folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder C# Ve Msaccess Ayin 30 Ve 31İnci Gunu Sorunu

C# Ve Msaccess Ayin 30 Ve 31İnci Gunu Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek

csharpta kucuk bi program yapmistim birine iki tahrih arasindaki yaptigi servisleri bi datagride atiyor ve bi labelde bunlarin toplam fiyatini hesapliyordu ama soyle bi sorun var programda   ayin 30 ve 31 nci gununu sectiginde query hic bi sey getirmiyor sorun ne olabilir acaba 

"SELECT  * DATEVALUE(f.Tarih) >= #" + dtp1.Value.Date.ToString("dd-MM-yy") + "# AND DATEVALUE(f.Tarih) <= #" + dtp2.Value.Date.ToString("dd-MM-yy") + "#"

bide simdi gorudm ikinci tarihi hice sayiyor yani sadece ilk tarihten buyuk yada esit olan tarihleri aliyor

sizce sorun ne olabilir 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek

sorunu buldum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

her şeyden önce sorgun pek doğru görünmüyor * dan sonra from ve tablo adı eksik. ayrıca tarih karşılaştırması için between anahtar kelimeciğini kullanman iyi olur :)

http://www.w3schools.com/sql/sql_between.asp 

http://www.techonthenet.com/sql/between.php

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

takvim kullanmıyosan 30 gün çeken günlerde 31 seçersen kayıt gelmez sorunun budur büyük ihtimalle şuraya cevap aramak için konu açıyosunuz sonra çözünce çözdüm yazıyosunuz amk nasıl çözdüğünüde yazsana forum burası 2 gün sonra aramalarda birisi konuyu bulacak senin cevabını görünce  kulakların çınlıcak. birisi gelip buraya ben biliyorum ama sölemicem yazıyo mu ? 

www.yesilgrow.com - Growshop
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

her şeyden önce sorgun pek doğru görünmüyor * dan sonra from ve tablo adı eksik. ayrıca tarih karşılaştırması için between anahtar kelimeciğini kullanman iyi olur :)

http://www.w3schools.com/sql/sql_between.asp 

http://www.techonthenet.com/sql/between.php

sorgu iyi de o kismi silmismistim size daha kolay gelir diye yoksa tam query soyle:

SELECT f.NrFletePranimit,f.NrGarancionit,g.KodiAparatures,g.NrKatallogut,g.NrSerik,g.NrBiznesit as NrFabrikes,g.EmriMbiemri,g.Vendi,g.DataShitjes,g.Telefoni,g.PikaShitjes,g.Kategoria as Ngjyra,g.Garancioni3Vjetor,f.DataPranimit,f.DataDorezimit,f.Kategoria,f.KodiGabimit,f.ShpenzimeteKompensimit,f.ShpenzimetMateriale,f.Transporti2,f.Totali,f.Komenti FROM tblFatura f,tblGarancioni g WHERE f.NrGarancionit = g.NrGarancionit AND f.DataDorezimit >= #" + dtpPrej.Value.Date.ToString("MM-dd-yyyy") + "# AND f.DataDorezimit <= #" + dtpNga.Value.Date.ToString("MM-dd-yyyy") + "#"

bide between de sorun degil  ">= AND <="  ve between ayni sey 

Sharp bunu yazdı

takvim kullanmıyosan 30 gün çeken günlerde 31 seçersen kayıt gelmez sorunun budur büyük ihtimalle şuraya cevap aramak için konu açıyosunuz sonra çözünce çözdüm yazıyosunuz amk nasıl çözdüğünüde yazsana forum burası 2 gün sonra aramalarda birisi konuyu bulacak senin cevabını görünce  kulakların çınlıcak. birisi gelip buraya ben biliyorum ama sölemicem yazıyo mu ? 

takvim kulaniyorum hocam salak degilim, o dedigin ihtimal aklima gelmemesi imkansiz olurdu takvim kulanmasaydim, yani sorun o degil soruya iyice baksaydin datetimepicker kulandigimi anlardin, diger kisimsa cok komplike etmene gerek yok ben biliyorum soylemem olayi degil eger birisi bu sorunla karsilasaydi konuyu bulurdu konuya yazardi yada bi pm atardi cevap verirdim  cok abartmana gerek yok

----

bu arada cozum su access tarihi su sekilde goruyormus MM-dd-yyyy  benim ise dd-MM-yyyy idi yani su sorudaki sorguda .ToString(dd-MM-yyyy) in yerine  .ToString(MM-dd-yyyy) yazarsaniz bi hatayla karislasmasziniz

geniuss tarafından 30/Oca/13 22:43 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1024 Toplam Mesaj: 5