriz derler oyüzden

önemli dosyalarınızı yedeklediğiniz ayrı bir harici hdd niz + 2 tane de cloud backupunuz olsun.

2010 yılından beri google a yedekliyorum herşeyi o zaman sanırım picassa vardı şimdi google fotograflar oldu tüm foto arşivim her türlü elimin altında

1. tavsiyem google fotograflar uygulamasını telefonuna kurup sınırsız yüksek kaliteli depolamayı seçmen bu sayede 1080p videolar ve yüksek kaliteli fotolar zaten bedava ücretsiz yedeklenir.

2. olarak yandex de telefondan yedeklemeye google gibi sınırsız alan veriyor. 2. cloud olarak dropbox yandex ikilisinden birini seçmeni tavsiye ederim.

3. olarak  ara ara google dan tüm verilerini indirip hdd ye atabilirsin telefondan tek tek pc ye ordan hariciye atmak yerine google dan tüm verilerini indirme seçeneği var 

buna youtube videoların , google drive , google fotograflar , arama sonuçların bile dahil. bu şekilde yedeklemeyi sağlamlayabilirsin.

Yandex ve Google evet bedava sınırsız ama ben fotografçıyım profesyonelim ham dosyaları saklamak istiyorum sıkıştırma olmadan.

ha diyorsun ki hem orjinal dosyaları sıkıştırma vs olmaksızın yüksek kapasiteyle yedeklemek istiyorum o zaman şöyle bişi var

eğer tüm ailen ios cihazları kullanıyorsa aile paylaşımı ile  icloud satın alabilirsin,  veya  microsoft onedrive alanı satın alabilirsin veya yine dropbox kullanabilirsin.

paralı olarak yandex çok fazla tavsiye etmiyorum çünki rus firmalarına güvenmiyorum zamanında iş yerinde yandex yedekleme kurduk pc çöktü sadece bizimdeğil binlerce pc de aynısı oldu adamlar bedava 200gb alan dağıttı fakat yedeklememiş olsak önemli dosyalarımız gidebilirdi.  

ama ne yaparsak yap bulut yanında fiziki depolama kullan. 

Ben kendim adına tekrar söyleyeyim. 

150GB google driver ım var + sınırsız ücretsiz google fotograflar kullanıyorum + harici hdd var oraya yedekliyorum + olarakta belli aralıklarla başka bir cloud a daha atıyorum.

1TB lık microsoft onedrive alanım olmasına rağmen bana yavaş geldiği için microsoft un sadece office ürünlerini kullanıyorum.

Fiyatlar.

Google 1 TB = 28 TL AY ( Foto ve video ya yüksek kalitede sınırsız yedekleme ve online döküman düzenleme ) 

Microsoft 1 TB = 25 TL AY ( + tüm office 360 ürünleri içinde ) 

Yandex 1 TB = 38 TL AY ( foto ve video da yüksek kalitede sınırsız yedekleme )

Dropbox 1 TB = 31.50 TL AY ( online döküman düzenlemesi içinde ) 

MediaFire 1 TB = 14.5 TL AY 

detaylı anlatmışssın hocam emeğine sağlık, google ücretsiz olanı deneyeceğim. ben 50 gb tan sonrası ücretli sanıyordum. tekrar bir kontrol edeyim.

birde 1tb google alsak 1 ay ödesek 2. ay ödemediğinde ne oluyor verilere erişilmiyor mu?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JerusaLem
    JerusaLem's avatar
    Savaş Madalyası Developer Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Masaüstü bilgisayar için kesinlikle yandex..

Dosya, klasör adeti çoğaldıkça google drive maalesef saçmalıyor ve senkronize edemediği, atladığı dosyalar oluyor.

ey ulu TÜRK öğün, eşin yoktur altında göğün..!
Toplam Hit: 3686 Toplam Mesaj: 8
bulut