folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder C# Windows 10 Bildirim Yakalama

C# Windows 10 Bildirim Yakalama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Merhabalar hocalar windows 10 daki bildirimleri yakalayıp localhost/whatsapp.php ye get metoduyla yollamam lazım birisine yaptırdımda sunduğu esnada test ettik program çalışıyordu fakat benim pc de program çalışmıyor acaba halledebilecek var mı işin çıkamadım birazda aciliyeti var

şurda windows un dökümanı var 

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/uwp/design/shell/tiles-and-notifications/notification-listener

yapabilecek varsa dosyayıda atabilirim

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Powershell ile biraz bakınayım dedim de direkt olarak tüm notificationları dinleyemiyorsun anladığım kadarıyla bir App ID girmen gerekiyor hocam. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Powershell ile biraz bakınayım dedim de direkt olarak tüm notificationları dinleyemiyorsun anladığım kadarıyla bir App ID girmen gerekiyor hocam. 

hocam bu dökümanda dinleyebiliyorsun win 10 daki sağ bildirim çubuğuna düşenlerin başlığını ve textini alabiliyorsun

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

up olsun lazım baya

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

Sorun için "fakat benim pc de program çalışmıyor" yeterli değil :D Bir hata mesajı var mı, ne oluyor ne bitiyor anlatsan?

Temel olarak, programı yazdırdığın arkadaşın hedeflediği Windows 10 sürümünden daha yeni bir Windows 10'a sahip olman şart.

Windows Build'in nedir? Eğer 14393 veya daha yenisiyse işletim sistemin bu API'yi kullanabilir dolayısıyla programın çalışır.

Sorunun sürüm uyumsuzluğu ise ve bilmediğimiz bir başka sorun yoksa, yazılımcı arkadaş senin bilgisayarının da destekleyeceği bir SDK'yı hedefleyerek tekrar derlerse program çalışır gibi görünüyor.

anlıyorum.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    buzukatak bunu yazdı

Sorun için "fakat benim pc de program çalışmıyor" yeterli değil :D Bir hata mesajı var mı, ne oluyor ne bitiyor anlatsan?

Temel olarak, programı yazdırdığın arkadaşın hedeflediği Windows 10 sürümünden daha yeni bir Windows 10'a sahip olman şart.

Windows Build'in nedir? Eğer 14393 veya daha yenisiyse işletim sistemin bu API'yi kullanabilir dolayısıyla programın çalışır.

Sorunun sürüm uyumsuzluğu ise ve bilmediğimiz bir başka sorun yoksa, yazılımcı arkadaş senin bilgisayarının da destekleyeceği bir SDK'yı hedefleyerek tekrar derlerse program çalışır gibi görünüyor.

hocam hata mesajı vermiyor imleç dönüp sonra duruyor tık yok

windows 10 pro 1809 sürümü yazıyor yani buid 17763

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

Bunu yazılımcınla paylaşarak 17763'de çalışacak şekilde güncelletmek gündeme gelmedi mi?

anlıyorum.
Toplam Hit: 1745 Toplam Mesaj: 7
c# windows