C# Firebird Socket ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek

C# da bi cari stok takibi projesinde socket kullanmam gerekiyor 

socket normal de Firebird in bi açtığı port var fakat genellikle çok yavaş oluyor

bunun yerine kendim araya client le sunucu arasına bir socket yazmam gerek 

genelde internetde araştırdığım zaman katmansal mimariler ve tcpsocket üzerinden haberleşen chat programları çıkıyor

benim istedigim iş db ile client arasında köprü görevi görecek bi katman bu konuyla ilgili örnek bulamadım 

şimdiden teşekkürler.

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    bychaos bunu yazdı

socket normal de Firebird in bi açtığı port var fakat genellikle çok yavaş oluyor

genelde internetde araştırdığım zaman katmansal mimariler ve tcpsocket üzerinden haberleşen chat programları çıkıyor

benim istedigim iş db ile client arasında köprü görevi görecek bi katman bu konuyla ilgili örnek bulamadım 

şimdiden teşekkürler.

Hocam scoket niye ? Baska turlu yapmanin yollari da var biliyorsun.

WCF servis yazabilirsin. REST API yapabilirsin. Socket icin ozel bir nedenin var mi ?

Business Logic, ve Data Layer'i db kisminda WCF ile tutup , Presentation Layeri Clienta koy isin olur hocam. Ha baska dillerle de baglanmak istiyorum dersen o zmn WCF icin Javanin bir kuutphanesi olmasi lzm ama diger dilleri tam bilmiyorum. Oyleyse REST API kullanabilirsin gibime geliyor.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı
    bychaos bunu yazdı

şimdiden teşekkürler.

Hocam scoket niye ? Baska turlu yapmanin yollari da var biliyorsun.

WCF servis yazabilirsin. REST API yapabilirsin. Socket icin ozel bir nedenin var mi ?

Business Logic, ve Data Layer'i db kisminda WCF ile tutup , Presentation Layeri Clienta koy isin olur hocam. Ha baska dillerle de baglanmak istiyorum dersen o zmn WCF icin Javanin bir kuutphanesi olmasi lzm ama diger dilleri tam bilmiyorum. Oyleyse REST API kullanabilirsin gibime geliyor.

Bende katılıyorum  buna. Özel bir nedenin yoksa socket  yapma hocam

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 1120 Toplam Mesaj: 3
database socket firebird tcpsocket