folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder C++ İcin Header Dosyalarindan .Cpp Dosyalari Uretmek

C++ İcin Header Dosyalarindan .Cpp Dosyalari Uretmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zurach
    zurach's avatar
    Erkek

Arkadaslar merhabalar. Kendim bilgisayarla ilgili bir bolumde ogrenciyim ve yazin bos kalmamak icin bir site actim. Sitem C++ header dosylarini baz olarak bunlara karsilik gelen .cpp dosyalari uretiyor ve IDE'ye erisimi olmayan insanlar icin otomatik kod uretme gorevi goruyor. Ozellikle basit bi text editorde calisiyorsaniz, biseyleri yanlis yazmanizdan olusacak hatalarin olusmasini onluyor cunku butun herseyi tekrardan elle yazmak zorunda kalmiyorsunuz. Tabiki fonsksiyonlarin icini kendisi doldurmuyor, sizin doldurmaniz icin gereken iskeleti sagliyor. 

Sitenin adresi www.cppgen.com

Yorumlarinizi bekliyorum, eklenmesi, cikarilmasi gereken seyler hakkinda fikrinizi paylasirsaniz sevinirim.

Bu arada belirtmeliyim ki eger gondereceginiz header dosyalarinda syntax hatasi varsa size bununa karsilik gelen herhangi bi dosya uretilmeyecek yada siteyi hata verecek bicimde ayarlayamadim dolayisiyla siteye yuklediginiz header dosyalarinin duzgun olmasina dikkat edin. Bir de sitenin arka planinda kullandigim programlardan dolayi template classlar icinde herhangi birsey uretilmiyor. 

zurach tarafından 08/Ağu/15 21:05 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Guzel fikirmiş.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Bir sınıf üretim yardımcısı olabilir. Visual Studio'daki gibi sınıflar otomatik üretilebilir. Visual studio class wizard diye aratırsanız ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

İkincisi de ideone gibi bir platformu kullanabilirsiniz. Örneğin üretilen cpp dosyasını doğrudan ideone.com üzerinden çalıştırabilirsiniz.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 1948 Toplam Mesaj: 3
c++ yazilim