folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder C# Projemde Kullanmak İçin İstediğim Değeri RAM'de Tutan Adresi Nasıl Bulabilirim ?

C# Projemde Kullanmak İçin İstediğim Değeri RAM'de Tutan Adresi Nasıl Bulabilirim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba. 

Odamın duvarında 5 metre kadar şerit led var ve bu ledler sese duyarlı. Yani jacktan gelen voltaja göre parlaklıkları sürekli değişiyor.

Ben şimdi bu sese duyarlı olan kısmı " Need For Speed Most wanted oyununda aracın anlık hızını alıp  mesela 0-100 arasında ise ledlere 5v , 100-200 arasında ise ledlere 12v , 200-300 arasındayda ledlere 24v ver" demek istiyorum.

Bunu yapmak için internette kaynak kodlarını ve devre şemasını bulabilirim ama şuandaki tek bulamadığım Oyundaki aracın anlık hızını ramde tutan adres.

Cheat engine ile aradım biraz ama bulamadım, internette ingilizce ve türkçe araştırmada yaptım yine bulamadım. Okuldaki hocama sordum cheat enginenin "memory view kısmına bakmalısın" dedi ama orda zilyon tane farklı satır var ve hangisi bilmiyorum

Kısaca bana oyunudaki aracın hızını ramde tutan adres lazım. Bunu bulmak için ne yapabilirim ? :D

not : vediğim hız ve voltaj dğerleri sallamasyondur. Bu elektrik gönderme işlemini paralel porttan yapıcam. 

Konuyu yanlış yere açmış olabilirim. C# projesi olduğu için buraya açtım ama galiba yanlış. Özür dilerim :)

Eğer becerebilirsem seve seve burada paylaşırım. Arkadaşlarda nasiplensin :)

BALIK.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Cheat Engine ile tarama yaparken önce tüm değişkenleri tarayıp bulacaksın. Sonra aralarında filtreleme yapacaksın. Yanlış hatırlamıyorsam cheat engine de time freeze olayı vardı. Zamanı durdurup hız değerini ramde aramayı dene. Bulduğun aday adressleri tekrar incele sonra hızını 0 a çek tekrar arama yap. Eğer bulamıyorsan hız değeri mil cinsinden hesaplanıyor olabilir. Integer değil de Float rakamlar arasından arama yapmanı tavsiye ederim. Oyun bende olmadığı için bulup veremiyorum ama internette zilyon tane kaynak var. Adresi bulduktan sonra işin bitmeyecek. O adresi gösteren pointer sana lazım olan. İnternette yine nasıl yapılacağını bulabilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    S2buyuk bunu yazdı

Cheat Engine ile tarama yaparken önce tüm değişkenleri tarayıp bulacaksın. Sonra aralarında filtreleme yapacaksın. Yanlış hatırlamıyorsam cheat engine de time freeze olayı vardı. Zamanı durdurup hız değerini ramde aramayı dene. Bulduğun aday adressleri tekrar incele sonra hızını 0 a çek tekrar arama yap. Eğer bulamıyorsan hız değeri mil cinsinden hesaplanıyor olabilir. Integer değil de Float rakamlar arasından arama yapmanı tavsiye ederim. Oyun bende olmadığı için bulup veremiyorum ama internette zilyon tane kaynak var. Adresi bulduktan sonra işin bitmeyecek. O adresi gösteren pointer sana lazım olan. İnternette yine nasıl yapılacağını bulabilirsin.

Aynen hocam mil. Oyunu ilk yüklediğimizde mil olarak başlıyor oyun. Hay aklınla bin yaşa :)

Buldum hocam Allah tekrardan razı olsun senden :) 

Adress : 0AE402FC

Type : Float

GodKlaus tarafından 16/Şub/16 21:14 tarihinde düzenlenmiştir

BALIK.
Toplam Hit: 645 Toplam Mesaj: 3
c# pointer offset