folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Centos 7 Kablolu Bağlantı Ve Ssh Sorunu ( Çözüldü )

Centos 7 Kablolu Bağlantı Ve Ssh Sorunu ( Çözüldü )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaZeM_26
    KaZeM_26's avatar
    Erkek

Yeni centos 7 kurulumu yaptım fakat ilk kurulum seceneklerinde iken bağlantılarda wirelesi tanıyor ama ethernet yok 

kurulum bitti update ettim ama halen kablolu yok 

ikincisi ssh a dısarıdan bağlanamıyorum root sifresi dogru oldugu halde hatalı diyor 

bu ikisini nasıl halledebilirim ? 

KaZeM_26 tarafından 25/Mar/20 23:06 tarihinde düzenlenmiştir

..İmza..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaZeM_26
    KaZeM_26's avatar
    Erkek

Sshd konusunu ben hallettim permitlogin olarak ama kablolu bağlantıyı halen açamadım ??

..İmza..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Güvenlik nedeni ile root hesabına ssh erişimi ssh daemon tarafından engelleniyor. https://access.redhat.com/documentation/en-us/red_hat_enterprise_linux/6/html/v2v_guide/preparation_before_the_p2v_migration-enable_root_login_over_ssh adresindekileri deneyebilirsiniz. Kısaca

/etc/ssh/sshd_config dosyasındaki PermitRootLogin yes satırının önündeki # işaretini kaldırıp kaydedin, service sshd restart yapın.

İlk soru için ise bi lspci yapıp bağdaştırıcı görünüyor mu bakar mısın hocam?

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaZeM_26
    KaZeM_26's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Güvenlik nedeni ile root hesabına ssh erişimi ssh daemon tarafından engelleniyor. https://access.redhat.com/documentation/en-us/red_hat_enterprise_linux/6/html/v2v_guide/preparation_before_the_p2v_migration-enable_root_login_over_ssh adresindekileri deneyebilirsiniz. Kısaca

/etc/ssh/sshd_config dosyasındaki PermitRootLogin yes satırının önündeki # işaretini kaldırıp kaydedin, service sshd restart yapın.

İlk soru için ise bi lspci yapıp bağdaştırıcı görünüyor mu bakar mısın hocam?

[root@localhost ~]# lspci
    00:00.0 RAM memory: NVIDIA Corporation MCP61 Host Bridge (rev a1)
    00:01.0 ISA bridge: NVIDIA Corporation MCP61 LPC Bridge (rev a2)
    00:01.1 SMBus: NVIDIA Corporation MCP61 SMBus (rev a2)
    00:01.2 RAM memory: NVIDIA Corporation MCP61 Memory Controller (rev a2)
    00:02.0 USB controller: NVIDIA Corporation MCP61 USB 1.1 Controller (rev a3)
    00:02.1 USB controller: NVIDIA Corporation MCP61 USB 2.0 Controller (rev a3)
    00:04.0 PCI bridge: NVIDIA Corporation MCP61 PCI bridge (rev a1)
    00:05.0 Audio device: NVIDIA Corporation MCP61 High Definition Audio (rev a2)
    00:06.0 IDE interface: NVIDIA Corporation MCP61 IDE (rev a2)
    00:07.0 Bridge: NVIDIA Corporation MCP61 Ethernet (rev a2)
    00:08.0 IDE interface: NVIDIA Corporation MCP61 SATA Controller (rev a2)
    00:08.1 IDE interface: NVIDIA Corporation MCP61 SATA Controller (rev a2)
    00:09.0 PCI bridge: NVIDIA Corporation MCP61 PCI Express bridge (rev a2)
    00:0b.0 PCI bridge: NVIDIA Corporation MCP61 PCI Express bridge (rev a2)
    00:0c.0 PCI bridge: NVIDIA Corporation MCP61 PCI Express bridge (rev a2)
    00:0d.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation C61 [GeForce 7025 / nForce 630a] (rev a2)
    00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 10h Processor Hyp erTransport Configuration
    00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 10h Processor Add ress Map
    00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 10h Processor DRA M Controller
    00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 10h Processor Mis cellaneous Control
    00:18.4 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 10h Processor Lin k Control
    [root@localhost ~]#    

..İmza..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaZeM_26
    KaZeM_26's avatar
    Erkek

https://forums.centos.org/viewtopic.php?t=65095    Bu işe yaradı dostumm teşekkürler.. 

..İmza..
Toplam Hit: 821 Toplam Mesaj: 6
ssh root