folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Cepten Yurt Dışını Aramda Aranan Kişiye Yazar Mı?

Cepten Yurt Dışını Aramda Aranan Kişiye Yazar Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Gençler

Yurt dışında kayıtlı GSM operatörüne bağlı telefonu aradığımızda aradığımız kişiye ücret yazar mı?

ltcelik tarafından 14/May/18 22:13 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Gençler

Yurt dışında kayıtlı GSM operatörüne bağlı telefonu aradığımızda aradığımız kişiye ücret yazar mı?

Gsm'de roaming hizmeti bagli ulkenin operator anlasmalari geregi cift tarafli yazar. Operatorlere ve ulkeye gore degisebilir Dk/0.20$ , Dk/0.40€ olabilir. Mesela Vodafone'un kendi aboneleri diger 23 anlasmali ulkedeki abonelerine kendi dk. kullanip arama yapabiliyor ama bu bizde red tarifesinde var.

Kernel_Panic tarafından 14/May/18 22:49 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hayır yazmaz sadece sana yazar. Tabi adadığın kişide o ülkenin hattı olduğunu varsayıyorum.

Türk hattı kullanıyorsa aradığın kişi onada yazar fatura. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hayır yazmaz sadece sana yazar. Tabi adadığın kişide o ülkenin hattı olduğunu varsayıyorum.

Türk hattı kullanıyorsa aradığın kişi onada yazar fatura. 

OK.

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Şuan ben yurtdisindayim ama Türkiye’deki hattimi kullanıyorum. Beni biri arayınca hem onun dakikaları gidiyor hem benim. Ben birini arayınca sadece benimki gidiyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

Şuan ben yurtdisindayim ama Türkiye’deki hattimi kullanıyorum. Beni biri arayınca hem onun dakikaları gidiyor hem benim. Ben birini arayınca sadece benimki gidiyor. 

iPhone kullandığını görüyorum hocam. Turkcell veya Vodafone kullanıyorsan telefonun Vowifi özelliğini aktif etmeni öneriyorum. Ses WiFi bağlantısı üstünden iletiliyor. Üstelik görüşmelerin sanki Türkiyedeymiş gibi ücretlendiriliyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

iPhone kullandığını görüyorum hocam. Turkcell veya Vodafone kullanıyorsan telefonun Vowifi özelliğini aktif etmeni öneriyorum. Ses WiFi bağlantısı üstünden iletiliyor. Üstelik görüşmelerin sanki Türkiyedeymiş gibi ücretlendiriliyor. 

Hocam maalesef Türk Telekom kullanıyorum. Desteklemiyormuş. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

roaming olayına giriyor sanırım.

Yunan hattı kullansan sorun olmamamsı lazım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Birader İngiltere de yaşıyor ama geziyorda önceleri google dan konuşurduk unutmam sonraları vodafone ile konuşuyoruz direkt ararım ben aradığımda pahalı oluyor diyordu genelde ben ararım sadece bana ücretleniyor.amerika arjantine vs gitti degişen bişey olmadı küba ya gitti arama normal olarak bana da yazıyor dedi vs vodafone olan ülkelerde daha ekonomik diyebilirim.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

roaming olayına giriyor sanırım.

Yunan hattı kullansan sorun olmamamsı lazım

Hocam şimdi de sorun değil. Tarifeme tanımlı yurtdışında kullanabileceğim 200 dakika 200 SMS 2 gb internet var.evde WiFi var zaten. Dİsarisi icin yetiyor bana fazla bile kalıyor. GOrusmelerimi evde WiFi üzerinden yapıyorum genelde. Numaramı değiştirmek istesem buradaki hatlar da ucuz. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

Hocam şimdi de Türkiye’ye geldim ve yurtdışı numarasını aramam gerekiyor. Bu defa bi Vodafone hattı var. Bu özelliği aktif etsem burdan yurtdışını bununla arasam yurtdışı tarifesi mi yazar normal dakikalardan mi gider ? 

Toplam Hit: 1149 Toplam Mesaj: 11
yurtdışı arama gsm