folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Cat6 24 Awg Kablo İle VDSL Sinyal İletimi Etkili Olurmu?

Cat6 24 Awg Kablo İle VDSL Sinyal İletimi Etkili Olurmu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Hocalar, son 2 aydır modemdeki hat değerlerim baya düşüktü. Dün telekom santral elemanına dil döküp kablo çekmesini istedim cat6 kablo temin etmemi istedi bir ara uğrayıp bağlayacak.

Perpa'dan pedere ısmarladım Cat6 24 awg turuncu bi kablo getirdi uçlarında rj11 konnektörü yok. İnternetteki yorumları okuduğumda 23 awg olan cat6'nın içindeki bakırın daha kalın olduğu söylendi. 

Awg farkı neyi belirliyor sonuçta gigabit internet almicam ama porta gelen 76 Mbit down için Snr seviyesini yükseltmesini ummalımıyım?

Kernel_Panic tarafından 19/Kas/16 12:25 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı

Hocalar, son 2 aydır modemdeki hat değerlerim baya düşüktü. Dün telekom santral elemanına dil döküp kablo çekmesini istedim cat6 kablo temin etmemi istedi bir ara uğrayıp bağlayacak.

Perpa'dan pedere ısmarladım Cat6 24 awg turuncu bi kablo getirdi uçlarında rj11 konnektörü yok. İnternetteki yorumları okuduğumda 23 awg olan cat6'nın içindeki bakırın daha kalın olduğu söylendi. 

Awg farkı neyi belirliyor sonuçta gigabit internet almicam ama porta gelen 76 Mbit down için Snr seviyesini yükseltmesini ummalımıyım?

turuncu kablolari genelde poe destekli yani elektrik ethernet uzerinden alan ip kameralarda goruyorum.

senin isini cat5e yada cat6kablo gorurdu aslinda ama aldigin kablo arti eksi fark yapar mi bilmiyorum acikcasi

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    esinti bunu yazdı
    Kernel_Panic bunu yazdı

turuncu kablolari genelde poe destekli yani elektrik ethernet uzerinden alan ip kameralarda goruyorum.

senin isini cat5e yada cat6kablo gorurdu aslinda ama aldigin kablo arti eksi fark yapar mi bilmiyorum acikcasi

0,50 mm 24 awg, 0,57 mm 23 awg oluyomuş kalın bakır sinyali daha hızlı iletir diye okuyorum ama ne kadar doğru bilemiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

hocam hepsi dalavere.. olay şu bakır daha güzel aktarım yapıyor evet doğru cat6 da kablo direk bakır ve bakırların etrafındaki izole malzeme daha kaliteli ve bu bakırlar 2li gruplar halinde sarma olarak 4 ayrı grubun ortasında plastik ayrı bir izole mevcut haliyle her kablo arasındaki parazit olayını aza indiriyor haliyle iletişim daha isabetli oluyor.. fakat çok fazla birşey elde edebileceğini sanmıyorum o kablolar uzun mesafeli kullanımlarda işe yarıyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

hocam hepsi dalavere.. olay şu bakır daha güzel aktarım yapıyor evet doğru cat6 da kablo direk bakır ve bakırların etrafındaki izole malzeme daha kaliteli ve bu bakırlar 2li gruplar halinde sarma olarak 4 ayrı grubun ortasında plastik ayrı bir izole mevcut haliyle her kablo arasındaki parazit olayını aza indiriyor haliyle iletişim daha isabetli oluyor.. fakat çok fazla birşey elde edebileceğini sanmıyorum o kablolar uzun mesafeli kullanımlarda işe yarıyor

Sağol hocam bilgi için. Benim ev müstakil ankastre kutusuda ufak yeşil bişey 3-4 metre falan bizim evle arası.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

canavar gibi iyileştirir iletimi. 

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 903 Toplam Mesaj: 6
cat5 cat6 vdsl2 ethernet kablosu 24awg 23awg