Cmucam Kamera Modülü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dargut
    dargut's avatar
    Erkek

selamlar arkadaşlar. bir projede kullanmak için mikrodenetleyici ile kullanabileceğim bir kamera lazım aslında şu kamerayı düşünüyorum http://www.cmucam.org/ elinde böyle bir kamera olan, daha önce kullanan varmı aramızda? yurt içinde bulabileceğimiz bir yer,yada yurt dışından getirtebileceğimiz güvenilir bir yol bilen varmı? gümrükte bir sorun çıkarmı?

bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hokkabaz
    hokkabaz's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu tür şeyle gittigidiyor'da satılıyor. İstersen bir gös at işe yarar birşey bulursun.

Sabrımla yazı tura oynama.. Damarıma basanın.. Kan dolaşımını durdururum !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek
    hım muşterilerin ewine dadı gozetlemek için baya bi gizli kamera takmıştık fazla aramana gerekyok ist avrupa yakasındaysan perpadan bula bilirsin hatta cctv olarak parmak kameralar bile bulursun kara koydede vardı ama ordakiler senin resimde gosterdigin kadar buyuk :)

onekine?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dargut
    dargut's avatar
    Erkek
    volkan bunu yazdı:
    -----------------------------
    hım muşterilerin ewine dadı gozetlemek için baya bi gizli kamera takmıştık fazla aramana gerekyok ist avrupa yakasındaysan perpadan bula bilirsin hatta cctv olarak parmak kameralar bile bulursun kara koydede vardı ama ordakiler senin resimde gosterdigin kadar buyuk :)
    ilgilendiğin için teşekkürler. fakat bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım. aradığım gizli kamera tarzında birşey değil. amacım görüntüyü TV'ye yada bilgisayara aktarmak değil. kameradan alacağım görüntü verisini PİC yada 8051 serisi gibi bir mikrodenetleyici ile bit düzeyinde işlemem gerekiyor. bu şekilde veri alabileceğim bir kamera lazım. ikinci bir sorunda istanbul'da değilim o yüzden bilemiyorum orada aradığım tarzda birşey bulabilirmiyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    foruman
    foruman's avatar
    Erkek
    dargut bunu yazdı:
    ilgilendiğin için teşekkürler. fakat bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım. aradığım gizli kamera tarzında birşey değil. amacım görüntüyü TV'ye yada bilgisayara aktarmak değil. kameradan alacağım görüntü verisini PİC yada 8051 serisi gibi bir mikrodenetleyici ile bit düzeyinde işlemem gerekiyor. bu şekilde veri alabileceğim bir kamera lazım. ikinci bir sorunda istanbul'da değilim o yüzden bilemiyorum orada aradığım tarzda birşey bulabilirmiyim.

dargut bey çözebildiniz mi sorunu? hangi modülü tercih ettiniz?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    foruman
    foruman's avatar
    Erkek
    Nezaketen bir cevap verseniz?
Toplam Hit: 2250 Toplam Mesaj: 6