folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Cisco Router 878 İos Lazım

Cisco Router 878 İos Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı
    AyTurk bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

hocam ios derken   ? ios bi işletim sistemi   o dediğin şey iso olmasın  ? 

birde ne için arıyorsun cihazın versiyonunu mu güncelliyeceksin  ?  detay verirsen belki daha fazla yardımcı olabiliriz.

İos internetwork operation system olarak geçer hocam cisco cihazların işletim sistemi. Her ios sürümün de farklı özelllikler ve destek çözümleri oluyor. 

şimdi aydınlandım 

Ben bir yas daha buyuyup 28 oldum. ne dedin hocam aydinlanmak ne kelime

@ayhun sen ciddi şaka yapıyorsun dimi :)

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    DeepHouse bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı
    AyTurk bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

birde ne için arıyorsun cihazın versiyonunu mu güncelliyeceksin  ?  detay verirsen belki daha fazla yardımcı olabiliriz.

İos internetwork operation system olarak geçer hocam cisco cihazların işletim sistemi. Her ios sürümün de farklı özelllikler ve destek çözümleri oluyor. 

şimdi aydınlandım 

Hocam ilk okudugumda gercekten tongaya dustum sonradan olay aciga cikti. Biz genelde firmware i kullaniyoruz bole insanlari apistirip birakmamak icin:) o yuzden yazdim bunu.

Bknz: firmware. Bir cihazin romu uzerinde yapisal islemlerini yerine getirmesi icin yuklenilen ve kullanilan yazilima denir :)😂😂😂

Edit:

Buyrun cahilliginizi burdan giderebilirsiniz ben burdan giderdim. 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cisco_IOS

Bi edit daha: konu sahibi arkadas buraya baktigini var sayiyorum ancak gozden kactiysa aha burda bole bise var. Telden giriiom ayrintili bakamadim ama bu olsa gerek.

http://www.cisco.com/c/en/us/support/routers/878-integrated-services-router-isr/model.html#~tab-downloads

ayhun tarafından 28/Tem/17 22:27 tarihinde düzenlenmiştir

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

Ayhun hocam eyw. verdiğin linkteki içerikler yine cisconun download sitesine yönlendiriyor ki oradan indirme yapamadığım için açmıştım zaten konuyu.

ilgin için yinede teşekkürler.

bu arada evet genelde firmware olarak bilinsede cisco cihazlar için böyle tabir ediliyor. Karışıklığa mahal verdik kusura bakmayın. :)

Parlayan bizi paylar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı
    cevik bunu yazdı

@Kaptan

hocam ios bildigimiz apple ürünlerinde kullanılan ios değil :)

cisco routerlarda kullanılan işletim sistemi bu. Router pert oldu, yeniden yükleme için lazım.

cisconun bazı modellerinde cihazın ilk geldiği ios versiyonu başka bir nand diskte duruyor ve istediğin zaman tekrar dönebiliyordun

pazartesi bi bakayim teşekkürler bilgi için.

Parlayan bizi paylar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı
    DeepHouse bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı
    AyTurk bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

şimdi aydınlandım 

Hocam ilk okudugumda gercekten tongaya dustum sonradan olay aciga cikti. Biz genelde firmware i kullaniyoruz bole insanlari apistirip birakmamak icin:) o yuzden yazdim bunu.

Bknz: firmware. Bir cihazin romu uzerinde yapisal islemlerini yerine getirmesi icin yuklenilen ve kullanilan yazilima denir :)😂😂😂

Edit:

Bi edit daha: konu sahibi arkadas buraya baktigini var sayiyorum ancak gozden kactiysa aha burda bole bise var. Telden giriiom ayrintili bakamadim ama bu olsa gerek.

http://www.cisco.com/c/en/us/support/routers/878-integrated-services-router-isr/model.html#~tab-downloads

@ayhun olabilir tabiki hocam networkculer daha cok kullanıyo sistemciler firmware falan der...

@cevik ya aklma bir sey geldi ama denemedim cisco packet tracer diye bir uygulama var cisconun labı gibi düşün cli 'da birer komutları yazıp topolojini falan tasarlıyosun neyse , orada eger senin aradıgın ios var ise tftp den kendi bilgisayarına gönderip onu kullanabilirsin ve ayrıca sandman hocamın dediği gibi normalde 2 rom oluyo 1 bozulur ise digerinden işletim sistemini calıstırabiliyorsun yada işte birinin ios'un sorun cıkarsa digerini aktif edebiliyosun vs vs

yapamazsan pazartesi srarız saaga sola 

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

@ayhun olabilir tabiki hocam networkculer daha cok kullanıyo sistemciler firmware falan der...

@cevik ya aklma bir sey geldi ama denemedim cisco packet tracer diye bir uygulama var cisconun labı gibi düşün cli 'da birer komutları yazıp topolojini falan tasarlıyosun neyse , orada eger senin aradıgın ios var ise tftp den kendi bilgisayarına gönderip onu kullanabilirsin ve ayrıca sandman hocamın dediği gibi normalde 2 rom oluyo 1 bozulur ise digerinden işletim sistemini calıstırabiliyorsun yada işte birinin ios'un sorun cıkarsa digerini aktif edebiliyosun vs vs

Hocam pakettraceri biliyorum ama dediğin olayı yapabileceği sanmıyorum. 

İkinci rom olayına bi bakacam ama.

Parlayan bizi paylar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyTurk
    AyTurk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    cevik bunu yazdı
    AyTurk bunu yazdı

Hocam google de mevcut arama yaptın mı çoğu ios paylaşım da.

ayturk hocam vallahi ben bulamadım, varsa iletebilecegin bir sayfa çok güzel olur.

Hocam kusura bakma görmemşim ev felan taşıyorum malum kentsel dönüşüm meselesi ilgilenemedim ama müsait olunca bakayım.

Siper et klavyeni, Dursun bu hayasızca akın...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyTurk
    AyTurk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DeepHouse bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    DeepHouse bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı
    AyTurk bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

şimdi aydınlandım 

Edit:

Packet tracer'den alamaz hocam ama gns3 üzerin de istediği ios yüklü gelebilirse ancak alabilir. Bu arada packet tracer saçma salak bir program saçmalar eder çalışır ama gerçek simulasyon için gns 3 kullanın istediğiniz ios yazılımını indirip yükleme şansınız oluyor. Ek olarak gerçek bir cihaz gibi çalıştırabiliyorsun ağ da cihazları.

Siper et klavyeni, Dursun bu hayasızca akın...
Toplam Hit: 1981 Toplam Mesaj: 19
ios router cisco router878