folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Chatbot Nereden, Nasıl Başlamalı?

Chatbot Nereden, Nasıl Başlamalı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Eve kapandığımız bu günlerde bende gündem olan bir şeyler ile uğraşmak istedim. Chatbot konularını araştırdım ancak her alanda farklı yaklaşımlar mevcut.

Chatbot ile uğraşan, bir şeyler geliştirmiş arkadaşlar var mıdır? Bu konuda nereden başlamalı nasıl başlamalı, en verimli ve uzun vadede bu hobiyi avantaja dönüştürmek için nereden başlamalı tavsiyelerine ihtiyacım bulunuyor.

Alanda fikri olan yada mevcutta bu işle uğraşan arkadaşlar var mıdır? Var ise yönlendirmelerinize ihtiyacım var. Başka arkadaşlara da yol gösterici olacaktır.

Hazır hızlı başlangıç sunan frameworkler var ama bir noktadan sonra para ödemek gerekiyor. Ürün haline getirildiğinde bağımlılık oluşturuyor.

En temel seviyede birşeyler ortaya çıksın istiyorsak neler yapmalı?

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

@HolyOne

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

Hacı, bu chatbotları e-ticaret sitesinde falan kullanabilir miyiz.. Son günlerde benim de bu konu ilgimi çekiyor, internete bakınca pyhton ile yapılan chatbotlar var ama bu konuya gelecek görüşleri merak ediyorum. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    syklops bunu yazdı

Hacı, bu chatbotları e-ticaret sitesinde falan kullanabilir miyiz.. Son günlerde benim de bu konu ilgimi çekiyor, internete bakınca pyhton ile yapılan chatbotlar var ama bu konuya gelecek görüşleri merak ediyorum. 

Hocam amaç bu zaten :D X bir platformda kullanıp müşterilere hizmet etsin istiyoruz.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

Ben olsam şöyle yapardım;

- Comm100, tawk, zopim gibi bi platform oluştururdum. Burada gelen mesajlar için soru önerileri, yoğunluk esnasında geciken cevaplar için otomatik cevaplar üreten tarafta çok çok geliştirip pazarlamayı düşünürdüm.

- Örneğin kullanıcı fareyle chat penceresindeki x üzerine gittiğinde yada pencereden ayrıldığında 10 saniye geçmişse atılan son mesaj üzerinden yapay zeka tarafından üretilen mesajın gönderilmesi gibi.

- Ve sektörel alanda kendini geliştirmesi lazım botun. Örneğin bir zaman sonra sorulan sabit sorulara verilen sabit soruların örn: pizza hamuru nasıl yapılıyor? agent tarafından bir kaç kez onaylandıktan sonra otomatik gönderilmesini sağlamalı ve agenta bu aşamada bildirim bile göstermeyebilir. 

- Aynı zamanda mşteriyi tanıması gerekiyor. Müşterileri analiz edip konuşma tarzlarına göre aynı müşteri başka bir firmadan hizmet alacağı zaman ona göre iletişim kurması gerekiyor.  (Düşün ki sabırsız müşterileri üst sıralarda sort ettiğini. Daha önce küfür kaydı çok olan müşterileri belirli sıralamada veya renkte gösterebildiğini agent ekranında. )

- En önemlisi de bence bu tarz bi chatbot yada helpdesk yada livechat ne çükümse bunun üzerinden kullanıcılar hakkında müthiş data yapılabilir. Botun da kendini geliştirmesi için müthiş bi alan bence.

Kolaylıklar dilerim.

EnableTurk tarafından 30/Mar/20 22:29 tarihinde düzenlenmiştir

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

hacimurit eski calistigim yerde chatbot ile bi sac stili/makyaj ve cilt bakim urunleri konusunda bi asistan yaptiydik.

tavsiyem, eger python ile yapacaksan, flask framework'unu kullan.

dialogflow kullan. 

benim yaptigim chatbot soyle yapiyordu, ilk mesaj olarak zorunlu "Merhaba" veya "Hello" diye mesaj attiriyordum. Dialogflow'da da bunu karsilayacak bi adimim vardi. Sonrasinda menuleri dokuyordum.

Kullanicidan gelen cumle veya sectigi secenekleri parse etmek icin dialogflow'u kullaniyordum yani. "Benim sacimin rengi sari" gibi bi cumle aldigi zaman, sari sac ile ilgili onerileri direkt basiyordum dialogflow ile. 

Veya butonlara basildigi zaman o butonun webhook'a yollayacagi degeri suggestion_123 seklinde set edip, dialogflow'da bunun suggestion oldugunu, ve donulmesi gereken cevabin suggestion tablosundaki 123 id'li satir oldugunu anlayip onu donuyordum falan.

Eger benim bahsettigim gibi, seceneklerle ilerleyecek bir dialog akisi yapacaksan isler cok kompleks degil fakat biraz ameleligi var. o ameleligi de en aza indirgemek senin elinde. 

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

dalogflow ♥

---

Sanki bir ara lisp vardır

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

hocam aslında kelime db'leri mevcut. asıl mesele tutarlılık. yazılım ile bir cümledeki kelimenin hangi anlamda kullanıldığını nasıl çözdürtebiliriz?

..
Toplam Hit: 1103 Toplam Mesaj: 8
chatbot