folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Çok Üzüntü Verici Bir Haber...

Çok Üzüntü Verici Bir Haber...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Buraya böyle flash habermişi gibi konu açmak istemedim.ama etkilenirim.konu sömürülmek olduğu için.meleketin madenleri kaynakları imtiyazlar çerçevesinde tıpkı tarihte Baltalimanı anlaşmasında olduğu gibi karşılıksız denecek seviyede sömürülüyor.İşte ormanlarılımız.ve hazırlanacak olan bir yasa.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ormanlara maden kıskacı

Meclis’e hükümet tarafından sunulan yasa tasarısında, orman alanlarındaki ‘madencilik’ faaliyetlerinin kapsamı genişletiliyor.

NTV
    Güncelleme: 18:37 TSİ 10 Mart. 2010 Çarşamba

Hükümet, çok tartışılan 'orman arazileri' düzenlemelerine bir yenisini daha ekledi.

Meclis'e sunulan yasa tasarısı, orman alanlarındaki ‘madencilik’ faaliyetlerinin kapsamını genişletiyor. Orman arazilerine katı atık bertaraf ve depolama tesisleriyle mezarlık kurulmasının önü açılıyor; sanatoryumlar orman arazilerinden çıkarılıyor.

Kara avcılığı kanununda ve bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısının ikinci maddesi, ormanlık alanlarda izin verilen madencilik faaliyetlerinin kapsamını genişletiliyor.

1956 tarihli mevcut yasa, orman arazilerinde ‘maden ocakları araştırma veya işletme ruhsatnamesi’ verilmesine olanak sağlıyor. Yeni düzenleme ise maden arama ve işletme faaliyeti için zorunlu olması halinde ‘tesis, yol, enerji, su, haberleşme ve altyapı tesisi’ kurulmasına da imkan tanıyor. Böylece, bu tür yatırımlar için ağaç kesmenin önü açılmış oluyor.

Madencilik çalışmaları nedeniyle bozulacak ormanlık alanların ise ‘tehlikeli olmayan atıklarla’ rehabilite edilmesi amaçlanıyor. Bu amaçla bozulan alanların inşaat, yıkıntı ve hafriyat atıklarıyla doldurulması ve ağaçlandırılmaya hazır hale getirilmesi için belediyeler devreye sokuluyor.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AbdullahAzad
    AbdullahAzad's avatar
    Erkek

vatandaşını durmadan öpen(!) bir hükümetten ormanlara fransız öpücüğü buda :)

buda gelir buda geçer ağlamaa..

Kendi hakkımda bir şeyler söylemek isterdim ama orduda öğrendiğim en önemli şey; dışarı bilgi sızdırmamaktı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Yakışır tayyibime bigün kaldırımları satıcak evimize gidemiyicez ama A.Q partisi yandaşları bunada tayyip kaldırımları satmasa kaldırımlar hep kötüydü şimdi lüx oldu derler.Durum böyle gittikçe bu dediğim pek ütopik bişey değildir.Yakındır...

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBarky
    DjBarky's avatar
    Erkek

çk çk çk...

Hayat, cinsel ilişkiyle bulaşan ölümcül bir hastalıktır. http://www.youtube.com/watch?v=qd4O2AtXYSo
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bizden birisi öldü sandım hoca.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek

arkadaş bu insanlara yaranmak ne kadar zor.madenlerimizi kullanamamızdan dert yananlar, çıkarılan şu yasaya laf ediyor.ilginç.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AbdullahAzad
    AbdullahAzad's avatar
    Erkek

1903 bunu yazdı:
    -----------------------------

arkadaş bu insanlara yaranmak ne kadar zor.madenlerimizi kullanamamızdan dert yananlar, çıkarılan şu yasaya laf ediyor.ilginç.

bilmeden konuşuyorsun :)

madem o kadar cesaretliler ülkedeki bor madenlerini işlemek için teşvik yasası çıkarsınlar kurulacak şirketlere imtiyazlar tanısınlar dünyaya ihraç etsinler

bende burada ben bir eşşeğim diye konu açayım. adamların hakkını vereyim ama nerdeeee :)

amaç ormanların *mına koyup birilerine peşgeş çekmek (:

ülkede g*t kadar orman kaldı zaten. her yaz binlerce dönüm orman yanıyor. yerine yenisi konuyor mu hayır ?

noluyor oralar ? imar ve iskana açılıyor. yerleşim yeri oluyor. her kış binlerce dönüm orman toprak kayması cart curttan gidiyor.

agam sen paşa paşa otur yerinde. birgün nefes almak için gerekli oksijeni bulamayınca yardım konusu açarsın foruma artık :)

Kendi hakkımda bir şeyler söylemek isterdim ama orduda öğrendiğim en önemli şey; dışarı bilgi sızdırmamaktı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

Bakın ben bir kimya öğrencisiyim Ki bitti okulum yüksek lisans yapıyorum neyse..

Koza altın şirketi var biga da bilirmisinmiz adamalar ormanın amına koymuş iyi de yapmış ama ne yapmış biliyon mu

kırdığı bütün ağaçları mahvettiği her alanı başka bi yerde yeşillendirme yaptı ....

Peki diktiği ağaçlar ne biliyormusun .... Çam ağacı ancak boş ağaç değil Cam fıstığı diyolar kilosu 80 90 milyon...

Yani şimdi bakınca evet uzun süreli bi iş yani bi bitkinin büyümesi yıllar alır...

Ama sonuçda şu önemli ...

Koza Altın şirketi değerleniyor....
    Ağaçlarımız işe yarayan ağaçlara dönüyor ...
    Devlet Kazanıyor...

Kaybedilen ne peki ? Sana sorarım belki o ağacın tanesinden çıkan O2 miktarı ki oda o fıstığı değerli olan çamlar büyüdükçe

GEri gelecek Bunları bilin diye söylüyorum arkadaşlar her şeye rest çekmeyin araştırın azcık...

Ama bu haberde o ağaçları yıklarlarda yenilerini dikmezlerse onların taaaaaaaaaaaaaaa amk....

Php for SEO....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

dün kardeşimle bu konu hakkında konuşuyorduk heryer inşaat artık dolaşılacak yer kalmayacak bu işin sonu nereye gidecek diye gelecek nesile acıdık hatta...

dünyanın nasıl yaratıldıgı bilinmiyor ama dünyanın sonunu bizler hazırlıyoruz...

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vayhayvanvay
    vayhayvanvay's avatar
    Erkek

Koza Altın fetonun çocuklarından biridir. şimdilerde de halka açıyor hisselerini. "o ormanın mına koydu ama başka bi yere daha güzel ağaç dikti" gibi tatavaları bırakalım, öyle dalga mı olur? kaç orman harap etmiş, kaç ağaç dikmiş? neymiş o ağaçları kaliteli yapan?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek

AbdullahAzad bunu yazdı:

bilmeden konuşuyorsun :)

madem o kadar cesaretliler ülkedeki bor madenlerini işlemek için teşvik yasası çıkarsınlar kurulacak şirketlere imtiyazlar tanısınlar dünyaya ihraç etsinler

bende burada ben bir eşşeğim diye konu açayım. adamların hakkını vereyim ama nerdeeee :)

amaç ormanların *mına koyup birilerine peşgeş çekmek (:

ülkede g*t kadar orman kaldı zaten. her yaz binlerce dönüm orman yanıyor. yerine yenisi konuyor mu hayır ?

noluyor oralar ? imar ve iskana açılıyor. yerleşim yeri oluyor. her kış binlerce dönüm orman toprak kayması cart curttan gidiyor.

agam sen paşa paşa otur yerinde. birgün nefes almak için gerekli oksijeni bulamayınca yardım konusu açarsın foruma artık :)

he bilmeden konuşuyorum.sen çok biliyorsun.

herşeyin bir üstünü istemenin manası yok.birisi iyi bişey yapınca, sıkıysa bunu yap moduna girmenize de gerek yok.lafa bak o kadar cesaretlilerse bor madenlerini işlemek için  teşvik yasası çıkarsınlar bık bık bık.

bor zaten şu an satıyorum.belki ilerde bunun için özel yasada çıkacak.ama çıkmamış olması, konuda bahsi geçen madenlerin ormandan çıkarılmasının kötü birşey olduğu anlamına gelmez.

ayrıca benim için bu kadar endişelenmiş olman gerçekten çok ilginç.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
Toplam Hit: 1153 Toplam Mesaj: 11