folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder C Programlamaya Nereden Başlamalı

C Programlamaya Nereden Başlamalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

c derneğinde kursa başlaman için c'den önce programlamaya giriş kursunu bitirme zorunluluğun varmış gidip konuştum . yardımcı dil olarak java gösteriliyormuş programlamaya giriş kursunu bitirdikten sonra c giriş yapabilecekmişsin işi paraya dökmüşler dedikleri gibi .

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

c derneğinde kursa başlaman için c'den önce programlamaya giriş kursunu bitirme zorunluluğun varmış gidip konuştum . yardımcı dil olarak java gösteriliyormuş programlamaya giriş kursunu bitirdikten sonra c giriş yapabilecekmişsin işi paraya dökmüşler dedikleri gibi .

Zaten 1600 lira isteyen hiç bir kursa kayıt olamam. En iyi kaynak yine nette. Php de o hataya düştüm.

Gittim bir sürü kitap vs. aldım bütün kitapları toplasan bir php.net etmiyor oradaki gibi de öğretmiyor. Bu Rıza çelik kitabı iyidi oda 50 lira O sebeple hiç bir kursa malesef o paraları vermem. Artık internet var 2 ay video izlesen ameliyata girecek tıp bilgisi ediniyorsun :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

neden c hocam neden java yada c plus diil?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

C derneğinin kursuna git hocam.O kadar maddi durumum yok diosan derneğin kantininde Necati Ergin in "TEMEL C KURSU Ders Notları" kitabı var.

Onu al ve tabi Kaan Aslan ın A dan Z ye C klavuzu nu da al.Onun dışında başka türkçe kaynaktan çalışma bence tam tersine yanlış öğrenebilirsin.

Piyasada bu 2 kitap dışında doğru düzgün türkçe kaynak yok.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek

Amacın objective C ise, C ye niye bulaşıyorsun hocam? C# öğrenmek için önce C öğrenen tiplerle aynı sebepten mi? Bu ağrı dağına tırmanmak için everest'de pratik yapmaya benziyor.

Neyse derneğe gitmemeye karar vermene sevindim dernek adına.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek
    Takip.

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Tugberk bunu yazdı

Amacın objective C ise, C ye niye bulaşıyorsun hocam? C# öğrenmek için önce C öğrenen tiplerle aynı sebepten mi? Bu ağrı dağına tırmanmak için everest'de pratik yapmaya benziyor.

Neyse derneğe gitmemeye karar vermene sevindim dernek adına.

Benzetme hosuma gitti.

Hocam bir web dili ile sistem dilini bir birine benzetme bence. C iyi ve guclu bir dildir. ama bir database'e baglanmak icin 2-3 satirdan birazcik daha fazla kod yazman gerekir.

Bunun mantigini oturup kitapdan netten vs. ogrenemezsin demek yanlis olur ama bilen birisinin yaninda iki-uc gun gecirmek bir kurs da egitim almak da bunun gibidir aslinda daha faydali olur. gidip bi noktali virgul hatasi yuzunden 40 takla atman gerekebilir sirasi gelir gunlerini veririsin.

C'de sabit bir derleyici yok. Ne yapmakta kullanacak isen C degisir, farkliliklar gosterir.

Objective C ve C#'a baslangic olarak diyorsan C'yi zaten Tugberk hocamin dedigi gibi yanlis yollardasin, Sadece isimleri benzeyen farkli kisilikleri olan dillerdir bunlar.

Kendini Objective C ye hazirlamak istiyorsan Bir macos makine bul (VmBox, VmVare, Hackintosh veya babalar gibi git imac,mac book gibi birsey al)

Sonra Xcode'ni kur. ufak tefek denemelerini yap. Mac'e gecince insanlar degisiyor, yavas yavas normal makine kullanamaz olmaya basliyorsun uyarayim da :)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 4427 Toplam Mesaj: 18