folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bürokrasi Ve Canım Türkiyem

Bürokrasi Ve Canım Türkiyem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkness_izmir
    darkness_izmir's avatar
    Erkek

müridler 3 gündür annemi emekli yapmak için izmirde koşuşturma içindeyim.bi yere gidiyorum burdan taşında bilmem nereye oraya gidiyorum burdan bilmem nereye falan en sonunda esas merkezi bu gün buldum izmirliler bilir YKM nin arkasın g.t kadar biyer.sıra aldım takılıyorum falan en sonunda sıra geldi ve derdimi anlatabilcem derken daha cümlemi bitiremeden kro kılıklı mal

"dilekce verceksin dosyayı isticez gelince işleme başlarız" dedi.

tamam eyw. dedim peki dosya nerden gelcek(aklımdan ankara falan geciyordu) dedim.

"yan binadan dedi".oh cabuk halletcez derken büroksinin boktanlığı aklıma geldi ne zaman gelir dedim.

konuşmaktan aciz malın verdiği cevap ""en az 2 ay""..

kısaca bi binadan yan binaya bi dosyanın gelmesi nasıl 2 ay sürer a.q ne biçim iştir bu ne diye maaş alıyonuz bide yetmezmiş gibi ibneler greve gidiyo.hiç bi halt anlamadım ben bu büroksiden :S..nereye gidiyo bu ülke yada nereden geliyo hani gelişiyoduk..

bendekiler hayel değil plan,planlarımda gerçek değil sadece birer rüya ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    yaşar ne yaşar ne yaşamaz hesabı roman kaç yılında yazıldı ama değişen bir şey yok feleğe sövmeğe devam :E

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yamiyumu
    yamiyumu's avatar
    Erkek
    devlet kurumundan bir yere adımını atmadan önce 2 kere düşüncen usta.. Allah yardımcın olsun. Koşuşturmak ve takip etmek zorundasın emeklilik işlerinde.

"Önemli olan, Tanrı"nın bir enstrüman yaratmış olmasıdır. İnsan denen bir enstrüman. Ancak yarattığı müzik enstrümanını çalamayan bir usta gibi, Tanrı da insandan doğru sesi çıkaramamıştır. Bu yüzden, Tanrı hariç bütün güçler insanı çalmış ve özellikle de şeytan en güzel melodilerini onunla bestelemiştir." *** Sahip olduğun her bilgi, içinde çürüdüğün bir hücredir. ***
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

darkness_izmir bunu yazdı:
    -----------------------------

müridler 3 gündür annemi emekli yapmak için izmirde koşuşturma içindeyim.bi yere gidiyorum burdan taşında bilmem nereye oraya gidiyorum burdan bilmem nereye falan en sonunda esas merkezi bu gün buldum izmirliler bilir YKM nin arkasın g.t kadar biyer.sıra aldım takılıyorum falan en sonunda sıra geldi ve derdimi anlatabilcem derken daha cümlemi bitiremeden kro kılıklı mal

tamam eyw. dedim peki dosya nerden gelcek(aklımdan ankara falan geciyordu) dedim.

"yan binadan dedi".oh cabuk halletcez derken büroksinin boktanlığı aklıma geldi ne zaman gelir dedim.

kısaca bi binadan yan binaya bi dosyanın gelmesi nasıl 2 ay sürer a.q ne biçim iştir bu ne diye maaş alıyonuz bide yetmezmiş gibi ibneler greve gidiyo.hiç bi halt anlamadım ben bu büroksiden :S..nereye gidiyo bu ülke yada nereden geliyo hani gelişiyoduk..

bende izmirliyim orayi biliyor ve derdini çok iyi anlıyorum izmirli kardeşim.Gerçi orda bir sert mizaçlı biraz kısa ve tombul bir hanımefendi çalışıyor onu beklemeye

çalışsaydın sıra gelsin diye çok bilgili ve işini çok iyi yapan birisi :) Onun haricinde aslında şu bürükrasiyi şöyle özetliyebiliriz; Object Oriented.Yani bina dediğin şey

bir obje,elemanlari dosyalar ise , malesef bu elemanlar public değil yani direk ulaşamıyorsun.O yan binanin sana sunduğu fonksiyonlar yani interfaceleri

kullanıyorsun.İşte burda brükrasi fonksiyonu başlıyor :) Sen dosyayi almak için yan binanın fonksiyonunu yani dilekçesini call ediyorsun :) Yan binaya dilekçe

ulaşınca , yan binanın içinde gerekli düzenlemeler döndükten sonra gerekli izin ve yetkileri alabilmek için, o yeni SGK binasına gidiyor büyük ihtimalle , SGK okadar

kalabalık ve yoğun ki işte galiba yavaşlama burda olabilir.Hem bu isteği değerlendiriyorlar,raporluyorlar,belki ankaraya bildiriyorlar olay günlüğü muhabbetine bu

olaydan sonra yan binaya return yapiyorlar herşeyi, olumluysa da o yan bina dediğimiz senin gittiğin yere return edip brükrasimizi bitirmiş oluyoruz :| 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkness_izmir
    darkness_izmir's avatar
    Erkek

yalnız olmadığımı öğrendiğine sevindim :D

bendekiler hayel değil plan,planlarımda gerçek değil sadece birer rüya ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    yan binadan 2 ayda gelecek dediyse ordaki cibiliyetsiz işin olsun diyosan bahşiş verecen demek istemiştir...

l enfer c est les autres Sartre ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

sen gene şükret adam hırsızlık şüphesiyle içeri alınıyo dosyası beykozda ama hırsızlığa beşiktaş bakıo dosyanın beykozdan beşiktaşa gitmesi 6 AY ..

tabi adam belkide beraat edeceği halde 6 ay içerde öylesine yatıyor.

Konumu silenlere inat kürdüm
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek

darkness_izmir bunu yazdı:

tamam eyw. dedim peki dosya nerden gelcek(aklımdan ankara falan geciyordu) dedim.

kısaca bi binadan yan binaya bi dosyanın gelmesi nasıl 2 ay sürer a.q ne biçim iştir bu ne diye maaş alıyonuz bide yetmezmiş gibi ibneler greve gidiyo.hiç bi halt anlamadım ben bu büroksiden :S..nereye gidiyo bu ülke yada nereden geliyo hani gelişiyoduk..

hoca moralini bozmıyım ama bu işlerde çok rüşvet dönüyor sigorta falan yada çok sağlam tanıdığın olcak oda yoksa bu işle ilgilenen adamlar var onlara veriyosun dosyayı takip ediyolar daha kolay oluyo şimdi annen birden fazla yerde çalışmış olabilir şehir değiştirmiş olabilir o şehirdeki günleri toplanacak dosya gelicek birokrasi falan filan bi sürü sorun olacak senin için allah yardımcın olsun zor bu işler bide orlara koyuyolar sabah yediğini unutmuş gelmiş insanları insanı iyice bıktırıyolar  

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

si istenilen günde gelmesi için rüşvet istiyo

Avrupada emekli olacak vatandaşa 1 yıl önceden bildiriyorlar gelin emeklilik işlemlerinizi yapın diye. Türkiyede de varmı 3 ay önceden bildirin diye bişey varmı bilmiyorum.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

sana ben birşey anlatayım :)

öğrenci olmam sebebbiyle babamdan yararlanıyorum emekli sandığını birleştirdiler daha bok oldu gerçi

karnemin yenilenmesi için izmirdeydi ozaman sgk oraya gönderdim karnemi öğrenci belgemi uzattılar ve karnemi göndermediler artık nüfus cüzdanınızla muayene olabilirsiniz dediler buraya kadar çok güzel aradan 1 sene geçti

uzatmak için bu sefer manisaya taşınan merkese gönderdim uzatmayız dediler sebep? sağlık karneniz yok :)

bana gönderdikleri yazıyı saklıyordum geri gönderdim sonrada ha tamam yapalım dediler :)

ssk ve özellikle bağkurda çalışan memurlar hiç aldığı maaşı hak etimiyor

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 2000 Toplam Mesaj: 10