folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Buluttan Buluta Dosya Transferi

Buluttan Buluta Dosya Transferi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Başlıkta söylemek istediğimi tam ifade edemedim. Açıklayayım, Webdav üzerinden erişim sağladığım bir bulut alanı edindim. Halihazırda da ubuntu yüklü bir VPS' im var.  Sormak istediğim şu;

Dropbox ve gdrive hesaplarımdaki dosyaları VPS e indirip, buradan da inen dosyayı Webdav ile bağlandığım yeni bulut alana aktarmak istiyorum. 

Yani dosya dropbox dan  VPS e indirilecek, indikten sonra Webdav üzerinden yeni buluta aktarılacak ve son olarak upload bittikten sonra bu dosya VPS den  silinecek.  Bu işlemler tamamlanana kadar ikinci bir dosya inmeyecek.

İşlemler bittiğinde diğer tüm dosyalar için aynı işlemler yapılacak. Böylelikle tranferi sağlayacağım. VPS de bandwidth sınırı yok. Ancak depolama alanı 10 gb.  

Bu transfer işlemini nasıl yapabilirim ?

Herhangi bir programlama diliyle yazılmış ufak scriptler ile yapılabileceğini düşünüyorum.

En azından yol gösterme mahiyetinde de olsa bir fikir verebilirseniz kendim hallederim ( Python ile olduğu müddetçe. Diğer dilleri bilmiyorum :) ) 

Bu iş için mover.io, multcloud tarzı siteler var ancak kişisel bilgi içeren dosyalar olduğu için bunları kullanmak istemiyorum. 

Catapat tarafından 21/Ara/17 14:43 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

Bir up yapalım.

Toplam Hit: 1388 Toplam Mesaj: 2
cloud upload bulut depolama dosya transferi