folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Clockword HTC Salsa [Yardım]

Clockword HTC Salsa [Yardım]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ne0n12
    ne0n12's avatar
    Erkek

Arkadaşlar telefona zor bela S-off yani unlocked yaptım lakin simdi root edicem ama recovery girdiğim zaman telefon açılıyor clockword girmiyor ingilizcem pek iyi değil yabancı sitelerden çare bulamadım bana yardımcı olucak biri varsa ö.m atabilir mi veya burdanda yazabilir.

Sizden istediğim ClockWord'e girebilmek ...

Root yapmamın amacı ise telefonun dahili hafızası 150 m 1 program yüklesem doluyor ve telefon cok gereksiz program var silinmiyorda :)

Bunun için root edicem ama birtürlü yapamadım yardımlarınızı bekliyorum ...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Eğer anlamazsan kısacası:

linklerden PH11IMG.zip ve root.zip i indir ve sd kartının ana dizinine kopyala

telefonun bataryayı çıkar tak, açma tuşu ile birlikte ses kısma tuşuna aynı anda uzun süre bas sonra resimlerdeki adımları uygula:

Preparation:
    1. Salsa
    2. must s-off
    3. download PH11IMG.zip and root.zip, save in root of your sd card

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=723431&d=1316354019

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=723432&d=1316354019

Start recovery:
    1. Shut off the phone, then push volume low and power enter into Hboot
    2. Get into Hboot, will show a message if need update or not. choose yes or no. 3. Push volume up start flash
    4. According to instruction reboot then finish recovery.

Start root (for this step please make sure your phone is already flashed receovery):
    1. Shut off the phone, then push volume low and power enter into Hboot

2. By using volume control choose recovery and enter into recovery

3. By using volume control choose install zip from sdcard

4. Then choose zip from sdcard then find the location you savied root.zip file.

5. Find root.zip in your sdcard

6. Confirm one more time yes, install root.zip

7. Flashing start

8. Finished flash will show the screen as below

9. Choose Go Back, then reboot. Root is done.

torpedo_XL tarafından 26/Eki/13 04:14 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ne0n12
    ne0n12's avatar
    Erkek

Hocam aynen dediğin gibi yaptım bu sefer CID incorrect! Update FAİL! diye hata veriyor ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OnLyGoDCaNStoPMe
    OnLyGoDCaNStoPMe's avatar
    Erkek
    ne0n12 bunu yazdı

Hocam aynen dediğin gibi yaptım bu sefer CID incorrect! Update FAİL! diye hata veriyor ?

hocam unlocked ve s-off farklı şeyler hangisi acaba?bootloaderdayken telefonun fotoğrafını çekip koyabilirmsiin?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ne0n12
    ne0n12's avatar
    Erkek

Hocam ordasındır umarım :) atıcam fotoyu az beklersen

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ne0n12
    ne0n12's avatar
    Erkek

ne0n12 tarafından 26/Eki/13 13:29 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    ne0n12 bunu yazdı

Hocam dediğim dosyaları sd karta atıp telefonu böyle açarsan bu ekranda update edilsin mi gibi bir seçenek çıkacak. Orada ses tuşları ile update i onaylayıp telefona clockworkmod u yükleyeceksin, sonraki yeniden böyle başlatışında artık bu ekran yerine clockworkmod açılacak

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ne0n12
    ne0n12's avatar
    Erkek

Hocam senin programları attım telefonu fastbootta açtım bu sefer de CID incorrect update fail diyor :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

hocam eğer o koyduğun resim senin telefonsa s-off olmamış telefon.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hmm hocam unlocked diye yazıyormuş orda, htc nin sitesinden mi unlock yaptın. Eğer öyle ve cid hatası alıyorsan sd kartını goldcard yapman gerekir.

Off çok zahmetli iş kendi htc mi s-off yaptığım zamanki ruh halim geldi aklıma :D

Hadi ya ne kadar uğraştırır ki dersen şöyle anlatımı var karar ver :D

http://theunlockr.com/2010/03/10/how-to-create-a-goldcard/

torpedo_XL tarafından 26/Eki/13 17:04 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Şöyle biraz daha işi basite indirgeyen bir program yapmışlar ama hala çalışıyor mu bilmiyorum çünkü yaklaşık bi 3 senedir android telefonum yok.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2388800

Toplam Hit: 1535 Toplam Mesaj: 11