folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Çifte Vatandaş Almanya'ya Girişte Aşı Karnesi

Çifte Vatandaş Almanya'ya Girişte Aşı Karnesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

İsimlerinizi merak ettim

Paylaşmayı pek doğru bulmuyorum ama adı Ömer olan birine zorla Hristo koyulduğunu örnek olarak verebilirim. Arada gülücük yaptık ama sıkıntılı zamanlar; Türkçe konuşmak yasak, Türk isimleri yasak, dini ibadet yasak, sünnet yasak... bildiğin asimilasyon... Neyse kötü olayları anıp hüzünlenmeyeyim.

@whopper hocam, senin durumunda emin değilim ama havalimanında aşı kartını mı göstereceksiniz yoksa pcr testi sonucunu mu göstereceksin diye soracaklar. Sen de elinde hangisi varsa onu göstereceksin, hedefe vardığında kimse bir şey sormayacak (aradan rastgele seçilenlerden biri olmazsan). Tabi buraları sıkıntılı yer olarak görüp aşı olsanda test isteme durumları da var.

vatandaşa kafam girsin!..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

@telekom valla bizimde durumda aynıydı hanımın farklıydı bu sene ben orada evlilik tanıttırdım onun soyadını da aynı yaptık yoksa ailede herkezin farklı soyadı vardı acayip bir durum :) Şuanda ufaklık hariç herkes aynı soyadında ( çocuklar Türk adı biz Bulgar ) ama uğraşılacak iş değil. Valla üşenmesem evrak kürekle gidip Türk isim soyismimi alıcam kurtulucam bu dertten ama evrak yenileme çok zahmetli iş.

@whopper hocam bu ülkeden ülkeye değişiyor. Bazı ülkeler hem aşı hem PCR istiyor. Bazıları 2'sinden birini kabul ediyor. Ama aşınız var ise bir sorun olmaz zaten olay aşı olmakta. Türkiye'den ABD'ye girişteki kurallara bakman lazım. Örneğin Almanya eğer varyasyon bölgesinden gelmiyorsan aşı olman yeter formu doldur gir diyor. Her ülke farklı.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar,

Ben hem T.C hem BG vatandaşlığına sahibim. 2 pasaportta da isimler farklı. Türkiye'de yaşadığım için Covid-19 aşımı burada oldum. Aşı karnesi aldığımda TC bilgilerim ile yani Türk ismim ve bilgilerim ile çıkıyor.

Ekim ayında Almanya'ya gideceğim. Vize sorunu olmadığından BG pasaportum ile gideceğim. Bu durumda herhangi bir sorun olur mu? Sonuçta çifte vatandaşlığım var ve aşılarımı Türkiye'de yaptırdım. Karneyi alırken pasaport numarası girdirtiyor buraya BG pasaport numaramı girip alabiliyorum ama bu yeterli olur mu çözemedim bu durumu.

Bu şekilde yurt dışına çıkış yapan var mı acaba? yada bilgisi olan?

Bg vatandaşlığını 2-3 kuşak öncesi mübadele ile göç yapan aileler alabilir mi 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    C-force bunu yazdı
    Absolut bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar,

Ben hem T.C hem BG vatandaşlığına sahibim. 2 pasaportta da isimler farklı. Türkiye'de yaşadığım için Covid-19 aşımı burada oldum. Aşı karnesi aldığımda TC bilgilerim ile yani Türk ismim ve bilgilerim ile çıkıyor.

Ekim ayında Almanya'ya gideceğim. Vize sorunu olmadığından BG pasaportum ile gideceğim. Bu durumda herhangi bir sorun olur mu? Sonuçta çifte vatandaşlığım var ve aşılarımı Türkiye'de yaptırdım. Karneyi alırken pasaport numarası girdirtiyor buraya BG pasaport numaramı girip alabiliyorum ama bu yeterli olur mu çözemedim bu durumu.

Bu şekilde yurt dışına çıkış yapan var mı acaba? yada bilgisi olan?

Bg vatandaşlığını 2-3 kuşak öncesi mübadele ile göç yapan aileler alabilir mi 

Fikrim yok hocam bu konuda. Bu işi yapan avukatlar var onlara danışman en sağlıklısı olur. 

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
Toplam Hit: 1481 Toplam Mesaj: 15
hes aşı karnesi