Cid Nedir? Peki Bunlar Ne ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

SyspioniC bunu yazdı:
    -----------------------------

f1kr3t bunu yazdı:
    orda yazılan sitelerin localhostuna yönlendirilmesini yani giriş yapmanı engelliyo. bi filtre ya da antivirüs yazılımıyla ilgili olabilir.

katılıyorum

spybot u kurunca da böyle bi liste ekleniyo

yaklaşın bunun 100 katı uzunlukta :D:D

norton antibot kurdum yaf

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    Yahu ne antivirüsü ne virüsü :) bu hosts dosyası? hosts dosyası ne midir?

hosts dosyasına ön bellekte diyebiliriz.tarayıcınıza bir site adı yazdığınızda tarayıcınız bunu önce hosts dosyasında arar.yoksa ıss den bu işi halletmeye çalışır.eğer site(daha doprusu) IP hosts dosyasında kayıtlıysa daha hızlı giriş yaparsınız.hosts dosyasını ;

c:\windows\system32\drivers\etc\hosts

klasorunden bulabilirsiniz.hosts dosyasıyla sitelere daha hızlı girebilirsiniz ve istemediğiniz reklamları vs vs engelleyebilirsiniz.(80. portun kullanılması gerekir).Ancak domain üzerinden engellemesine rağmen,domain üzerinde ki klasörlerden gelecek pop up vs yi engelleyemez

Daha önce tbtde hosts dosyasını açıklamıştım kısaca ,kendi yazımdan alıntıdır

hosts dosyasının ne oldugun biliyoruz. sakin ol ki dostum soruyu dikkatlice okuyabilesin.

adamın sorunu evet yükledigi bi antispy veya antivirüs yazılımıyla ilgili. hosts dosyası neden oluşmuş demiyo dikkat edersen bu satırlar niye var diyo.

o satırlar defaultta yoktur zaten. dedigim gibi bi antispy yazılımı eklemiştir. 

screw you guys! i"m goin" hoooome!
Toplam Hit: 4922 Toplam Mesaj: 13