C++ Ve Cmd

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mt93
    mt93's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

C++ ile yazdığım kodla cmd'ye komut yazabilir miyim? Yazacağım kod ile elimdeki 14000 ses dosyasını okumak istiyorum.Bi haftadır Türkçe ve İngilizce ne varsa taradım fakat işime yarayacak bir cevap bulamadım. Konu hakkında yardımcı olabilcek arkadaşlar varsa çok şukela olacak :)

mt93 tarafından 30/Mar/17 22:16 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Dosya yollarını mı? Biraz daha açar mısın

Si vis pacem para bellum.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iKlotho
    iKlotho's avatar
    Erkek

Yazabilirsin http://stackoverflow.com/questions/31201631/execute-cmd-commands-using-c

Too weird to live, too rare to die.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek

Hocam tam olarak ne yapmaya çalışıyorsun biraz detay verebilir misin ? C/C++'da standart system fonksiyonu ile işletim sistemine ait komutlar çalıştrabilirsin. Windows'a ek olarak WinExec fonksiyonunu verebiliriz. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mt93
    mt93's avatar
    Erkek

Opensmile adında ses dosyasından feature çıkartmak için bir tool kullanıyorum. Bir ses kaydı için cmdye girmem gerek komutlar ;

C:\Users\ext02d9621>C:\Users\ext02d9621\Desktop\openSMILE-2.1.0\bin\Win32\SMILExtract_Release.exe -C C:\Users\ext02d9621\Desktop\openSMILE-2.1.0\config\IS10_paraling.conf -I C:\Users\ext02d9621\Desktop\openSMILE-2.1.0\example-audio\opensmile.wav -O ses2.feat

Fakat 14.000 ses kaydı için bunu yapmam gerekiyor, ve C++ da bu kodu yazamıyorum. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Bunun için C++ ile uğraşmaya gerek yok. Bir kabuk betiği ya da vbs dosyası işinizi görür gibi duruyor. Özel bir nedeni var mı derlenmiş bir uygulama yazmak için?

En basitinden 

system("pause"); daha genel ifadeyle

system(komut);

işinizi görür. Hatta daha iyi bir denetim için process winapi de olur. Gerçi bu durumda C# daha kolaylık sağlar. Biraz daha açık ifade edebilir misiniz? Sadece cmd'ye komut yazıp mı çalıştırıyorsunuz?

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Bunun için C++ ile uğraşmaya gerek yok. Bir kabuk betiği ya da vbs dosyası işinizi görür gibi duruyor. Özel bir nedeni var mı derlenmiş bir uygulama yazmak için?

En basitinden 

system("pause"); daha genel ifadeyle

system(komut);

işinizi görür. Hatta daha iyi bir denetim için process winapi de olur. Gerçi bu durumda C# daha kolaylık sağlar. Biraz daha açık ifade edebilir misiniz? Sadece cmd'ye komut yazıp mı çalıştırıyorsunuz?

system(komut);

kısmında komut herhangi bir string veya char diziside olsa çalışır eğer char komut[]= diyip her bir dosyanın adını komutun sonuna ekleyipte çalıştırırsan çalışır gibime geliyor aslında doğru hatırlamıyorda olabilirim 

kontrol ettim oluyormuş

http://www.cplusplus.com/reference/cstdlib/system/

sercoo tarafından 31/Mar/17 13:00 tarihinde düzenlenmiştir

i might be a pineapple but you're a fineapple baby
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

http://www.delphican.com/delphi-ile-cmd-komut-gondermek-ve-yanit-almak.html

burada pascal ile yapılmış test etim çalışıyor eğer yanlış anlamadıysam istediğin böyle birşey

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    mt93 bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar,

C++ ile yazdığım kodla cmd'ye komut yazabilir miyim? Yazacağım kod ile elimdeki 14000 ses dosyasını okumak istiyorum.Bi haftadır Türkçe ve İngilizce ne varsa taradım fakat işime yarayacak bir cevap bulamadım. Konu hakkında yardımcı olabilcek arkadaşlar varsa çok şukela olacak :)

hocam karşıma çıkan ilk kaynak işinizi görür gibi duruyor?

http://stackoverflow.com/questions/31201631/execute-cmd-commands-using-c

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam system ile ne yapcaksın ki ? Dosya mı acıp kapatacaksın veya mp3 (veya başka bir uzantı) dosyasını mı calıstıracaksın ? tam olarak ne yapmak istediğini söylersen yardımcı olabilirim.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 2824 Toplam Mesaj: 10
c++