folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Compaq Cq70 240Ev Laptop Ekran Acilmiyor

Compaq Cq70 240Ev Laptop Ekran Acilmiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Gecen birinden Compaqcq70 240ev laptop aldim. Problem var bi bak dedi.

2 gun sonra dun acip bakayim dedim. Actim ve ilk acista bana 2 secenek getirdi.

"Windows onar" ve "Normal Baslat"

Ben normal baslatmayi sectim. Mavi ekran verip restart atti. Tekrar actigimda F1 ile bios defaults yukle F10 ile biosa gir cikardi. Load defaults deyip devam ettireyim dedim. Basladi "biiiiiiiip" (devamli - kesintisiz olan) sesi yapmaya.

Ac kapa yaptim biosa girdim fln hep biiiip devam ediyor. Neyse. Dedim ki belleklerde sorun olabilir. Tek tek cikardim denedim ses kesilmedi. Her acildiginda biiiiip. Bende 2sini birde cikarip actim ses kesildi. Bir cevirdim ekranda goruntu yok.

Icini soktum actim. CPU fan fln normal calisiyor gibi ama ekranda bir sey gostermiyor. Herseyi taktim yine gostermiyor. Normal calisiyor gibi ama goruntu yok.

NOT : Telefonla aradim dedim ki ekranla sorunun olmusmuydu. Bir ara sanki ekranla oynayinca goruntu geliyordu gubu seyler soyledi. Tama dedim. Ondan sonrada actim icini ama kablolarda bir sikinti yok.

FIkiriniz nedir ? Ne olabilir ?

Bu arada bellekleri tamamen cikarip acinca ekra gitti. Bu zarar vermis olamaz degil mi ekrana ?

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

ekran kartını fırınlamak gibi bi şey duymuştum, geçen arkadaş getirdi laptopu, söktük ekran çipini çakmakla 4-5 dakika kadar ısıttık sonra taktık tekrar, ekran çalışmaya başlamıştı.

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Ekran kartinin kendi bellegi var gordugum kadariyla. Bu da RAM'siz bir yere kdr acilacagini gostermez mi ? RAM'lar olmadan en azindan ekranin acilip biosu gostermesi gerekirdi degil mi ?

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
Toplam Hit: 494 Toplam Mesaj: 3
sorun donanim