Canon Vs Nikon

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zervalone
    zervalone's avatar
    Erkek

profesyonel bi makina almaya karar verdim hocalar bekide almam bilmiyorum =) sizce hangisi ve neden

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Osiris
    Osiris's avatar
    Erkek
    Tabikide Nikon. Yedek parçaları lensleri daha kolay bulunuyor. Daha çok kullandğı için avantajları daha çok oluyo.

Bana bakip her zaman gulumseyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtmad
    tbtmad's avatar
    Erkek

Canondan şaşma ;)

Ben canon 5mpx kullanıyorum süper ötesi memnunum 16X optik zoom çektiginiz anca görüntü zoomsoz gibi oluyor. 

Kod yazmakla adam olunmaz:D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek
    2 sindende alma. piyasayı araştır. farklı markaların bu canonla aynı parada ama daha fazla özellikli olanları var..

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

profosyonel bir makina istiyorsan

leica yi oneririm.

canon acemi profosyonel

nikon biraz daha profosyonel

leica ise bu isin babasi oluyor 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

pessimist bunu yazdı:
    -----------------------------
    2 sindende alma. piyasayı araştır. farklı markaların bu canonla aynı parada ama daha fazla özellikli olanları var..
    -----------------------------

ayni paraya daha fazla ozelliklerde makina bulursun ama ayni kalitede bulamazsin.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabir22
    muhabir22's avatar
    Erkek
    Tabiki Nikon!.. Gerek performans açısından gerek kalite açısından ve en önemlisi muhteşem profesyonelliğiyle.. Canonun renkleri seni cezbedebilir, ancak Nikona çektiğin ayarlarla Canona çektiğin ayarlar aynı olmaz, olamaz. Canon u genelde amatörler kullanır. Ancak bende makinamı almadan önce çok fazla araştırdım, şimdiye kadar bilinen en iyi fotoğrafçıların %90 ı Nikon kullanıyor diyebilirim. Hatta örnek vereyim bulunduğun ildeki fotoğraf kulübüne falan git 5 Canon varsa 10 Nikon vardır. Ayrıca herşey body de yani gövdede bitiyor. Tele objektifi bi Nikon D40 a takmak var birde D3'e, Yeni yeni başlıyorsan makinayı öğrenmen zaman alır ancak, ergonomik olarak kullanımı gayet rahattır. Her zaman kaliteli lensleri ucuz fiyata alabilirsin. Nikondan şaşma,..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Angelofdeath
    Angelofdeath's avatar
    Erkek

öncelikle pro makinalardan bahsediyorsak bi bunlar SLR oluyor senin bi fotoğraf geçmişin var demek (öyle sanıyorum).dolayısıyla daha çok hangi çekimlerde kullancağına karar vermişsindir.örneğin genelde moda çekimleri gibi renklerin daha canlı olması istenilen çekimlerce cmos sensör çok kullanışlıdır (canon).ancak ışığı ve renkleri olduğu gibi yansıtabilmesi nedeniyle fotomuhabirleri gibi bu işten para kazanan insanlar genelde nikon kullanır.

ancak soruyu soruş şeklinden anladığım kadarıyla çok fazla bi fotoğraf geçmişin yok.dolayısıyla yukarda bi arkadaşın belirttiği leica  senin için gereksiz pahalı kaçıcaktır.onun yerine işi kapabileceğin (ışık-kompozisyon) digital bi makina alman daha yararlı olur.eğer kendini geliştirmek istiyorsan compact makinaları hiç düşünme ki onlar bence turist makinasından öteye gidemez.sana önerebileceğim modeller kit olarak aldığında yaklaşık 1500tl civarında tutacak olan canon d350-d400 yada nikon d70-d70s gibi makinalar olur.

iyice temele inmek ve gerçekten işi kapmak istersen bence analog slr bir makinayla başlaman çok daha yararlı olucaktır.başlangıç seviyesi makinalar genelde zenit tercih edilir ancak pentax km yada nikon fe gibi makinalar (özelliklede canon a1) evladiyelik alınır ve kolay kolay elinden bırakamazsın.biraz guide gibi oldu ama belki ilgilenen diğer arkadaşlarda faydalanır

There is only die in my hands
Toplam Hit: 1094 Toplam Mesaj: 8