.Com.Tr İçin Patent Almak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    SeyhSamil bunu yazdı
    essan bunu yazdı

http://www.tpe.gov.tr/portal/default.jsp

siteden marka patent başvurusu yapıyorsun hocam.. verilen hesaba havale çıkarıyorsun daha sonra aynı siteden aşama aşama takip ediyorsun yaklaşık 1 yıl gibi araştırması var.. 1 yıl sonra bir miktar daha yatırıp 10 yıl patent haklarını satın almış oluyorsun. domain kaydı yaptırmadıysan onuda yaptır sonra site elinde patlamasın.. sitenin patent haklarını satın alırsan bir başkası benzer bir isimle site açtırmaya kalksa o siteyi kapattırabilirsin. yakın bir arkadaşım geçen sene bir sitenin patent haklarını satın aldı ilk partide 280 TL ödemiş.. 1 yıl sonra ne kadar ödedi tam bilmiyorum ama tahminim 200 TL civarıydı.

patent 1 yıl sonramı bana geçiyor? patent şirketi pazartesi elinizde olur demişti?

yok hocam araştırmadan ve bültende yayınlamadan teslim etmezler.. en az 3 ay en fazla 1 yıl araştırması var. hemen 1 günde araştırıp yayınlayacaklarsa sesimi çıkarmam :) geçen seneki patent haklarını satın alan arkadaştan dosya numarasını istedim bazı kısımlarını kimlik bilgilerini sitenin ismini sildim aşağıda aşama aşama yazıyor..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gencbeyin
    gencbeyin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

.com.tr için marka tescili değil marka tescil başvurusu yeterli diye biliyorum ben. ikisinin arasında fark var.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

isimtescilde kampanya vardı. 250 liraya yapıyoduk. marka olayını. bi bak bakim.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WitchKing
    WitchKing's avatar
    Erkek

arkadaşlar upluyorum kusura bakmayın com.tr için ticari amaçlı aracı şirketlere başvurmadan tam olarak yapılması gereken nedir net bilgi sahibi olan yazabilir mi acaba ? yukarıdakiler kesin değil diye yazıyorum doğru olan hangisidir ? 

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

dostum nic.tr araci olmadan patent ve tescil hizmeti yapiyor  ben araciya gittim 350 dedi burada 150ymis galiba ben yaptirmadim daha ama durum boyle

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WitchKing
    WitchKing's avatar
    Erkek
    SeyhSamil bunu yazdı

dostum nic.tr araci olmadan patent ve tescil hizmeti yapiyor  ben araciya gittim 350 dedi burada 150ymis galiba ben yaptirmadim daha ama durum boyle

bu yukarıda geçen süre doğru mu peki 1 yıl olayı?

adam ürün satacak mesela illa patenti mi beklemek zorunda ? 

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek
    WitchKing bunu yazdı
    SeyhSamil bunu yazdı

bu yukarıda geçen süre doğru mu peki 1 yıl olayı?

adam ürün satacak mesela illa patenti mi beklemek zorunda ? 

nic.tr ile görüş onlar daha iyi bilir ama benim bildiğim onlar başvuruyu yapıyor sende 24 saat içerisinde .com.tr'yi alabiliyorsun

Toplam Hit: 1932 Toplam Mesaj: 18