folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Çinden Adetli Ürün Getirme Hk. Bilgisi Olan

Çinden Adetli Ürün Getirme Hk. Bilgisi Olan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devil_bugatti
    devil_bugatti's avatar
    Erkek

Hocalar durum şöyle. Çin'den 50 adet hakiki deri cüzdan getireceğim. 430 dolar civarında bir tutarı var. Kutulu veya kutusuz getirtebilirim. EMS ile gönderi sağlatıp ptt aracılığı ile almayı planlıyorum. Ancak karşılaşabileceğim durumlar arasında açıkçası biraz muallaktayım. Ticari amaç taşıdığı için ne gibi problemler karşıma çıkacaktır. Fabrikadan değil de orada bir tanıdık ürünleri gönderse de aynı süreçler işliyor mu? 

Mesafe her zaman iyidir... Ne haddini aşan olur azizim, Ne de canını sıkan...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

çinden kardeşi ile ürün getiren bir mürit vardı ona ulaşabilirsin arama kısmına yazarak. onun dışında paket üzerine düşük ücret yazdırıp ona göre düşük vergi ödemek de bir taktik olabilir. 430 doılarsa 80 dolar yaz ona göre vrgiyi düşük kessinler. açıp bakmazlar diye düşünüyorum

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

adetli deyince :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devil_bugatti
    devil_bugatti's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

çinden kardeşi ile ürün getiren bir mürit vardı ona ulaşabilirsin arama kısmına yazarak. onun dışında paket üzerine düşük ücret yazdırıp ona göre düşük vergi ödemek de bir taktik olabilir. 430 doılarsa 80 dolar yaz ona göre vrgiyi düşük kessinler. açıp bakmazlar diye düşünüyorum

gümrük yazarak aratma yapmıştım biraz bakındım çok eskiye gitmeden malum mevzuat değişimi olmuştur diye. Bahsettiğin arkadaşa rastlamamıştım. 430 yerine 230 da yazdırırım o problem değil. Yazdıramazsam da problem değil. Hani ptt'ye vardığında arkadaş bunları almak istiyorsan %30 gümrük vergisini ver ve gel al diyeceklerse onda da problem yok. Benim kafamı karıştıran yok teste girmesi yok gümrük vergisi dışında ek maliyet çıkarımları olur mu olmaz mı gibi konular. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devil_bugatti
    devil_bugatti's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

adetli deyince :D

hahaha :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Onlar ticari olarak gönderdikleri için gönderileri çok ucuz oluyor hatta devlet destekli diye biliyorum. Arkadaşın gönderirse gönderisi bu kadar düşük olur mu bilmem. Ayrıca hediye gönderi de olsa aynı türde bir üründen 3 taneden fazla olmaması gerekiyor. Belki 5 tane. Fazlası  toptan olarak düşünülüyor PTT tarafından.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

50 adet ise 10 ar lı gruplar halinde 5 gün art arda göndersin yani günde 10 adetini bir gönderecek 5 günde hepsini göndermiş olacak. Paket üzerine de cüzdan başına 2$ gibisine toplam 20 dolar yazsın vergi de vermezsin. 

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

eşe dosta rica et arkadaşın dediği gibi farklı isim ve adreslere 22 dolarlık paketleri geçmeyecek şekilde sipariş ver. fiyatı düşük yazarsalar cüzdan başı 1-2 dolar yazmazsalar fazla. sorduklarında hediyelik aldım denir. tabi gümrük olayı olursa muhattap sen değil adres/isim sahibi olacak.

(35ten 22 dolara düşürmüşler tekrar) onun bunun çocukları

onun bunun dışında gümrük vergisi EU dışı ülkeler için %20 eu için %18 diye bilirem

...said addicted.
Toplam Hit: 894 Toplam Mesaj: 8
cüzdan çin toplu