folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Çoklu E-Ticaret Yapmak İçin Nasıl Firma Açmalı

Çoklu E-Ticaret Yapmak İçin Nasıl Firma Açmalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NightShadow
    NightShadow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Müridler, 

E-ticaret yapmak için bir firma açacağım ama bir siteye bağlı kalmak istemiyorum.

Atıyorum bir sitede elektrik malzemeleri, diğer sitede sex oyuncakları olacak fakat bunları faturalandırmak için aynı firmayı kullanacağım. Örn: ABC İnternet Hizmetleri Teknoloji hokus pokus cart curt... Şuan için şahıs firması ile başlamak istiyorum. Şahıs firmasında böyle bir şey mümkün mü? Bu firmanın açılımı nasıl olmalı? Bilen varsa iş planımda bir tık öne atacak beni. Sağolun şincikten. 

Everything that has a beginning has an end.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

birden fazla siteyi tek firmayla kullanabilirsin sorun olmaz, her site icin bi firma acmana gerek yok

black implies white, self implies other, life implies death.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NightShadow
    NightShadow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Peki bu firmanın açılımı nasıl olmalı? Ne diye açılım talep edeceğim. Örn, elektrik malzemesi satarken firmanın açılımında elektrik malzemeleri toptan ticareti yazıyordu. Ama bu firma üstünden nasıl don satacağım ki? Ekletecek miyiz ne ticareti yapacaksak? 

Everything that has a beginning has an end.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    NightShadow bunu yazdı

Peki bu firmanın açılımı nasıl olmalı? Ne diye açılım talep edeceğim. Örn, elektrik malzemesi satarken firmanın açılımında elektrik malzemeleri toptan ticareti yazıyordu. Ama bu firma üstünden nasıl don satacağım ki? Ekletecek miyiz ne ticareti yapacaksak? 

Hocam internet üzerinden giyim ürünleri satışı diye bir firma açtın diyelim. Yada nightshadow elektronik ticaret firmanın adı. Senin yapacağın herşeyin belirli bir kategorisi ve muhasebe kodu var. Yani giyim 01, elektronik 03i sex shop 02 gibi. Sen firmam şunları satıyor diye bu kodları eklettireceksin.

Bunlara görede vergi verip fatura keseceksin çünkü her alanın KDV'si farklı olur. Sen şirketi açmaya git çok basit anında halledersin . Yarın öbür gün yeni bir sektöre gireceksende gidip onunda kodunu eklettireceksin 5 dakikada bu kadar. Zaten bunları muhasebecin halleder

www.kriptopedi.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Ne kadarda tatlı bir konu. Tam istediğim. 

Benim vergi levhamda da çeşitli malların seyyar olarak toptan satışı diye açıklama var. Bu açıklama oldukça geniş. İnternet satışları için muhasebeyle görüşüp değişim yapmam gerek mi?

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

@hipokondriyak a bir sor. Bu işlerle ilgileniyor diye biliyorum.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    NightShadow bunu yazdı

Müridler, 

E-ticaret yapmak için bir firma açacağım ama bir siteye bağlı kalmak istemiyorum.

Atıyorum bir sitede elektrik malzemeleri, diğer sitede sex oyuncakları olacak fakat bunları faturalandırmak için aynı firmayı kullanacağım. Örn: ABC İnternet Hizmetleri Teknoloji hokus pokus cart curt... Şuan için şahıs firması ile başlamak istiyorum. Şahıs firmasında böyle bir şey mümkün mü? Bu firmanın açılımı nasıl olmalı? Bilen varsa iş planımda bir tık öne atacak beni. Sağolun şincikten. 

geçen malimüşavirdeyken nace kodlarına bakıyorduk orada eticaret ile alakalı bır kategorı gordum

muhasebeci degıl bır malimüşavire gidersen acılıs konusunda gereklı bılgıyı verecektır

Aynı zamanda ticaret odasına da kayıt ucretı verırsen unvan da gostertebılırsın daha saglıklı olur.

örnegın tahribat eticaret sistemleri ahmet soyadı 

şeklinde olur ya da ad başta da olabilir.

ödeme sistemi olarak ta payu iyzico alırsan ödeme ekranında da adın grunmez 

faturanda gorunur 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 1223 Toplam Mesaj: 7
e-ticaret şahıs firması