Chip Programlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maxwell
    maxwell's avatar
    Erkek
    bu nası oluyo bilgisayara bi alet mi takılıyoo yoksa baska bi dalgasımı var cozemedim
    yardımcı oluursanız sevinirim

MY GIRLFRIEND's blacker then the darkest night
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Leo
    Leo's avatar
    Erkek
    chip ve mikroişlemci programlamayı biliyorum.Bunun için makina dilini bilmen gerekir.Yani Assembler dili.Asm kodlarının hepsini ezbere bilmen gerekir.Bütün dijital devrelere bir sürücü program gerekmektedir.örnegin ekran kartı bir devredir.Fakat biz bunu bilgisayara bir program ile tanıtırız.İşte bu program asm kodları ile yazılır.C++ dilinde de yazabilirsin.Tabi biliyorsan :D yardıma ihtiyacın olursa beni bulabilirsin.Yardımcı olurum...

İster mermi kullanırsın,ister oy pusulası.İnsan iyi nişan almalı.Kuklayı değil,kuklacıyı vurmalı...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DNA
    DNA's avatar
    Erkek
    8051 assembly dilini ogrenmekle basla. Microcontroller'lar hakkinda hardwarede bilmen lazim. www.keil.com'dan ogrenci surumunu cekip denemeler yapabilirsin assembly calismalarinda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uykucu
    uykucu's avatar
    Erkek
    DNA bunu yazdı:
    -----------------------------
    8051 assembly dilini ogrenmekle basla. Microcontroller'lar hakkinda hardwarede bilmen lazim. www.keil.com'dan ogrenci surumunu cekip denemeler yapabilirsin assembly calismalarinda.
    -----------------------------

DNA,
    bu sene 8051 ile ilgili mikroişlemci dersi alıyorum. internette ayrıntılı bilgi verebilecek bir Türkçe adres biliyor musun?
    yada tavsiye edebilceğin türkçe bir kaynak var mı?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrKomando89
    TrKomando89's avatar
    Erkek
    makina dilini öğrenebileceğim bi site varmı şöle klodların filan açıklamalarını veren türkçe olursa daha iyi olur
Toplam Hit: 2163 Toplam Mesaj: 5