folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder C# Da Postgresql İçeren Programın Setupını Nasıl Oluştururum

C# Da Postgresql İçeren Programın Setupını Nasıl Oluştururum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    utat
    utat's avatar
    Erkek

Hocalar şuan C# ta PostgreSQL kullanarak veritabanına kayıt alan küçük bir program yazmak istiyorum ama sorun şu ben bu programı başka bir bilgisayara kurucam ve orda postgresql yok. Diğer bilgisayarda olmaması sorun yaratır gibime geliyor. Bunu çözmek için kullanıcı programı kurarken PostgreSQL'ide kursun istiyorum. Bunun için visual studioda programı setup olarak alırken postgresql i setupa nasıl eklerim? 

İlla ki postgresql kullanmak zorunda değilim sadece internette bakarken dikkatimi çekti bu yüzden kullanmak istedim. Bu tarz veritabanına kayıt alacak otomasyon programları için uygun olan bi başka veritabanı öneriniz varsa onlarada açığım. Sadece bu veritabanını nasıl setupun içine eklerim benim için önemli olan bu.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

selam,

şimdi hocam bir uygulamanın olup olmadığına setup tarafında bakmak için prerequisites a eklemen gerekiyor. Ancak visual studio daki clickonce da özelleştirme yok, o yüzden bmg denilen Bootstrapper Manifest Generator toolunu kullanman gerekiyor.

burda bir örnek video var inceleyebilirsin

http://bootstrapper-manifest-generator-for-vs20.software.informer.com/2.0/

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    utat
    utat's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

selam,

şimdi hocam bir uygulamanın olup olmadığına setup tarafında bakmak için prerequisites a eklemen gerekiyor. Ancak visual studio daki clickonce da özelleştirme yok, o yüzden bmg denilen Bootstrapper Manifest Generator toolunu kullanman gerekiyor.

burda bir örnek video var inceleyebilirsin

http://bootstrapper-manifest-generator-for-vs20.software.informer.com/2.0/

teşekkürler hocam bunu deneyeceğim

Toplam Hit: 1001 Toplam Mesaj: 3
c# postgresql