folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Çizgi Film (Animasyon) Bölümü İçin Bilgisayar Tavsiyesi

Çizgi Film (Animasyon) Bölümü İçin Bilgisayar Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek

selamun aleyküm müridler, mürideler. Kız kardeşim bu sene Çizgi Film (animasyon) bölümüne kayıt olmayı düşünüyor. Bu bölümde kullanılacak yazılımlar takdir edersiniz ki ağır, grafiği yüksek programlar. Alınabilecek fiyat + performanstaki notebook bilgisayar tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

rebelpower tarafından 25/May/16 23:18 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-GEX
    C-GEX's avatar
    Erkek

Laptop olacaksa Asus'un güzel modelleri var hocam.Öğrenci olduğumdan laptop kullanıyorum.X550JX var bende.3DsMax,Adobe programları vs kullanıyorum bir laptop'a göre iyi.Ama iyi bir soğutucu alsın mutlaka.Hatta anlarsan biraz elektrikten güzel iki tane 12v fan al basit bir sunta ve ayaklarla daha iyi bir soğutucu yaparsın.Hatta daha ucuza mal olur.Elinde soğutucu varsa onu da modifiye edebilirsin.Ama adaptör ve direkt priz bağlantısı gerekir daha çok pc sabitken evde vs daha mantıklı.Ama okula götürdüğünde vs soğutucu olmasa da çok sıkıntı değil.Dersin ortasında saatlerce render alacaklarını sanmıyorum.

Ama genel olarak işlemci i7 olursa daha iyi olur.İşlemci tarafında özellikle önbellek miktarına bakın.Ram 8 gb olsun en az.Ekran kartıda gtx serisi vs daha iyi olur.AMD tarafıı bilmiyorum ama Nvidia çoğu grafik programı üreticisiyle beraber çalıştığından onu tavsiye ederim.

C-GEX tarafından 25/May/16 23:22 tarihinde düzenlenmiştir

Sana koşarak deli gibi yaşamak ,bana yaşamak deli gibi koşarak...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek
    C-GEX bunu yazdı

Laptop olacaksa Asus'un güzel modelleri var hocam.Öğrenci olduğumdan laptop kullanıyorum.X550JX var bende.3DsMax,Adobe programları vs kullanıyorum bir laptop'a göre iyi.Ama iyi bir soğutucu alsın mutlaka.Hatta anlarsan biraz elektrikten güzel iki tane 12v fan al basit bir sunta ve ayaklarla daha iyi bir soğutucu yaparsın.Hatta daha ucuza mal olur.Elinde soğutucu varsa onu da modifiye edebilirsin.Ama adaptör ve direkt priz bağlantısı gerekir daha çok pc sabitken evde vs daha mantıklı.Ama okula götürdüğünde vs soğutucu olmasa da çok sıkıntı değil.Dersin ortasında saatlerce render alacaklarını sanmıyorum.

Ama genel olarak işlemci i7 olursa daha iyi olur.İşlemci tarafında özellikle önbellek miktarına bakın.Ram 8 gb olsun en az.Ekran kartıda gtx serisi vs daha iyi olur.AMD tarafıı bilmiyorum ama Nvidia çoğu grafik programı üreticisiyle beraber çalıştığından onu tavsiye ederim.

Hocam bilgilendirmen için teşekkürler, önerilerini dikkate alıcam.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Monstera bakabilirsiniz şu ara öğrencilere özel bir kampanyaları var. Aradığınızı karşılayacaktır diye tahmin ediyorum.

Şafak 1152!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı

Monstera bakabilirsiniz şu ara öğrencilere özel bir kampanyaları var. Aradığınızı karşılayacaktır diye tahmin ediyorum.

Hocam teşekkürler ancak aynı zamanda freelance işte yapmayı planlıyor 3d render'da kullanacak, bütçe 4,500₺'den fazla olamaz. :(

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-GEX
    C-GEX's avatar
    Erkek

Oyuncu bilgisayarı ile Workstation bilgisayrı farklı bilgisayarlardır.Tamam söz konusu olan basit laptoplar ama Senin için önemli olan önbellek RAM vs vs.Oyuncu bilgisayarlarının ekstra özellikleri senin için masraf olur.

Sana koşarak deli gibi yaşamak ,bana yaşamak deli gibi koşarak...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

4.500 tl ye alınacak cihaz fazlasıyla yeter.SSD takmayı unutma sistemine. 

Toplam Hit: 853 Toplam Mesaj: 7
bilgisayar çizgi film animasyon