Ceza Borcu Sorgulama?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

4 ay önce aracımda kuru sıkı tabanca yakalanarak karakolda işlem yapıldı. 732 Lira gibi bir rakam yazıyordu verdikleri kağıtta. O kağıt savcıya gidip ordan bana ceza olarak gelicekmiş galiba. Bu olay İzmir' de oldu. Fakat ben okul nedeniyle Antalya' ya geldim. 

Şimdi bu ceza ödenmezse aylık ne kadar faiz işler ve ben bu cezanın borcunu nasıl ve nereden sorgulatabilirim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orhantfkc
    orhantfkc's avatar
    Erkek

bunun cezasida mi varmis yaw

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Hangi kanun maddesine göre işlem yapıldı, neden itirazda bulunmadın,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

http://www2.tbmm.gov.tr/d24/1/1-0765.pdf 

kabahatler/madde 18

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Olay şöyle gerçekleşti, kırmızı ışıkta arkadaş torpidoyu kurcalarken silahı buldu, yerinden çıkardı. Herhalde o anda görmüş olacak ki yan tarafımızda ki motorlu silahı görüp vınladı. 

Gideceğimiz yere geldiğimizde arabayı park edip aractan indik. Yarım saat sonra aracın başına gelip anahtarın açma tuşuna basmamla sağ tarafımdan 4 sol tarafımdan 2 önümden 4 arkamdan 2 yunus çıkıverdi (pusuya yatmışlar).

Sorgu sual başladı. Üstümü başımı aradılar. Sonra araca yöneldiler. O zaman anladım silah nedeniyle arandığımı. 

Aracı benden başka kullanıp kullanmayan olduğunu sorduklarında, ava giden abim olduğunu, onun kullandığını söyledim (aslında öyle bir şey yok).

Silahı buldular anons geçtiler, karakola gittik. İfademi almadan yunus polis bir şeyler yazdı imzalamamı istedi. Daha ifademi almadınız felan dedim. Zaten ifaden alınmayacak, bu bildiğin suçlardan değil felan dediler.

Okudum, birileri motorlu bir şahısa silah çektiğime dair ihbarda bulunmuş. Sonra adres felan aldılar. Silaha ne olacak dediğimde delil dolabında savcı istemezse imha edicez gibi bir şeyler söylediler.

İtiraz etme hakkım olduğunu felan söyledim adam onu bize değil kağıt geldiğinde gerekli yere gidip itiraz edersin dedi. Mahkemeye felanda çıkmayacakmışım ifade de vermeyecekmişim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    kuru siki tabancadan dolayi ceza yazdilarsa -ki fatura varsa yazabilirler mi bilmiyorum- dogru ifaden alinmaz cezayi oder gecersin. eger birine silah cekmeden dolayi savciliga intikal ettiyse ifadeni almalari lazimdi. borcu edevletten sorgulayabilirsin hakim onayladysa
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

haci ben gecen sene 140 lira ceza yedim 1 senede 60tl kitlemisler halen odemedim :) fena gecirdikleri kesin www.turkiye.gov.tr den gorebilirsin sanirim

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Oda bir şeymi 10 ay ve 500 tl para cezası aldım 5 sene ertelediler :D erteleme isteme hakkına sahipsin sanırım

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek
    YasamaK bunu yazdı

Oda bir şeymi 10 ay ve 500 tl para cezası aldım 5 sene ertelediler :D erteleme isteme hakkına sahipsin sanırım

hocam senin dediğin şey hükmün açıklanmasının geriye bırakılması beş sene olaylara karışma raad ol böylece cezan infaz edilmez aksi takdirde infaz ederiz diyorlar. arkadaşın ki ise kabahatler kanununa göre ceza aldıysa ertelenme falan söz konusu değil. yok mahkemeye çıkacak derecede bir durum söz konusu ise o zaman erteleme şartlar gerçekleşirse olabilir.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Hocam bir kaç sorum var 

1-silah araç içersinde gözle görülebilir yerdemiydi yoksa torpidoda felanmıydı

2-kutulu ve şarjörü dolumuydu ?

3-üzerindeki bulunması gereken turuncu çizgiler veya namlu ucunun turuncu boyası varmıydı.

4-faturalımıydı ?

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

şu imha yalanıda değişmemiş hala.::)

Yapacak bir şeyin yok öğrenciysen heleki ceza seni bulur senin sorgulaman bana göre mantıksız.

Faiz yemeden hemen yatırayım diyorsan en yakın vergi dairesine git çıkarsınlar ordan.

Toplam Hit: 1287 Toplam Mesaj: 11