folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Cerber Kripto Virüsü Nasıl Temizlenir

Cerber Kripto Virüsü Nasıl Temizlenir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

İş yerimizdeki bilgisayara bu virüs bulaşmış  ve belgelei şifrelemiş sonuna da cerber3 uzantısı eklemiş.. Gogıl amcaya sordum ama tatmimkar bir cevap bulamadım..

BÜDÜT: tahribata da bktım da.. çözüm yok gibi mi?.. yok mu?

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

dosyanın şifrelenmiş ve şfrelenmemiş kopyaları çözüme yardımcı olabilir mi?

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

hocam geçmiş olsun :)) para istedilermi

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

her klasöre link koymuş şerefsizler .. bit koin istiyorlar .. Format ya resulullah diyesim geliyor..

ltcelik tarafından 21/Eyl/16 11:55 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

versende alamayacağın için bas formatı gitsin 

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    network
    network's avatar
    Erkek

Hacım geçmiş olsun . 

Bu virüs eda2 ve/veya hidden tier dan türetilme virüs. 

Bu virüslerin kaynak kodları var bende , AES algoritması kullanarak şifrelendiğinden şifreyi bulma kırma gibi bir ihtimalin yok . Algoritmada dğeişiklik yapmadı ise ki yapmıştır. Yapmadı ise yardımcı olmaya çalışırım. Yani nasıl , şöyle aynı bilgiler ile (bilgisayar ismin vs ) bir şifre oluşturup bunu deşifre yapmak için kullanabiliriz. 

Lakin umut bağlamanı istemem , tarih saati de işin içine katıp bir şifre üretti ise bunu ancak bu adam bilebilir. Kendi sisteminde veya mailinde deşifre edebileceğin key/şifre kayıtlıdır. 

I Love Software , Software is a life...
Toplam Hit: 2476 Toplam Mesaj: 7
cryptolocker temizleme kripto virüs