folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder C# Öğrenmeye Başladım, Önerileriniz?

C# Öğrenmeye Başladım, Önerileriniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba, bi kaç yıl aradan sonra okula döndük c# öğretiyorlar konsolda çalışmaya başladık. Sizin önerileriniz var mı?

Bizim başımıza koydukları hoca pek anlamıyor gib işten, kitaptan bakıp yaptırıyo falan. Şimdilik daha string, int falan bunları işledik. Bunlarda işlem yaptık  işte öğrencinin not ortalamasını bulmaktı gibi ufak çaplı hesap makinesi..

Sizin önerileriniz nedir? Neye ağırlık vereyim, şöyle yapsan daha iyi olur, bu yoldan gitmen senin için faydalı olur diyebileceğiniz şeyler nelerdir?

Şimdiden teşekkürler.

Telekinesis tarafından 20/Eki/16 16:06 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nepnesomao
    nepnesomao's avatar
    Erkek

hocam c# syntax' ı öğrendikten sonra entity framework'e ağırlık ver. ( ado.net' e bulaşma bence, ayrıca web tarafına ağırlık vereceksen  ASP.NET MVC  )

Amat Victoria Curam
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kafanda bir proje belirle ufaktan ve onu tamamlamaya calis.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

http://www.tahribat.com/forum/faydali-programlamatr-kanallari-222078

forumdada dünya kadar tavsiye kaynak var.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Kod ezberlemeye çalışma yani sınavlarda lazım değilse. Her yerde kod var. Önemli olan neler yapabileceğini anlamak, yetenekleri keşfetmek.

Verilen bütün ödevleri kendin yap. Kodu ezberinden getirmeye çalış demiyorum kurulması gereken mantıkları kendin kur. Şurada for dönerim while la datayı çakarım gibi.

Database için mssql serverla çalış. SQL öğren bunda da mantığı kurmayı öğren.

ASP.net webde çok işini görür MVC de güzeldir.

WebServis nedir öğren.

Her şey önemli her anlatılan önemli her kelimeyi dinle. Hoca bilmiyor bakıyor deme. Ne anlatıyor anlamaya çalış. Adam her şeyi ezberlemek zorunda değil.

Yapılamayacak hiç bir şey yok bütün kodlarını kendin yazabilirsin.

Anıl
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Öneriler için çok teşekkürler. Sınıfta çok iyi c# falan yazan arkadaşlar var ve gerçekten hocanın öğretemediğini söylüyorlar. Ben şimdi verilen linklerde ki kaynakları inceliyeceğim. Benim sayısalım kötü mantık kurmak biraz zor oluyor o yüzden bol bol pratik yapmam lazım. Şuan konsol üzerinde başladık gidiyoruz bakalım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    Telekinesis bunu yazdı

Öneriler için çok teşekkürler. Sınıfta çok iyi c# falan yazan arkadaşlar var ve gerçekten hocanın öğretemediğini söylüyorlar. Ben şimdi verilen linklerde ki kaynakları inceliyeceğim. Benim sayısalım kötü mantık kurmak biraz zor oluyor o yüzden bol bol pratik yapmam lazım. Şuan konsol üzerinde başladık gidiyoruz bakalım.

O yazan arkadaşlar daha iyi anlatabiliyorlarsa onlarıda dinle ama başkasına bok atmasına izin verme. Israr etme sebebim eğer onları dinler ve dikkate alırsan biraz zorlanınca ilk olarak "hoca bok gibi anlatamıyor bizde yapamıyoruz" diyeceksin.

Kolay hiç bir şey yok. Bu da kolay olmayacak. Bunu önce kabul et sonra çalışmaya başla.

Anıl
Toplam Hit: 964 Toplam Mesaj: 7
c# acemilik