Cep Telefonunda ÖTV Zammı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

istanbul seçimleri yenilenecek duyduğum kadarıyla. İnş c.başkanlığı meclis Allah ne verdiyse hepsi 2haziranda yenilenir

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

istanbul seçimleri yenilenecek duyduğum kadarıyla. İnş c.başkanlığı meclis Allah ne verdiyse hepsi 2haziranda yenilenir

Bu benjamin franklinin götüne kızgın demir sokmak demek hocam...

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Bana kalırsa Zorla gidin demiyorlar. İletişime geçin diyorlar ;ama kiminle sorusunun cevabı biraz muğlak gibi dee, değil de aynı zamanda. 

@MhmdAlmz ,@BioCyte , @Deja-Vu , @THT2005 ^^

RitmFarbRacourci tarafından 01/May/19 12:38 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yalnız Apple harbiden lüks oldu. 512 GB XS Max yani en tepe model iPhone 16.000 lira.  

Bu fiyatlara kimse artık iPhone almaz. Hani çocuğunu satar iPhone alır denilen tipler var ya artık onları bile aşar bu fiyatlar. Apple bir kaç seneye satış azlığını sebep gösterip Türkiye'den çekilmezse bir şey bilmiyorum.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Zamlar bence az. İroni için söylemiyorum cidden az. Daha fazla zam gelmeliydi. Bu memleketin insanı fakirin fakiri olduğunu bildiği halde , zenginler gibi harcama yapıyor. Madem öyle daha fazla silkelenmeyi hakediyoruz demektir.

Meclistekilerin suçu yok bence, seçenlerin suçu var beyler. Demokraside de çoğunluğa uymak zorundayız. Bizede kayıyor tabiki yapacak birşey yok. Ama benim pek sikimde değil açıkçası. Benim gibi lüxleri olmayan birisi için iphone felan umrumda değil. Pahalı telefon alacaklar düşünsün.

DrKill tarafından 01/May/19 15:25 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

Zamlar bence az. İroni için söylemiyorum cidden az. Daha fazla zam gelmeliydi. Bu memleketin insanı fakirin fakiri olduğunu bildiği halde , zenginler gibi harcama yapıyor. Madem öyle daha fazla silkelenmeyi hakediyoruz demektir.

ne alaka ya 1500 tl 250$ demek bu mu lüks tüketim. kaç dolarlık tel alsın insanlar? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

öyle deme sen sonra 

1 lahmacuna 9 tl istiyorlar aminimyum

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

ne alaka ya 1500 tl 250$ demek bu mu lüks tüketim. kaç dolarlık tel alsın insanlar? 

350 doların asgari ücret olduğunu düşünürsen. Asgari ücretlinin ne kadar fakir olduğunu görebilirsin. Hele bu fakirin gidip 1000$ lık telefon aldığını görürsen onun zengin gibi davranmaya çalışan görgüsüz olduğunu görürsün. Para kazanmayan işletme okuyan bir üni 1 öğrencisine babası iphone xs alıyorsa, babasıda 4k maaş aşıyorsa gene beyin fakirliğini görebilirsin. Ne çocuk işletme gibi geleceği zor oşan bir mesleği zaten hak etmemiştir ne de babası ekonomiden anlıyordur. Örnek çok.

Türkiye nin ortalama maaş skalasıyla 250 dolarlık telefon ancak ortalama olabilecekken. Ortalama görüntüde görgüsüz bir toplumun elinde 1000 dolarlık telefon skalası görüyorum.

Siktimin telefonundada yaptıkları en çnemli işte götünün resmini çekip insta twit face de paylaşmak veya milletin resimlerine bakarak aynı sosyal hayata özenmek amk.

Buna iletişim değil kapitalist tüketim topluluğu diyoruz.

DrKill tarafından 01/May/19 15:33 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

350 doların asgari ücret olduğunu düşünürsen. Asgari ücretlinin ne kadar fakir olduğunu görebilirsin. Hele bu fakirin gidip 1000$ lık telefon aldığını görürsen onun zengin gibi davranmaya çalışan görgüsüz olduğunu görürsün. Para kazanmayan işletme okuyan bir üni 1 öğrencisine babası iphone xs alıyorsa, babasıda 4k maaş aşıyorsa gene beyin fakirliğini görebilirsin. Ne çocuk işletme gibi geleceği zor oşan bir mesleği zaten hak etmemiştir ne de babası ekonomiden anlıyordur. Örnek çok.

Türkiye nin ortalama maaş skalasıyla 250 dolarlık telefon ancak ortalama olabilecekken. Ortalama görüntüde görgüsüz bir toplumun elinde 1000 dolarlık telefon skalası görüyorum.

Siktimin telefonundada yaptıkları en çnemli işte götünün resmini çekip insta twit face de paylaşmak veya milletin resimlerine bakarak aynı sosyal hayata özenmek amk.

Buna iletişim değil kapitalist tüketim topluluğu diyoruz.

Kişi kendi bütçesine göre istediği gibi alır. İster böbreğini satar ister kendini. O hesabını bilmiyorsa ceremesini diğerleri mi çekmeli. O zaman çık de şu şu vatandaşlar şu telefonları alabilir.

Toplam Hit: 5032 Toplam Mesaj: 37
zam ötv