folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Çift Ekranlı Pc Toplamak

Çift Ekranlı Pc Toplamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selamlar,

İş kullanımı maksatlı,

i3 veya i5 işlemcili

8-10 gb ram

128/256 ssd ve ek olarak 1tb depo harddiskli

çift ekranı uygun donanımlı ( ekran kartı? )

Bir bigisayarı kaç liraya mâl edebiliriz?

Uyumsuzluk sorunu olmaması için işlemci-ram-anakart vs parçalarda hangi özelliklere dikkat etmek gerekir?

izmir içi yardımcı olmak isteyen var mıdır,

en önemlisi yan yana çift ekran çalıştırmak için basit bir hdmi veya vga vs. çoğaltıcı yeterli gelir mi, yoksa buna uygun başka donanımlar mı şart oluyor?

tavsiye öneri ve tecrübelerinizi dikkatle incelemek üzere bekliyorum..

şimdiden teşekkürler

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Hocam i3 ama hangi nesil yeni nesil mi ? 

maks 1000 tl ye toplayabilirsin böyle bir sistem çift ekran için ekran kartında çıkış varsa dönüştürücüye ihtiyaç olmaz yani bir ekranını dvi bir ekranını vga alırsın olur he hd ekran alıcam dersen bilemem 

pardon sen 0 alıcaksın galiba ben 2.el için söyledim Telegramdan ekle yardımcı olmaya çalışırım .

Ox656e ( sfır değil "O" )

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

çift ekrandan kastın görüntü kopya mı olacak yoksa uzantısı mı?

Yani her iki monitör de aynı görüntüyü mü verecek yoksa ikisi bir monitörmüş gibi çalışıp mouse birinden çıkınca diğerine mi geçecek? daha nasıl anlatayım bilemedim aq :D

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Liquid bunu yazdı

çift ekrandan kastın görüntü kopya mı olacak yoksa uzantısı mı?

Yani her iki monitör de aynı görüntüyü mü verecek yoksa ikisi bir monitörmüş gibi çalışıp mouse birinden çıkınca diğerine mi geçecek? daha nasıl anlatayım bilemedim aq :D

Genelde 2.dediğin gibi istenir hocam clone görüntü zaten cok kolay :S 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Anakartin hdmi ckisli olmasi yeterli ekran karti normal.bir kartta olabilir bir vga bir hdmi ile 3 monitor cikisi yapiyordum 

Hatta cogalticilar ile tek hdmidan birden fazla monitore baglayabilirsin

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    hipokondriyak bunu yazdı

Anakartin hdmi ckisli olmasi yeterli ekran karti normal.bir kartta olabilir bir vga bir hdmi ile 3 monitor cikisi yapiyordum 

Hatta cogalticilar ile tek hdmidan birden fazla monitore baglayabilirsin

Hocam o zaman clone görüntü olur.

----

@noname iyi bir ekran kartı alırsan yani desteklerse ekran kartından 1 hdmi onboard dan da 1 hdmi kablosuyla işi çözebilirsin mesela senin ne istediğine bağlı herşey:D ama çift ekranlı pc toplamak kolay yani ikinci bir ekranın çok büyük bir yükü yok pc ye  

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hergün yaptığım şey,  çift hdmi veya bir hdmi 1 dvi veya 1 dp 1 hdmi çıkışı olan bi ekran kartı al birine 1. monitörü diğer çıkışa da 2. monitoru tak kullanmaya başla :| 

zor değil :/ 

ssd satabilirim :) 850 evo 256 gb var açılmamış sıfır. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek
    hocalar benim pc ekran bozuk tüplü tv ye bilgisayar bağlayabilirmiyiz şu linkten hangi kabloyu pc ile tv ye bağlarsam açılır ayrıca ses sorununuda halletmeliyim link şu http://www.google.com.tr/search?q=t%C3%BCpl%C3%BC+tv+ye+bilgisayar+ba%C4%9Flama&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch

www.tekno50.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek
    flybatwin bunu yazdı
    hocalar benim pc ekran bozuk tüplü tv ye bilgisayar bağlayabilirmiyiz şu linkten hangi kabloyu pc ile tv ye bağlarsam açılır ayrıca ses sorununuda halletmeliyim link şu http://www.google.com.tr/search?q=t%C3%BCpl%C3%BC+tv+ye+bilgisayar+ba%C4%9Flama&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch

%90 çok kalitesiz görüntü elde edersin o yüzden kabloya vereceğin paraya yazık. Bir şekilde monitör elde etmeye bak.

Sadece bi imza..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    flybatwin bunu yazdı

Elimde temiz bir crt monitor var hani gelebilsen bi yere veririm beleşe de o ekranı taşıyamam bi yere kadar senin gelip alman lazım o da yol masrafına değmez :D 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı
    flybatwin bunu yazdı

Elimde temiz bir crt monitor var hani gelebilsen bi yere veririm beleşe de o ekranı taşıyamam bi yere kadar senin gelip alman lazım o da yol masrafına değmez :D

çok sağol hocam monitor bulurum

www.tekno50.com