Cebimizdeki Bombalar !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BOZO
    BOZO's avatar
    Erkek

Cep telefonlarının 25 derecenin üstündeki sıcaklıkta şarj edilmemesi, kalitesiz batarya kullanılmaması ve bu telefonların otomobil içinde bırakılmaması istendi.

Aspilsan olar Askeri Pil Fabrikası yöneticileri, cep telefonları ve taşınabilir elektronik cihazlarda ‘Li-Ion’ (Lityum İyon) pillerinin kullanıldığını, bu pillerin sağladıkları birçok avantaja karşılık, çok sayıda risk de taşıdığını hatırlattı. Bu pillerin güven içerisinde kullanılması için, üretim, depolama, taşıma ve kullanım esnasında çok çeşitli güvenlik önlemlerinin alınmasının son derece önemli olduğu, Çin ve diğer birçok Uzakdoğu ülke ürünlerinde bu güvencenin gözardı edildiğini hatırlatan ASPİLSAN yöneticileri gerekli önlemlerin alınmaması halinde piller patlayabileceğini, yanabileceğini, zehirli gaz çıkarabileceğini vurguladı. Uzmanlar, şu uyarılarda bulundu:

“Ucuz diye herhangi bir marka pil satın alınmamalıdır. Bu tür pillerin içerisinde koruyucu elektronik devreleri bulunsa dahi, bunların fonksiyonlarını yerine getirdiklerinin hiçbir güvencesi yoktur. Kullanım aşamasında piller şarj edilirken çevre sıcaklığına dikkat edilmelidir. Yüksek sıcaklıkta yapılan şarjlarda istenen verim elde edilmeyeceği gibi, patlama riski de artar. İdeal şarj sıcaklığı 15-25 derecedir. Özellikle, yaz mevsiminde cep telefonları araç içerisinde bırakılmamalı, şarj edilmemeli ve doğrudan güneş ışığı altında kalmamasına çok dikkat edilmelidir. Piller ve cep telefonları kalorifer ve benzeri ısı kaynaklarından uzakta tutulmalı. Bataryaların sıcak ortamda şarj edilmesi durumunda şarj verimi düşeceği gibi patlama riski ortaya çıkar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jezreel
    jezreel's avatar
    Erkek
    Mp3 Çalarından tut Dizüstü bilgisayarına kadar herşeyde Lityum İon Pil kullanıyor onlar patlıyormu sıcaklık değilde daha çok kalite farkı var bence.

gaipten görüntüler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Decoder
    Decoder's avatar
    Erkek
    uehehuehuehueh herşey patlar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_komutan
    serseri_komutan's avatar
    Erkek
    YanSın dünya a.q:DD

Bu bana aitti
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Decoder
    Decoder's avatar
    Erkek

░   

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeyazSeytan
    BeyazSeytan's avatar
    Erkek
    Ulen kafama kotu seyler sokmayin benim 3310 a ben C4 yerlestirir Migrosa saklarim dedim herkez dalga gecti haftasi olmadan avrupada patlattilar ayni yontem ile O yuzden kafana taklma Maybe no problem , One kiss free

<% if not hayat.eof then hayat.close %>
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    m3rt
    m3rt's avatar
    Erkek
    telefonunuzu haberlerde ki angutlar gibi 50 saat şarjda unutmassanız bişey olmaz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrKomando89
    TrKomando89's avatar
    Erkek
    Bir Gün Herşey Patlıyacak......
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dream_55
    dream_55's avatar
    Erkek

valla ben telefonun şarj takılı olmayıpta kendini şarj etti

ğine tanık oldum videoylada kanıtladımok

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek

Allahın verdıgı canı allah alır !

Külüstür bi 3310 um war saten

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaDFiuS
    MaDFiuS's avatar
    Erkek
    25 derecenin üstünde sarj edilmemesi demişsinde bunu kim söylediyse biz ne halt yiycez onuda söylesin. antalyada ben kaç senedir 35 in altıdna sıcaklık görmedim yaz aylarında. yazın telefon kullanamyalımmı yoksa buzdolabındanmı konuşalım :D

Her Tercih Bir Vazgeçiştir...
Toplam Hit: 2152 Toplam Mesaj: 11