folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder C C++ Hakkında Bilgi Verebilcek Birisi!!!

C C++ Hakkında Bilgi Verebilcek Birisi!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zep_lin
    Zep_lin's avatar
    Erkek
    tabi c ogrenmeden de c++ baslama. c++ object-oriented bi dil oldugu icin classes- inheritance gibi cok baba konulari var. ve de ileri seviye c++ konularina girersen -ki cok da gerek yok onlara- iyice sicarsin.

c# ne diye soranlara soleyim, cok anlamam c# dan ama microsoft un java ya karsi cikardii bi dildir. ben hic sevmedim ve bicok bilgisayarda c# framework default olarak yuklu olmuyor c# da yazilan programlar bas agritir o yuzden. java ogrenerek baslayabilirsin programlamaya ya da pascal. java da object-oriented ama java'daki class sistemi c++ den cok daha kolay ve java daha anlasilir bi dil. ayrica java mobile ogrenip telefona oyun da yapabilirsin havan olur ark.lar arasinda :D ...

Gökler Yerler Bir Olmuş, Sonsuz Sıfırdan Fazlaymış.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    Nedendir anlamıyorum ama forumda genel olarak C ve C++ bakıldığında C"nin çok daha üstün olduğu gibi yanlış bir kanıya sahip oluyorum.
    Arkadaşlar C++; C"den çok daha fazla üstündür.
    C++; object oriented bir dil demek yanlış olur.Doğrusu, "bu programlama dili object oriented programlamayı da destekler" olmalıdır. C"yi CPP"den üstün tutanlar ya hiç bu konuyu bilmiyorlar yada hiç C de program geliştirmemişler.
    Aksini düşünen biri varsa ; C de yapıbilen, C++ da yapılamayan bir örnek göstersinler bana.
    C++ öğrenmeye gelince, bence evde kitapla falan öğrenilecek birşey değil, ya üniversitede falan öğrenirsiniz benim gibi yada bir yazılım şirketine girerek projedelerde görev alarak öğrenirsiniz.
    Nasıl matematik kitapdan öğrenilmezse buda aynı.Birinin size anlatması lazım.
    Yeni başlayacaklar, eğer sistem programlama falan geliştirmeyeceklerse dotNET veya delphi öneririm.Daha hızlı ve pratiktir.
    Boşuna kasmayın kendinizi yoksa bu işten sıkılır ve hevesiniz geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    C++ in C den ustun oldugunu bilmeyecek programci yada coder yoktur herhalde ;)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    kardeş ilkten sakın ola c++ nin mavi ekranına geçipte ufakta olsa bi program yazmaya kalkma...Önce kitap al,örneklere bak...Sen tasarla bişeyler,hatta kağıt-kalemle önce bi ön hazırlığını yap!İlkten c++ ile başlamak gerçekten çok zor!Sabırlı ve inatçı ise sonrasında Delphi,Visual Basic ve diğerinide yaparsın..Ama bak tekrar söyleyeyim,illa c++ ile başlıcaksan baya bi alt yapı yarat kendine,c++ nin kendi içinde bile entegre edilmiş örnekler var tıpkı pascal gibi...c++ ile işletim sistemi yazıldığınıda ayrıca belirteyim!Şimdiden kolay gelsin kardeşim....

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
Toplam Hit: 4814 Toplam Mesaj: 15