folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Cami İçin Kablosuz Ses Sistemi Arıyorum

Cami İçin Kablosuz Ses Sistemi Arıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cxa1191s
    cxa1191s's avatar
    Erkek

Bildiğim ve yıllardır hayalini kurduğum iş için araştırma yaptım ama tıkandım.

Bildiğim bir cami var, her tarafı çini. Eski bir cami ve ses sisteme çinilerin üzerinde. Kablosuz olarak ses sistemi kurmak istiyorum camiye. Mikrofon işini hallerttim. belkide 50 çeşit kablosuz mikrofon var. VHF si UHF si, Yaka el, masa, salon tipi, 20 mt veya 100 mt felan. liste uzun ve mikrofon sorununu çözdüm ama hoperlör sorununda tıkandım. Kaplosuz hoperlörler var ama çoğunda ses sinyali kablosuz veya ev için var ve çalışmak için 220Volt elektrik prizine ihtiyaç duyuyorlar. Yine çinilerin üzerinden kablo geçmesi demek bu. İçinde dahili aküsü ve tercihen şarj katıda olan hoperlörleri nededen bulabilirim. Cumayı, bayramı veya teravih namazını saymassanız normal 5 vakit namazlar genelde 10-15 dk. geçmez ve pilleri en az 1 hafta 10 gün gider diye düşünüyorum. Dolayısıyla şarj etmekte sıkıntı olmasa gerek. 

Bu tür hoperlör veya hoperlör- Mikrofon setini nereden bulabilirim. 

Ahanda adresim www.bdy.gen.tr
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    sakaryada merkezde bulacağına inanıyorum yada.. elektronikcilerde..

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cxa1191s
    cxa1191s's avatar
    Erkek
    Biraz daha ayrıntı verirmisin?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    HoJa Çok PahaLı Sakarya gibi biryerde çokkk zoorr bulursun ist den falan  yollasınlar.. tanıdıgın varsa
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

cxa1191s bunu yazdı:
    -----------------------------
    Biraz daha ayrıntı verirmisin?
    -----------------------------

elektronik bayii leri ara bulunduğun ortamda daha uygun bir düzen kuracaklardır.. 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JAVVAJ
    JAVVAJ's avatar
    Erkek

öncelikle

1)  kesinlikle  1 hafta  gitmez  ...kablosuz oldugu için sürekli  hoparlörlere enerjı gıtmesi gerek sende bunu  aku ıle yapıyorsun  Bu tıp ses sıstemlerı  cok fazla guc harcar  batarya  1 gunde bıter  dıye  zannedıyorum

2)Piyasada bulacagın sey  senın ısını gormez  cok   kucuk  guclerde  bulursun onlarda  bır camının ses sıstemı olarak kullanılamaz...

3)ayrıca kablosuz olacagı ıcın her hoparlore  ayrı ayrı alıcı koyman gerekır buda cok tuzlu olur

4)bunlara ragmen yaparım dıyorsan 12watlık  anfi kullanman gerek yaklasık  12 voltluk  aku kullanırsan buda  p=v*ı  dan sısteme en az    1 amper  gırmesı demektır   gerısını sen dusun... baska  bır sıstem dusun ve ya  degişiklik yap

kolay gelsin...

Bir dil bir insan iki dil iki insan java bilmeyen ahrazdır...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek
    Bu kadar çalışmayı bir okulda öğrencilerin daha iyi ortamda çalışması için yapsaydın vatan sana minnettar olurdu. Ama şimdi en fazla 7-8 kişilik cemaat.

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cxa1191s
    cxa1191s's avatar
    Erkek
    Amacım para harcaman değil, yapılmışı korumak. Okulları yaparken tesisat zaten sıvaaltı. Ayrıca çinili okulda yok. Hem nereden biliyon 7-8 kişilik cemaat olduğunu. Dışarı taştığımız oluyor namazlarda.

Toplam Hit: 2982 Toplam Mesaj: 8