Çanakkale Alev Alev!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi
    zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------
    Stigma bunu yazdı:

Şu yangın olaylarını duyunca içim cız ediyor. Egede de oldu kaç defa, küller havada savruldu gitti..

Kesinlikle tesadüf olduğuna inanmıyorum, birileri kasten yapıyor.

İzmir-Manisa karayolu üzerinde de 4 günde 5 yangın çıkmıştı, neresi tesadüf ???

arazi mafyası.Eğer kanun italyadaki gibi ormanlar yandıktan 30 sene sonra halka açılıyor olsaydı kimse yakmazdı.

Bu konuda gerçekten çok içim yanıyor, ormanlarımız bizim ciğerlerimiz, hayat kaynağımız bi nevi. Ha bikaç sene evvel farkında değildim ama kaç yangın oldu ege de son zamanlarda, gökyüzünün rengi değişti kaç defa..iklim iyice bozuldu, küresel ısınma adı altında kimine fantazi de gelse ciddi anlamda dengesizlikler oluyor. Bilmem kaç sene sonra, malesef ki böyle gidersek daha kötü olacak..

Nasıl bu kadar rahat ve bencil olabiliyor insanlar.. kaç hektarlık alanı yok ediyorlar içindeki diğer canlılarla beraber.. Hani anız yakmışlar, piknik yapmışlar, bilmem ne vs.. bunlar geçerli bi sebep değil hiç bi zaman.. Dikkat edeceksin, ihmalkarlık nelere mal oluyor ki ben hala bu bahsi geçen olayın zumsuk un dediği gibi olduğu kanısındayım.. 

Ciddi anlamda yaptırım uygulanmalı. Böle insanların kendi g*tüne bişi olmadıkça vazgeçmeyecekler illa ki ! 

allcolorsarebeautiful.net
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MelancholiTr
    MelancholiTr's avatar
    Erkek
    Kesinlikle stigma ya katılıyorum.Bu kadar sık bi şekilde yangın çıkması asla tesadüf değil..Her yangın olayı duyduğumda gözlerim doluyor geleceği düşünüyorum..

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakultesi
Toplam Hit: 4097 Toplam Mesaj: 33