folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder C# Newtonsoft Json "Cannot Deserialize The Current Json Array...)

C# Newtonsoft Json "Cannot Deserialize The Current Json Array...)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

anladığım kadarıyla list<T> şeklinde kullanamazsın sadece primitive tiplere izin veriyorum diyor. sana lazım olan en dipteki jsonu alıp onu class üzerinden convert etmeyi dene. istersen önce dynamic tipine çevir bir kontrol et hangi alanı ne olarak convert etmiş daha kolay olur.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

gelen json string array tipinde değil ki niye liste cast etmeye çalışıyorsun?

gelen json içerisindeki "entityCacheModelList" kolonu list tipinde :)

JsonConvert.DeserializeObject<ParselEntity>(sampleJson)  şeklinde cast edersen sorun çözülecektir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    saybirs bunu yazdı

JsonConvert.DeserializeObject(sampleJson)  şeklinde cast edersen sorun çözülecektir.

{..},

{..}

şeklinde döndürdüğünden listeye atmak gerekir diye düşündüm ama tekil olarak düşünmek lazımmış.

ama 

string entityAlias= okunanJson.entityCacheModelList.First(x => x.entityAlias);

şeklinde almaya çalışınca "cannot implicitly convert type 'string' to 'bool' " hatası alıyorum. Liste içerisinden bu şekilde ilgili ilk elemanı döndürmesi gerekmiyor mudu bana? 

edit:

sorun halloldu kıymetli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

string entityAlias = okunanJson.entityCacheModelList[0].entityAlias ;  ile istediğim veri dönüyor.

in linq hali

@unbalanced

@saybirs

@manglerman

saygılar, teşekkürler 

Https tarafından 14/Eki/20 15:47 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı
    saybirs bunu yazdı

JsonConvert.DeserializeObject(sampleJson)  şeklinde cast edersen sorun çözülecektir.

{..},

{..}

şeklinde döndürdüğünden listeye atmak gerekir diye düşündüm ama tekil olarak düşünmek lazımmış.

ama 

string entityAlias= okunanJson.entityCacheModelList.First(x => x.entityAlias);

şeklinde almaya çalışınca "cannot implicitly convert type 'string' to 'bool' " hatası alıyorum. Liste içerisinden bu şekilde ilgili ilk elemanı döndürmesi gerekmiyor mudu bana? 

hocam yazdigin expression'in sonucu bool olmasi lazim. yani x.entityAlias string türünde.. söyle yapmalisin x.entityAlias.Equasl("bla bla");

yok belli bir alan secmek istiyorsan .First yerine Select yapman lazim. Ne yapmak istedigini tam anlayamadim gerci :) First yerine, döngüyle sonucu gezebilirsin..

unbalanced tarafından 14/Eki/20 15:48 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efecan123
    efecan123's avatar
    Erkek

ParselEntity okunanJson = JsonConvert.DeserializeObject<ParselEntity>(sampleJson);
    Console.WriteLine(okunanJson.entityCacheModelList.FirstOrDefault().entityAlias);

şeklinde first değeri alabilirsin.

Benim evim valizimdir. http://efecetir.info
Toplam Hit: 2109 Toplam Mesaj: 6
c# json newtonsoft.json deserialization