C# Form Dizayn

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

arkadaslar onceden vb kullaniyodum c# a gectim ama bunda program yaziyorum sonra dizayni degistirsemde dizayn ayni kaliyor form.dizayn daki komutlar degismiyor o komutlari degistirmek icin basit bir yol yok mu ? vs2010

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

veya degismiyomu dizayni degistirmek mumkun degilmi

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek

tam olarak sorunu anlıyamadım

IF YOU ARE NOT TİRED, YOU ARE NOT DOING IT RIGHT
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mesela 2 tane text box koyduk 1 tanede buton ama text boxlar formun gorunmeyen kisminda buton forumu genisletiyo textler gorunuyo ben text boxlarin yerini bi kere derledikten sonra degistirsem bile degismiyo

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RoadMaster
    RoadMaster's avatar
    Erkek

Asker bunu yazdı:
    -----------------------------

mesela 2 tane text box koyduk 1 tanede buton ama text boxlar formun gorunmeyen kisminda buton forumu genisletiyo textler gorunuyo ben text boxlarin yerini bi kere derledikten sonra degistirsem bile degismiyo

ne yazdığını sadece kendin anlıyorsun şu an.sakinleş soğuk bir su iç şimdi tane tane devam ediyoruz.

şimdi kod ile textboxların yerini değiştirmek mümkünmü diye soruyorsan evet mümkün.ama diyorsanki ben formun bir yerine gizledim butona tıklanınca form genişleyecek textboxlar görünecek diyorsanda evet buda mümkün sadece formun genişliğini hangi yönde istiyorsan o yönde textboxlar ortaya çıkacak kadar arttıracaksın.

ama diyorsanki "ben uygulamayı derliyorum sonra editörümü açıp butonun felan yerini değiştiriyorum sonra tekrar çalıştırınca gene eski yerine geliyor" bende sana derimki tekrar derledinmi ? yada koda baktınmı yani nesnelerin yerini kodun içinde tanımlanmışsa otomatik olarak kodun içinde belirtilen noktalarda görünecektir.

tabi bütün bunlarıda demiyor olabilirsin o taktirde tekrar en başa dönüyoruz.Soğuk bir su içip sakin sakin düzgün şekilde tam sorumuzu soruyoruz

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Yazdığın kodlarda hata varsa ilk derlemedeki hatasız kodlara göre derlemen yapılır ve program öyle gösterilir sana. Atıyorum x hatalı bir kod ve sen bunu ilk başta yapmadın. Derlerdin tamam program çalıştı. Sen sonra x kodunu koydun ve ayrıca iki üç tane daha buton filan ekledin. İşte o zaman derleme yapmayabilir. Yani bu sorundan kaynaklı olabilir yanlış mıyım? Ya da iki tane form vardır ve sen başlangıç olarak diğer formu vermişsindir.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Caliber bunu yazdı:

Yazdığın kodlarda hata varsa ilk derlemedeki hatasız kodlara göre derlemen yapılır ve program öyle gösterilir sana. Atıyorum x hatalı bir kod ve sen bunu ilk başta yapmadın. Derlerdin tamam program çalıştı. Sen sonra x kodunu koydun ve ayrıca iki üç tane daha buton filan ekledin. İşte o zaman derleme yapmayabilir. Yani bu sorundan kaynaklı olabilir yanlış mıyım? Ya da iki tane form vardır ve sen başlangıç olarak diğer formu vermişsindir.

anladim hocam tesekkurler program ck karisti sil bastan :) yeni basladim aslinda yillar once baslamam gerekiyodu

Toplam Hit: 2057 Toplam Mesaj: 7