folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Çanakkale 57. Alay - Unutulmaz Destanımız / 18 Mart Çanakkale Zaferi

Çanakkale 57. Alay - Unutulmaz Destanımız / 18 Mart Çanakkale Zaferi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

Ne Mutlu Türküm Diyene,   cümlesini ırkçılık sayanlar utanın biraz... Vatanın nasıl kazanıldıgını unutmayın..

Tbt logomuzuda bugunun anısına gore duzenleseydik keşke...

_Dert_ tarafından 18/Mar/14 14:41 tarihinde düzenlenmiştir

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

www.youtube.com/watch?v=48-aaTYGy3A

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

Arkadaşlar kusura bakmayın, yanlış bilinen bir kaç noktaya değinmek istiyorum.

1- 18 Mart Deniz zaferi sadece deniz savaşlarını kapsar. Boğazın savunması ise Çanakkale Müstahkem Mevkii Komutanlığına aittir. Yani 57. Alay'ın görevi henüz başlamamıştır. Dolayısıyla Mustafa Kemal'de henüz sahnede yok.

2- Savaş öncesi Türk tabyaların topa tutulması sayılmaz ise eğer Savaş sadece yarım gün sürmüştür. 18 Martta başlar ve biter. Tabii ki de Nusrat Mayın gemisinin mayınlarının etkisi büyük.

3- Denizden geçemeyeceğini anlayan düşman, karadan Boğaz'a hakim olmaya çalışır ve kara savaşları başlar. Fakat yine başarılı olamaz ve Aralık 1915' de cepheyi terk ederler.

4- Ve arkadaşlar inanmayacaksınız sadece 3 yıl sonra aynı düşman hiç savaşmadan o Boğaz'dan geçti. Şimdi üzülüyoruz be hale geldik diye, bir de o günü düşünün, savaşıp ölüyorsunuz 3 sene sonra vatanı satanlar kendi elleriyle teslim ediyorlar. 

Dahili düşmanlar o gün de vardı bugün de var ve her zaman da olacak.

https://youtu.be/-bvKwS7GeVs
Toplam Hit: 3224 Toplam Mesaj: 24